• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Міжнародна діяльність

Українська секція Міжнародної поліцейської асоціації

...
Президент УС МПА Василишин А.В.

Українську секцію Міжнародної поліцейської асоціації створено 25 квітня 1996 року. Першим Президентом секції було обрано колишнього начальника кафедри Національної Академії внутрішніх справ Грищенка Анатолія Івановича.

Після офіційного визнання Української секції МПА у 1997 році в канадському місті Квебеку її Президентом на І конгресі УС МПА був обраний Кондратьєв Ярослав Юрійович, ректор Академії МВС України, який вніс значний вклад у становлення та розвиток Секції.

У червні 2005 року в Києві відбувся ІІІ конгрес УС МПА, на якому Президентом УС МПА було обрано генерала внутрішньої служби України Василишина Андрія Володимировича, радника МВС України. На наступному IV-му та останньому V-му конгресах кандидатура А.В. Василишина знову знайшла загальну підтримку делегатів – членів Національної Виконавчої Ради. Василишин А.В. виконує обов'язки Президента УС МПА на громадських засадах.

Нині у складі УС МПА діє 30 регіональних відділень та осередків, які об’єднують понад 8 тис. працівників правоохоронних органів, силових структур та цивільних громадян, які активно сприяють роботі поліції. Регіональні відділення очолюють як діючі працівники, так і ветерани МВС, які працюють у тісній взаємодії з місцевими правоохоронними органами.

За період діяльності УС МПА налагодила ділові стосунки з національними секціями Італії, Ізраїлю, Польщі, Словакії, Угорщини, Чехії, країн Балтії. Члени нашої Секції брали участь у конгресах МПА та конференціях Міжнародного виконавчого комітету, симпозіумі „Поліція – комунікація та загальний імідж”, який відбувся у Швейцарії, виставці МПА „Оперативна техніка місцевої поліції в Європі” (Італія) та інших науково-практичних конференціях і семінарах із вдосконалення організації боротьби зі злочинністю.

У 2004 році Україна приймала Міжнародні молодіжні збори, в яких взяли участь 40 дітей працівників поліції з 15 країн. Налагоджений щорічний обмін делегаціями між УС МПА та Секцією Ізраїлю, а Секція Італії щороку приймає на відпочинок 20-25 дітей правоохоронців України, які загинули під час виконання службових обов’язків. Команди з футболу Волинського, Рівненського та Хмельницького регіональних відділень неодноразово брали участь і ставали чемпіонами і призерами міжнародних змагань з міні-футболу серед збірних команд національних секцій МПА.

Виконком УС МПА як головний керівний орган Секції в період між конгресами та конференціями зосереджує свої зусилля на її організаційному зміцненні, налагодженні дружніх взаємовідносин з іншими громадськими формуваннями. Поглиблюється ділове співробітництво з Асоціацією ветеранів МВС України, Радою профспілок атестованих працівників системи МВС, Асоціацією співробітників органів і військ МВС «Чорнобиль» та іншими громадськими об’єднаннями працівників поліції. Активніше пропагуються ідеї МПА в засобах масової інформації.

Секція сприяла Департаменту карного розшуку у збиранні матеріалів для написання історії служби, спільно з Департаментом ДАІ взяла участь у проведенні Всеукраїнського конкурсу юних інспекторів дорожнього руху. Були виділені кошти для обладнання спортивного залу в юридичному ліцеї КНУВС, де навчаються діти, батьки яких постраждали у боротьбі зі злочинністю, передано спортивний інвентар миротворчому контингенту. Надається адресна допомога працівникам поліції і членам їхніх сімей, які постраждали в результаті повені, ветеранам органів МВС, які потребують лікування, та інвалідам.

Важливе значення у житті та діяльності Секції мав грудневий 2012 року V-й Конгрес, який визначив пріоритети діяльності Секції на наступний звітний період. Зокрема, Конгрес наголосив на необхідності кардинально змінити роботу Секції щодо розширення міжнародних зв'язків по різних напрямах цієї діяльності. Йшлося також про поглиблення спільної роботи з органами МВС України, сприяння працівникам правоохоронних органів у відвідуванні міжнародних семінарів з актуальних проблем правоохоронної діяльності, які організовує МПА в навчальному центрі Гімборн (Німеччина), проведення аналогічних конференцій та навчань в Україні із запрошенням зарубіжних фахівців. Окреслено основні напрями співпраці з НЦБ «Інтерпол». Наголошувалося, що можливості УС МПА будуть ширше використовуватись для розвитку спортивно-масової роботи, конкурсів аматорської творчості серед правоохоронців, пізнавального міжнародного туризму, розширення участі України у проектах, спрямованих на зміцнення дружніх контактів серед молоді різних країн тощо.

Окремим напрямом діяльності Виконкому УС МПА стане реалізація програми залучення працівників поліції до вивчення іноземних мов, що є особливо актуальним з точки зору розширення міжнародного співробітництва у сфері боротьби зі злочинністю шляхом проведення обміну працівниками на умовах тимчасової служби в підрозділах поліції інших країн. Всі ці заходи сприятимуть подальшій інтеграції правоохоронних органів України в світову правоохоронну систему.


© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.