Accessibility Tools

 • (032) 258-63-25
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Юридична клініка

Загальна інформація

Image

З метою закріплення здобувачами вищої освіти теоретичних знань, набуття ними практичних умінь та навичок професії, формування у них поваги до принципів права, підвищення рівня правової культури населення, а також надання безоплатної правничої допомоги особам, які її потребують, на базі Львівського державного університету внутрішніх справ у 2004 році за ініціативи доктора юридичних наук, професора, академіка Академії наук вищої освіти України Гарасиміва Тараса Зеновійовича було створено Юридично-консультаційний центр (Юридична клініка).

Наказом Львівського державного університету внутрішніх справ від 15.12.2023 № 471 проведено реорганізацію Юридично-консультаційного центру Львівського державного університету внутрішніх справ у Юридичну клініку Львівського державного університету внутрішніх справ.

Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ функціонує у трьох напрямах, першим напрямом є надання безоплатної правничої допомоги (з різних галузей права) особам, які її потребують, а також впровадження в освітній процес елементів практичної підготовки фахівців у сфері юридичних послуг.

Другим напрямом роботи клініки є проведення правопросвітніх заходів у формі лекцій та тренінгів в закладах освіти, дитячих будинках, притулках, а також в інших установах та організаціях.

В рамках третього напряму роботи надається підтримка та консультації учасникам бойових дій та членам їх сімей, внутрішньо переміщеним особам та особам, які постраждали від наслідків збройної агресії.

Основними завданнями Юридичної клініки Львівського державного університету внутрішніх справ є: надання населенню безоплатної правничої допомоги; набуття здобувачами вищої освіти навичок практичної діяльності за фахом; сприяння здобувачам вищої освіти університету в освоєнні практичних навичок надання правової допомоги населенню, інтерактивних методик навчання та аналізу правозастосовчої практики; проведення заходів з правової освіти населення та підвищення рівня його правової культури; забезпечення можливості спілкування здобувачів вищої освіти під час освітнього процесу з фахівцями-практиками судових і правоохоронних органів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування з питань їх діяльності; створення ефективного механізму обміну інформацією між населенням, засобами масової інформації Юридичною клінікою, що дозволить оперативно реагувати на практичні потреби громадян.

У своїй діяльності Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ керується Статутом Львівського державного університету внутрішніх справ, Типовим Положенням про юридичну клініку вищого навчального закладу України (затвердженого Міністерством освіти і науки України), Положенням про Юридичну клініку Львівського державного університету внутрішніх справ (затвердженого наказом Львівським державним університетом внутрішніх справ), Стандартами діяльності юридичних клінік України (прийнятими на З’їзді Асоціації юридичних клінік України), Законами України «Про безоплатну правничу допомогу», «Про звернення громадян», «Про інформацію» та іншими чинними нормативно-правовими актами.

Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ співпрацює з:

 • Головним управлінням Національної поліції у Львівській області;
 • Західним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Львів);
 • Благодійним фондом «Легіон світла»;
 • Громадською організацією «Асоціація учасників антитерористичної операції Львівщини»;
 • Всеукраїнською правозахисною громадською організацією «Юридична Сотня»;
 • Центрами надання безоплатної вторинної правничої допомоги м. Львова та Львівської області;
 • Лабораторією практичного права «Юридична клініка» Львівського національного університету імені Івана Франка;
 • Юридичною клінікою школи права Українського католицького університету;
 • Юридичною клінікою «Pro bono» Львівського торговельно-економічного університету;
 • Центром безоплатної правової допомоги Національного університету «Львівська політехніка».

Співпраця з вище вказаними установами та організаціями здійснюється на договірних відносинах (меморандумах про співпрацю) для надання безоплатної правничої допомоги та створення належних умов для підготовки фахівців у сфері права, які задіяні у якості консультантів до роботи Юридичної клініки Львівського державного університету внутрішніх справ.

Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ є членом Асоціації юридичних клінік України та постійно долучається до заходів, що організовує та проводить Асоціація (Національній Олімпіаді юридичних клінік з консультування клієнтів, школах з консультування клієнтів, З’їздах та форумах Асоціації).

Науково-педагогічними працівниками Львівського державного університету внутрішніх справ розроблений та впроваджується в освітній процес навчально-методичний комплекс «Основи юридичної клінічної практики».

Завідувачкою Юридичної клініки є Воробель Уляна Богданівна, старший викладач кафедри цивільно-правових дисциплін Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ, доктор філософії в галузі права.

Режим роботи Юридичної клініки Львівського державного університету внутрішніх справ: понеділок, середа, п’ятниця (з 14:00 до 16.00 год.) – у період навчального процесу здобувачів вищої освіти Львівського державного університету внутрішніх справ.

У міжнавчальний період (зимові та літні канікули) Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ не здійснює прийом громадян та не надає консультації.

Адреса Юридичної клініки Львівського державного університету внутрішніх справ: 79007, м. Львів, вул. Городоцька, буд. 26 (вхід з вулиці).

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.