Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нормативно-правова база

Статут

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Статут розроблений відповідно до законодавства України і є установчим документом, що регламентує діяльність Львівського державного університету внутрішніх справ (далі – Університет).

2. Повне найменування Університету:

  • українською мовою: Львівський державний університет внутрішніх справ (скорочена назва – ЛьвДУВС);

  • англійською мовою: Lviv State University of Internal Affairs.

3. Університет є державним закладом вищої освіти із специфічними умовами навчання, який знаходиться у сфері управління МВС, та є бюджетною установою.

4. Університет є правонаступником Львівського юридичного інституту Київського національного університету внутрішніх справ (код ЄДРПОУ 08571446) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня  2005 року № 1266 «Питання вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ».

5. Місцезнаходження Університету (юридична адреса): вулиця Городоцька, будинок 26, місто Львів, Львівська область, Україна, 79007.

6. Основними завданнями Університету є:

  • провадження якісної освітньої діяльності, яка забезпечує здобуття особами вищої освіти відповідного ступеня за обраними ними спеціальностями;

  • підготовка висококваліфікованих фахівців для забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку за відповідними освітньо-професійними, освітньо-науковими, науковими програмами на початковому (короткий цикл), першому (бакалаврський), другому (магістерський), третьому (освітньо-науковий), науковому рівнях вищої освіти;

  • здійснення первинної професійної підготовки осіб, зарахованих на очну (денну) форму навчання за державним замовленням;

  • провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти;

  • провадження наукової діяльності шляхом проведення наукових досліджень і забезпечення творчої діяльності учасників освітнього процесу, підготовки педагогічних, науково-педагогічних, наукових кадрів вищої кваліфікації і використання отриманих результатів в освітньому процесі;

  • участь у забезпеченні суспільного та економічного розвитку держави через формування людського капіталу;

  • формування особистості шляхом патріотичного, правового, екологічного виховання, утвердження в учасників освітнього процесу правової культури та моральних цінностей, соціальної активності, здорового способу життя, уміння самоорганізовуватися в сучасних умовах та відстоювати громадянську позицію;

  • забезпечення органічного поєднання в освітньому процесі освітньої, наукової та інноваційної діяльності;

  • створення необхідних умов для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів;

  • збереження та примноження моральних, культурних, наукових цінностей і досягнень суспільства;

  • поширення знань серед населення, підвищення освітнього і культурного рівня громадян;

  • налагодження міжнародних зв’язків та провадження міжнародної діяльності в галузі освіти, науки, спорту, мистецтва і культури;

  • вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці та сприяння працевлаштуванню випускників;

  • інші завдання відповідно до законодавства.

7. Основними напрямами діяльності Університету є:

  • освітня діяльність і професійна підготовка;

  • просвітницька, профорієнтаційна та інформаційно-комунікативна діяльність;

  • навчально-методична та інноваційна діяльність;

  • наукова, науково-технічна та редакційно-видавнича діяльність;

  • консультаційна, культурно-виховна, творча і мистецька діяльність;

  • спортивно-оздоровча діяльність;

  • фінансово-господарська діяльність;

  • громадська та міжнародна діяльність;

  • інші види діяльності, не заборонені законодавством України та Статутом Університету.

8. Університет у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та Постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Статутом.

9. В Університеті забороняється політична діяльність, не допускаються будь-які спроби орієнтувати колектив на підтримку будь-яких політичних сил, організацій, груп, осіб та їхніх програм. Громадські організації діють в Університеті на засадах, визначених законодавством. В Університеті можуть створюватися професійні спілки.

10. Освітній процес і діловодство в Університеті здійснюються державною мовою. Застосування інших мов можливе у випадках, визначених законодавством.

11. Структурними підрозділами Університету є: інститути, факультети, кафедри, центри, відділи, відділення, пункти, бібліотеки, сектори, лабораторії, а також інші підрозділи, діяльність яких не заборонена законом, які функціонують відповідно до окремих Положень, що затверджуються розпорядчими актами Університету.

Колективний договір

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Колективний договір (далі – Договір) укладено в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про колективні договори і угоди», з урахуванням положень Кодексу законів про працю України, законів України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про відпустки», «Про оплату праці», «Про охорону праці», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про Національну поліцію», «Про освіту», «Про вищу освіту» та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів», між Львівським державним університетом внутрішніх справ (далі – Університет) в особі ректора Університету полковника поліції Благути Романа Ігоровича, який діє на підставі Статуту, та Профспілковим комітет первинної профспілкової організації працівників Львівського державного університету внутрішніх справ  (далі – Профспілка), в особі голови профспілки Гавриловського Віталія Олексійовича, який діє на підставі Статуту профспілки (далі – Сторони) уклали цей Договір про таке.

1.2. Повноваження Сторін

1.2.1. Сторони визнають повноваження одна одної та зобов’язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності й аргументованості під час проведення переговорів (консультацій) щодо укладення Договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення інших питань, що є предметом Договору.

1.2.2. Сторони гарантують дотримання вимог чинного законодавства України у сфері трудових відносин, соціальних гарантій і пільг для працівників.

1.2.3. У випадку реорганізації структури або зміни найменування Університету зобов’язання Сторін, що випливають з положень цього Договору, виконують їхні правонаступники в установленому чинним законодавством порядку.

1.2.4. Положення цього Договору не погіршують становище працівників, порівняно з вимогами чинного законодавства України та положеннями Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні (далі – Генеральна угода) під час укладення індивідуальних трудових договорів (угод).

1.2.5. Нові законодавчі та нормативно-правові акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України й умови Генеральної угоди, що забезпечують вищі гарантії, ніж ті, що передбачені цим Договором, мають пріоритет перед відповідними положеннями цього Договору.

1.3. Термін дії Договору

1.3.1. Договір укладено на три роки (2023–2025 роки), набирає чинності з дня його підписання уповноваженими представниками Сторін і діє до укладення нового Договору.

1.3.2. Сторони вступають у переговори з укладення нового Договору не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії цього Договору.

1.3.3. Після закінчення дії Договір продовжує діяти до того часу, поки Сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний у порядку та на умовах, передбачених чинним законодавством України.

1.3.4. У разі реорганізації Університету Договір зберігає чинність протягом строку, на який його було укладено, якщо інше не встановлено за взаємною згодою Сторін.

1.3.5. Одна зі Сторін не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії Договору письмово повідомляє Сторони про початок переговорів щодо підписання нового Договору. Сторони протягом семи днів повинні розпочати переговори в порядку та на умовах, передбачених цим Договором і законодавством України про колективні договори й угоди.

1.4. Сфера дії положень Договору

1.4.1. Сторони визнають Договір локальним нормативним актом, положення якого поширюються на всіх працівників незалежно від того, чи є вони членами профспілки, а також на працівників профспілки, які працюють на виборних посадах, і є обов’язковими для всіх. На поліцейських, які заміщують посади в Університеті, положення Договору поширюються, якщо інше не встановлено спеціальним законодавством. Окремі положення Договору поширюються на пенсіонерів та інвалідів праці, які звільнилися, звільнені з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (за скороченням штату), до моменту їх працевлаштування.

1.4.2. Положення цього Договору також поширюються на жінок (чоловіків), що перебувають у відпустці для догляду за дитиною; на потерпілих від нещасних випадків на виробництві.

1.4.3. Сторони визнають Договір нормативним актом, його норми й положення діють безпосередньо та є обов’язковими для виконання адміністрацією Університету, працівниками, на яких поширюється дія Договору, і профспілковою стороною.

1.4.4. Невід’ємною частиною Договору є додатки до нього.

1.5. Порядок внесення змін і доповнень до Договору

1.5.1. Будь-які зміни й доповнення до Договору вносять за взаємною згодою Сторін, якщо їх здійснено у встановленому законодавством порядку. Зацікавлена Сторона зобов’язана письмово повідомити Сторони про початок проведення консультацій та надсилає свої пропозиції, які мають бути розглянуті спільно Сторонами в 10-денний термін від дня їх отримання іншою Стороною.

1.5.2. Якщо внесення змін чи доповнень до Договору зумовлено зміною чинного законодавства, колективних угод вищого рівня або вони поліпшують норми, які діяли раніше, то рішення про запровадження цих змін чи доповнень погоджують двосторонньою узгоджувальною комісією, схвалюють Сторони Договору та долучають до нього.

1.5.3. Жодна зі Сторін протягом дії Договору не може в односторонньому порядку приймати рішення про зміну чинних положень і зобов’язань за Договором або призупинити їх виконання, якщо інше не передбачено законом.

1.6. Після підписання Договору Університет подає його на повідомну реєстрацію, тиражує і доводить до відома працівників Університету, а також через відділ кадрового забезпечення здійснює протягом усього терміну дії Договору ознайомлення з його положеннями працівників, щойно прийнятих на роботу до Університету.


© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.