Accessibility Tools
У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл на тему «Сильна мова – успішна держава». Захід проходив в онлайн-форматі та об'єднав науковців із Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Інституту державного управління Національного університету «Львівська політехніка», Дніпровського гуманітарного університету та ЛьвДУВС.
Із вітальним словом до присутніх звернулася Ольга Балинська, проректорка університету.
«Мова – це засіб спілкування та порозуміння. Завдяки їй ми можемо відтворювати все, що в нас відбувається в житті. Мова допомагає не забувати нашу історію і культуру, дає можливість сформуватися народу та нації. І дуже прикро, коли цей засіб зв'язку стає каменем спотикання між державами та причиною для виникнення війни. Про це все ми сьогодні будемо з вами говорити. Тож бажаю усім конструктивного діалогу та плідної дискусії», - відзначила Ольга Балинська.
Протягом круглого столу науковці розглядали мову як засіб єднання суспільства та зміцнення його національної ідентичності. Вони дискутували про становлення професійної компетентності здобувачів вищої освіти засобами української мови. Присутні обговорювали формування професійних, національних і загальнолюдських цінностей як складових комплексного виховання мовної особистості. Крім цього, йшлося про інновації у мовній освіті і фаховій підготовці.
Модерувала круглий стіл Ірина Сковронська, завідувачка кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення факультету № 2.
Першою дискусійну панель відкрила Марта Лабач, завідувачка кафедри українознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Вона розповіла про те, як виконати «рідномовні обов'язки» у сучасному світі.
«Колір, запах і смак залежать від мови, якою говоримо», – з такою темою виступив Зиновій Бичко, кандидат філологічних наук. Галина Хлипавка, старша викладачка кафедри українознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, виступила із доповіддю «Мовна стійкість – запорука збереження Української держави».
Продовжила наукову дискусію Ольга Барабаш, професорка кафедри загально-правових дисциплін Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ. Вона розповіла про те, як виховання мовної культури може забезпечити лінгвістичну безпеку держави.
Ірина Бабій, заступниця директора Навчально-наукового інституту психології та соціального захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, описала учасникам круглого столу особливості адаптації англізмів у сучасній українській мові.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/