Accessibility Tools
Курсанти Львівського державного університету внутрішніх справ стали учасниками вебінару від Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Радник-тренер КМЄС із взаємодії поліції та громади Боріс Крайнц провів для здобувачів 4-го курсу факультетів № 1 та № 2 онлайн-лекцію на тему «Забезпечення публічної безпеки під час масових заходів».
Поліцейський зі Словенії поділився з вихованцями вишу досвідом із власної професійної діяльності. Він розповів, що у його країні згідно із законодавством організатори будь-якого масового заходу обов'язково повинні повідомити місцеву владу, аби отримати спеціальний дозвіл. Крім цього, про місце та дату його проведення інформуються поліцейські підрозділи.
«Масові заходи – це спортивні події, як от футбольні матчі, олімпійські ігри, музичні концерти, демонстрації, протести, мітинги тощо», - перелічив Боріс Крайнц.
«Правоохоронці долучаються до охорони публічної безпеки та порядку, якщо від учасників події чи спостерігачів є скарги, свідчення та повідомлення в поліцію, що захід не є мирним або ж існує загроза національній безпеці та здоров'ю громадян. У такому випадку правоохоронці стають на захист прав та свобод людей», - пояснив представник Місії.
Фахівець відзначив, що існує так звана «скандинавська модель» забезпечення публічної безпеки та порядку. У ній закладено підхід поліції Данії, який ґрунтується на комунікації з населенням.
«Основне завдання – знизити рівень напруги, здійснити превентивні заходи, аби зібрання залишалося мирним, –підкреслив Боріс Крайнц. – Для цього поліцейських навчають ідентифікувати в натовпі людей, які можуть вчиняти конфліктні ситуації. Правоохоронці проводять із ними профілактичні бесіди, аби позитивно їх налаштувати, щоб уникнути негативних наслідків».
Радник-тренер приділив багато уваги різновидам мітингів, які можуть мати політичний, релігійний чи екологічний підтекст.
Лектор також наголосив, що нерідко виникають і спонтанні масові заходи. Відповідно, вони не будуть заздалегідь анонсовані.
«Коли ми не знаємо, хто організатор, нам важливі ключові особи, які закликають до активних дій. Є тенденція, що такі події мають насильницький характер, але це не обов'язкове правило», - відзначив представник КМЄС.
Насамкінець, він підкреслив, що перед початком забезпечення публічної безпеки та правопорядку поліцейським завжди проводять інструктаж, аби довести найважливішу інформації про майбутню подію.
«Таким чином правоохоронці знають про всі ризики та небезпеки», - говорить Боріс Крайнц.
Відзначимо, що ініціаторами проведення заходу були працівники відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/