Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
May
09

Курсанти ЛьвДУВС вдосконалюють знання англійської мови у Speaking Club

  В університеті відбулося чергове інтерактивне засідання Speaking Club. Цього разу до нього долучилися третьокурсники факультету №1.

Захід відбувся під керівництвом старшої викладачки кафедри мовної підготовки Мирослави Рій.

Хлопці та дівчата говорили про «Traffic Check» та розширювали свої знання у спілкуванні англійською мовою під час перевірки транспортних засобів.

Під час дискусії курсанти детально розглянули причини та порядок зупинки автомобілів, особливості спілкування з водіями, а також права та обов'язки інспекторів та керманичів.

У форматі інтерактивних вправ вони моделювали типові ситуації на дорозі.

За словами Мирослави Рій, такі заняття є необхідним елементом підготовки правоохоронців, адже вони не лише розвивають мовленнєві навички та впевненість курсантів у володінні англійською мовою, а й готують їх до реальних ситуацій, професійних викликів та взаємодії з іноземними громадянами.

Наприкінці заняття здобувачі освіти також переглянули навчальне відео англійською мовою.

  1 Hits
1 Hits
May
09

Знавці цивільного процесу позмагалися у квізі

У Навчально-науковому інституті права та правоохоронної діяльності ЛьвДУВС відбулося інтерактивне заняття з дисципліни «Цивільне процесуальне право України» для третьокурсників на тему «Окреме провадження».  

Захід провели у форматі квізу, що мав назву «Знавці цивільного процесу».

Організували подію доцентка кафедри цивільно-правових дисциплін Наталія Грабар та старша викладачка кафедри Уляна Воробель.

  Учасники мали змогу не лише перевірити свої знання, але й продемонструвати логічне мислення та командну гру.

  23 Hits
23 Hits
May
09

У ЛьвДУВС відбувся святковий концерт до Дня матері

У Львівському державному університеті внутрішніх справ зворушливо відзначили одне з найщиріших свят — День матері.  

Захід об'єднав курсантів, студентів, викладачів та гостей університету навколо теми материнської любові, вдячності та пошани.

У концертній програмі звучали проникливі вірші, пісні та музичні композиції, присвячені матерям.

Здобувачі освіти подарували глядачам емоційні виступи, зокрема зворушливі танці, пісні українських авторів та поезію. 

Талановиті вихованці вишу декламували вірші та співали про тепло рідного дому, силу материнського серця й любов, яка не знає меж.

Свято пройшло в атмосфері щирості, вдячності та турботи.

  36 Hits
36 Hits
May
09

До Дня Європи у ЛьвДУВС відбулась тематична лекція від фахівця Консультативної місії ЄС

До Львівського державного університету внутрішніх справ завітав Германсон Торбйорн - експерт з питань протидії організованій злочинності Регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу у Львові. 

Представник КМЄС провів лекцію для курсантів вишу на тему: "Європейський досвід взаємодії поліції з іншими органами влади на прикладі Швеції".

Захід відбувся з нагоди Дня Європи та мав на меті ознайомити здобувачів освіти з європейським досвідом у цій сфері.

Курсанти дізналися про особливості шведської моделі безпеки, міжвідомчу співпрацю та механізми протидії організованій злочинності.

Фахівець Місії також поспілкувався з науково-педагогічними працівниками університету, поділився практиками взаємодії правоохоронних структур у ЄС та обговорив можливі напрями подальшої співпраці.

  34 Hits
34 Hits
May
09

Незламні захисники зіграли матч із волейболу сидячи

Львівський державний університет внутрішніх справ продовжує долучатися до проєктів із розвитку ветеранського спорту. Такі активності сприяють відновленню наших воїнів після важких поранень.  

Учора на базі спорткомплексу ЛьвДУВС відбулося тренування з волейболу сидячи. Учасниками заходу стали захисники, які проходять реабілітацію у центрі «Галичина».

До матчу долучився помічник ректора університету, ветеран російсько-української війни Богдан Білінський.

Підтримати хлопців також прийшли волонтерки благодійного фонду «Із янголом на плечі».

Спорт допомагає долати посттравматичний стресовий розлад, забути про фантомні болі та війну. Крім цього, такі фізичні активностісприяють покращенню емоційного стану наших захисників.

  43 Hits
43 Hits
May
09

Курсанти ЛьвДУВС пройшли онлайн-курс «Держава без бар’єрів»

Вихованці університету долучилися до важливої освітньої ініціативи – онлайн-курсу «Держава без бар'єрів».  

Цей курс спрямований на формування культури рівності, поваги та інклюзії в державному секторі. Його програма допомагає зрозуміти сутність безбар'єрності як ключового елементу сучасного суспільства, навчає ефективної комунікації з людьми з інвалідністю.

Курс розроблено в межах ініціативи «Без бар'єрів» за підтримки профільних державних інституцій.

Завдяки здобутим знанням майбутні правоохоронці зможуть не лише якісно виконувати свої обов'язки, а й сприяти побудові інклюзивного суспільства, у якому кожен громадянин почуватиметься захищеним.

Участь у навчанні взяли понад 200 курсантів. Після успішного проходження курсу вони отримали відповідні сертифікати.

Освітній захід відбувся за ініціативи відділення практичного навчання ЛьвДУВС.

Курс доступний за посиланням - https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-government 

  42 Hits
42 Hits
May
09

У ЛьвДУВС відбулася зустріч із військовими письменниками – учасниками Всеукраїнського форуму

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася зустріч курсантів із учасниками VII Всеукраїнського форуму військових письменників.

Захід організували за ініціативи Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука, яку представляла завідувачка відділу міжнародної співпраці та сприяння волонтерству Христина Туркало.

Почесними гостями університету стали український письменник і військовослужбовець Павло Дерев'янко, а також фронтмен гурту «Тінь Сонця», поет-пісняр та боєць ЗСУ Сергій Василюк.

Павло Дерев'янко – автор трилогії «Літопис Сірого Ордену». Його роботи неодноразово відзначались у літературному світі. Письменник нині служить у 12-ій бригаді спеціального призначення «АЗОВ» Національної гвардії України.

Сергій Василюк – засновник і лідер гурту «Тінь Сонця», автор культових пісень «Меч Арея» та «Козаки». З початком повномасштабного вторгнення він приєднався до лав Збройних Сил України як стрілець 130-го батальйону територіальної оборони. Паралельно музикант продовжує активну благодійну діяльність, організовуючи концерти на підтримку українських воїнів.

Під час зустрічі курсанти активно спілкувалися із захисниками. Також звучали пісні та розповіді про сучасну боротьбу за Україну.

На завершення гостям вручили відзнаки за особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді та популяризацію героїзму українського воїна.

  46 Hits
46 Hits
May
08

Курсанти ЛьвДУВС відвідали музей, присвячений пам’яті жертв окупаційних режимів

До Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вихованці вишу побували у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».  

Цей музей розташований у будівлі колишньої політичної в'язниці, яка у XX столітті використовувалася як репресивний інструмент обох тоталітарних режимів – радянського та нацистського. Вона стала символом трагізму української історії, пам'яті про тисячі закатованих, знищених і переслідуваних за волю, правду та незалежність.

Курсанти ознайомилися з трагічними сторінками минулого, побачили камери утримання, місця розстрілів та документи, що свідчать про злочини окупантів. Цей візит нагадав молодому поколінню про ціну свободи й обов'язок пам'ятати про жертв політичних репресій.

  53 Hits
53 Hits
May
08

У ЛьвДУВС вшанували пам’ять героїв Другої світової війни та сучасної боротьби за Україну

До Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся захід за участю ветеранів російсько-української війни.  

Присутні вшанували пам'ять усіх полеглих у Другій світовій війні, а також захисників і захисниць, які загинули у боротьбі проти російського агресора.

До присутніх звернувся ветеран сучасної війни, старший сержант стрілецького батальйону поліції особливого призначення КОРД Назар Дідик.

«Для мене війна триває давно – ще від часів боротьби за відновлення України у 1917–1922 роках, від часу героїчної боротьби УПА. І сьогодні ми знову змушені боронити свою землю. Ми не маємо права забути, яку ціну платимо за свободу», – зазначив Назар Дідик.

Ректор ЛьвДУВС полковник поліції Дмитро Швець підкреслив: «Сьогодні ми відзначаємо 80-ту річницю перемоги над нацизмом. Ця дата – нагадування про героїчне минуле та сучасну боротьбу за нашу свободу. Ми пам'ятаємо, шануємо і разом продовжуємо справу захисту незалежності нашої держави».

  Завершилося вшанування полеглих символічним флешмобом, під час якого лунала пісня «Ой, у лузі червона калина».

Крім того, очільник університету Дмитро Швець доєднався до заходу з вшанування жертв нацизму, що проходив сьогодні у Львові.

 Біля пам'ятного хреста на території колишнього концентраційного табору для військовополонених «Шталаг-328» відбулося покладання квітів, а також чин екуменічної панахиди.

Цього ж дня представники Ради курсантсько-студентського самоврядування ЛьвДУВС поклали квіти до пам'ятника «Борцям за волю України» у Львові.

  81 Hits
81 Hits
May
07

У ЛьвДУВС провели бінарне заняття з прокурором Офісу Генпрокурора України

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася зустріч курсантів із прокурором Управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Офісу Генерального прокурора України Аттілою Ковчі.

Під час бінарного заняття на тему «Сучасні моделі правоохоронної діяльності» лектор поділився з майбутніми правоохоронцями напрацюваннями міжнародного досвіду у сфері безпеки. Зокрема було проаналізовано основні моделі, що застосовуються в правоохоронних органах різних країн світу.

Особливий акцент Аттіла Ковчі зробив на моделі Intelligence Led Policing — концепції, що базується на використанні аналітики та даних для попередження і розкриття злочинів.

За словами прокурора, впровадження такої моделі в українську правоохоронну систему є перспективним кроком до підвищення ефективності боротьби зі злочинністю.

Упродовж заходу курсанти також мали можливість поставити питання, що стосувалися роботи Офісу Генерального прокурора.

  119 Hits
119 Hits
May
07

У ЛьвДУВС відбулась зустріч з керівником Департаменту кримінального аналізу Нацполіції

"Від цифрового сліду до доказів: роль OSINT у сучасному кримінальному аналізі", - такою була тема зустрічі вихованців вишу з начальником Департаменту кримінального аналізу НПУ, полковником поліції Романом Бутком.  

Він розповів курсантам про ключові напрями діяльності цього підрозділу, актуальні виклики у сфері протидії злочинності. Крім того, наголосив на важливості аналітичного підходу у роботі поліцейських.

Роман Бутко акцентував на практичному застосуванні кримінального аналізу у розкритті злочинів.

Здобувачі освіти мали змогу поставити спікеру запитання та обговорити перспективи професійного розвитку. Зокрема йшлося про вимоги до майбутніх фахівців, необхідні знання та навички.  

Очільник Департаменту кримінального аналізу порадив молоді, як розвивати аналітичне мислення.

Він також наголосив, що в умовах гібридних загроз та трансформацій злочинного середовища аналітик стає ключовою фігурою у формуванні ефективної стратегії безпеки.

Зустріч відбулася у форматі відкритого діалогу, що дало можливість майбутнім правоохоронцям краще ознайомитися з особливостями служби у підрозділах кримінального аналізу.

  68 Hits
68 Hits
May
07

У ЛьвДУВС відбувся круглий стіл про роль OSINT-досліджень у зміцненні національної безпеки України

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл з міжнародною участю на тему «Роль OSINT-досліджень у підвищенні рівня національної безпеки України».  

Захід об'єднав представників наукової спільноти, правоохоронних органів, міжнародних організацій та експертів із розвідки з відкритих джерел.

Ректор університету Дмитро Швець, відкриваючи захід, наголосив на важливості OSINT-досліджень у сучасних умовах гібридної війни та підкреслив роль аналітиків у протидії кіберзлочинності та воєнним злочинам.

«Ця дискусія об'єднала науковців та практиків, які мають досвід у використанні розвідки з відкритих джерел та готові поділитися напрацюваннями у цій сфері. Бажаю усім плідного обговорення й вагомих результатів», – наголосив Дмитро Швець.

Натомість Павло Пригунов, директор Департаменту з питань безпеки Секретаріату Кабінету Міністрів, підкреслив важливість OSINT у держуправлінні.

«Підрозділи проводять фахові експертизи нормативно-правових актів за допомогою OSINT. Ми аналізуємо дані, щоб спрогнозувати наслідки ухвалення того чи іншого рішення. Це вже частина управлінської аналітики», – зауважив Павло Пригунов.

Роман Бутко, начальник Департаменту кримінального аналізу НПУ, зазначив, що OSINT-аналітика – це складова роботи кожного підрозділу поліції.

«Ми готуємо фахівців, які зможуть ефективно діяти у гібридній війні. Це не панацея, але інструмент, що дає змогу оперативно приймати рішення», – акцентував Роман Бутко.

За словами державного експерта Національного координаційного центру кібербезпеки Сергія Демяненка, OSINT – це вже давно повноцінний етап розслідування. Соцмережі, взаємодія профілів – усе це дає більше даних, ніж традиційні джерела. В умовах війни це критично важливо для виявлення воєнних злочинів, колаборантів, інформаційних операцій тощо.

Денис Каденко, Національний програмний директор Офісу ООН з наркотиків і злочинності, розповів про освітні ініціативи.

«Торік ми створили спеціальний клас для навчання правоохоронців. Курс з OSIN дає інструменти для викриття фактів відмивання коштів, торгівлі культурними цінностями та наркотиками. Участь у тренінгах беруть, зокрема, представники Офісу Генпрокурора, Нацполіції», – повідомив Денис Каденко.

Ханнелора Вальєр, керівниця Львівського регіонального представництва Консультативної місії ЄС, наголосила, що досягти перемоги – це не лише вигнати ворога, а й притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах.

«Я бачила ефективність OSINT у Косово. Тепер така інформація може бути припустимою як доказ у суді. Україні потрібно розвивати власні OSINT-потужності – університет є гарним місцем для цього», – підсумувала пані Вальєр.

Круглий стіл став майданчиком для обговорення кращих практик використання розвідки з відкритих джерел у розслідуваннях, пошуку зниклих, боротьбі з фінансовими злочинами та інформаційними загрозами.

Учасники наголосили на необхідності інтеграції OSINT із ШІ та сучасними технологіями задля посилення безпеки держави.

  153 Hits
153 Hits
May
07

Студенти ЛьвДУВС відвідали Личаківський районний суд Львова

Клініцисти Юридичної клініки Львівського державного університету внутрішніх справ завітали з ознайомчим візитом до Личаківського районного суду Львова. 

Під час заходу студенти мали змогу побувати на реальному судовому засіданні з розгляду кримінальної справи. Це дало майбутнім правникам цінну можливість ознайомитися з практичними аспектами функціонування судової системи, побачити на власні очі, як проходить судовий процес та краще зрозуміти ролі його учасників.

Такий досвід є надзвичайно важливим елементом професійної підготовки, оскільки дозволяє студентам поєднати теоретичні знання, здобуті в університеті, з реальними правовими кейсами.

  70 Hits
70 Hits
May
07

У ЛьвДУВС відбувся тренінг із кризової комунікації для курсантів факультету №1

У Львівському державному університеті внутрішніх справ для курсантів-третьокурсників факультету №1 пройшов тренінг на тему: «Практика стійкості: основи кризової комунікації». Захід відбувся в межах проєкту Національної платформи стійкості та згуртованості. 

Спікером заходу виступив Андрій Загородський — експерт у сфері комунікації Українського незалежного центру політичних досліджень, який має багаторічний досвід у сфері медіа, державних комунікацій та стратегічного консалтингу. Він поділився з курсантами ключовими принципами ефективної комунікації під час криз, наголосивши на важливості оперативності, прозорості та взаємодії з громадськістю.

Учасники тренінгу дізналися про алгоритм дій у перші години після виникнення кризової ситуації, типові помилки, яких варто уникати, а також отримали практичні поради щодо побудови довіри та уникнення дезінформації. Особливу увагу спікер приділив важливості коротких, точних повідомлень і правильного підбору слів під час публічних звернень.

  58 Hits
58 Hits
May
07

Представники ЛьвДУВС взяли участь у всеукраїнському форумі-тренінгу

Днями на базі Національної академії внутрішніх справ проходив форум-тренінг для начальників секторів кримінального аналізу Національної поліції.  

Під час заходу фахівці з усієї країни підвищували професійну компетенцію у сфері застосування сучасних інструментів кримінального аналізу, міжнародної взаємодії та цифрових технологій у правоохоронній діяльності.

У тренінгу взяли участь представники Львівського державного університету внутрішніх справ – завідувач кафедри інформаційних технологій факультету №2 Ігор Федчак та завідувачка Науково-дослідної лабораторії OSINT-досліджень та безпекової аналітики ННІ управління, психології та безпеки Ірина Ревак.

Програма заходу включала лекційно-практичні сесії, присвячені використанню цифрових інструментів для аналізу даних (Google Sheets, Forms, Power Query, Power Pivot), застосуванню OSINT у розслідуванні воєнних злочинів, роботі з системами відеоаналітики та розпізнавання облич, а також інтеграції проєктів «Безпечне місто/регіон» у роботу правоохоронців.

Окрему частину програми становило стажування учасників у підрозділах кримінального аналізу поліції міста Києва, де вони мали змогу закріпити теоретичні знання на практиці, виконуючи реальні аналітичні завдання.

Фінальним етапом стало підведення підсумків і презентація напрацювань регіональних підрозділів кримінального аналізу, що дало змогу обмінятися досвідом, визначити стратегічні пріоритети розвитку служби та відзначити кращі практики.

Усі учасники форуму отримали сертифікати про проходження навчання. 

  91 Hits
91 Hits
May
07

Незламні захисники побували на черговому занятті з плавання

Українські оборонці продовжують освоювати водну стихію. А допомагають їм у цьому тренери проєкту «МВС Незламні», що реалізується Міністерством внутрішніх справ України.  

 Цього тижня заняття для ветеранів провів викладач кафедри спеціальної фізичної підготовки ЛьвДУВС Тарас Мороз.

У тренуванні на базі Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» взяли участь поліцейські та нацгвардійці, які отримали важкі поранення в бою з ворогом та проходять реабілітацію у Територіальному медичному об'єднанні МВС по Львівській області.

Як відомо, заняття з плавання сприяють швидшому відновленню оборонців, зміцнюють тіло, покращують кровообіг, додають сили та наснаги, а також заряджають гарним настроєм та енергією.

Крім цього, тренування в колі побратимів сприяють соціалізації захисників та допомагають їм повернутися до активного життя.

  52 Hits
52 Hits
May
06

У ЛьвДУВС відбулось урочисте відкриття аудиторій з кібергігієни

Сьогодні Львівський державний університет внутрішніх справ приймав делегацію Програми підтримки ОБСЄ для України. У межах візиту відбулось урочисте відкриття спеціалізованих аудиторій для викладання навчальної дисципліни «Основи кібергігієни».  

Іноземну делегацію очолив менеджер Програми П'єр Боссан (Франція). До складу також увійшли координаторка та менеджерки проєктів у сфері «Безпека людини» Лілія Грудко, Тетяна Медун, Юлія Полторак, а також старша спеціалістка з комунікацій Емілія Голубєва.

 Гостей зустрічали очільник ЛьвДУВС Дмитро Швець, перший проректор Руслан Строцький, проректор Юрій Єрмаков, представники факультетів, кафедр та науково-дослідних підрозділів університету.

У новостворених аудиторіях продемонстровано проведення занять із кібергігієни для здобувачів вищої освіти.

 Зазначимо, що співпраця ЛьвДУВС з ОБСЄ триває вже понад десятиліття та охоплює низку спільних ініціатив у сферах протидії насильству, торгівлі людьми, кіберзлочинності та розвитку освітньої інфраструктури.

Зустріч завершилась обговоренням перспективних напрямів подальшої співпраці.

  94 Hits
94 Hits
May
06

Проєкт «БРАМА»: захистіть себе від кіберзагроз разом із Кіберполіцією

Війна відбувається не лише на полі бою, а й у цифровому просторі. Дезінформація та фейки стали серйозною загрозою для інформаційної безпеки громадян. Несвідоме споживання контенту та недостатній рівень інформаційної грамотності сприяють поширенню ворожої пропаганди, яка впливає на суспільну свідомість та перебіг війни.  

У кожного користувача Інтернету виникає природне бажання захистити себе та інформаційний простір від неправдивої і небезпечної інформації, фільтруючи неправдивий або небезпечний контент у соцмережах та месенджерах.

Що таке проєкт «БРАМА»?

БРАМА – це онлайн-ресурс, створений за підтримки Кіберполіції України, який допомагає громадянам:

  • Ідентифікувати кіберзагрози
  • Навчитися основам цифрової безпеки
  • Повідомляти про інциденти шахрайства в мережі

Мета проєкту – підвищення цифрової грамотності населення, оперативне інформування про шахрайські схеми, спрощення процедури подання звернень до Кіберполіції та надання практичних рекомендацій щодо захисту персональних даних.

На вебсайті БРАМА є інструкції, які допоможуть користувачам захиститися від кіберзагроз:

Фішинг та шахрайство – інформація про поширені види шахрайства та методи їх виявлення;

Кібербезпека – поради щодо захисту персональних даних, пристроїв та акаунтів;

Перевірка сайтів – сервіс для перевірки вебресурсів на наявність шахрайських схем;

Повідомлення про шахрайство – спеціальна форма для подання звернень до Кіберполіції про підозрілі інциденти.

Платформа допомагає подати повідомлення про кіберзлочин або шахрайство через спеціальну форму, допомагаючи правоохоронцям оперативно реагувати на загрози.

Чому важливо долучитися?

Освіта та кіберобізнаність – це ключ до захисту особистих даних, фінансів та інформаційної безпеки країни. Проєкт «БРАМА» підвищує обізнаність та допомагає створити безпечніше цифрове середовище.

Посилання на сайт проєкту: https://stopfraud.gov.ua/

  69 Hits
69 Hits
May
05

До Дня Львова: здобувачі освіти ЛьвДУВС занурилися в історію, мистецтво та архітектуру міста

З нагоди 769-річчя Львова вихованці ЛьвДУВС долучилися до пізнавального культурного маршруту, ініційованого завідувачкою Народного музею університету Людмилою Андрушко.  

Програма відвідин охопила низку мистецьких, історичних та символічних локацій, що допомогли юнакам і дівчатам по-новому відчути атмосферу Львова.

Музей пошти відкрив курсантам історію найдавнішої поштової служби у Східній Європі та познайомив з розвитком поштової справи на теренах Галичини.

У галереї «Зелена канапа» молодь переглянула виставковий проєкт «Зростання», який об'єднав роботи художниць Анни Животовської (Львів) та Марини Гандиш (Київ). 

У галереї ICONA-art курсанти побачили виставку сакрального мистецтва «Угода» відомої художниці та реставраторки Тетяни Скоромної. А в галереї «Дзиґа» учасники ознайомилися з виставкою «Пороги та знамення» ABRA.

Окрему увагу присвятили історичній екскурсії Львовом, що включала огляд комплексу вулиці Театральної та Єзуїтського костелу (нині - Гарнізонного храму святих апостолів Петра й Павла).

Під час візиту на оглядовий майданчик ТЦ «Вернісаж Lviv Mall» курсанти мали змогу насолодитися панорамою центральної частини Львова з висоти пташиного польоту.

Ще однією яскравою емоцією став перегляд театральної вистави у Першому театрі для дітей та юнацтва. 

Завершальним акордом подорожі стало відвідання музею «Львів стародавній», де курсанти змогли глибше зануритися в історичну атмосферу середньовічного міста.

  69 Hits
69 Hits
May
05

Курсанти ЛьвДУВС відпрацьовують практичні навички з протидії торгівлі людьми

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася симуляційна вправа з протидії торгівлі людьми – важливий практичний елемент підготовки майбутніх слідчих до роботи в умовах, наближених до реальних.  

Захід організували доцентка кафедри кримінального права та кримінології Анна Винник і викладачка кафедри кримінального процесу та криміналістики Марія Яремчук, які у лютому 2025 року пройшли тренінг для тренерів в межах Програми підтримки ОБСЄ для України. Ця програма спрямована на посилення спроможності Національної поліції України у розслідуванні злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, зокрема вчинених із використанням кібертехнологій.

Під час симуляції курсанти відпрацьовували тактику проведення обшуку, фіксацію та вилучення доказів, допити (в тому числі неповнолітніх осіб), а також здійснювали кримінально-правову кваліфікацію виявлених фактів.

До учасників заходу також звернулася керівниця відділу практичного навчання Олександра Захарова, яка була тренеркою згаданої вище програми ОБСЄ.

Вона наголосила: «Симуляційна вправа – це не просто навчальний метод, а інструмент реалістичної підготовки, де має значення кожна деталь: реакція, рішення, емоція. Найголовніше – це можливість перевірити себе в дії, зберігаючи фокус на людиноцентричному підході, що враховує гідність, права та безпеку постраждалих».

Додамо, що такі ініціативи є важливим кроком до формування сучасної правоохоронної освіти, де теорія поєднується з практикою, а професіоналізм – із людяністю.

  81 Hits
81 Hits
© 2025 Lviv State University of Internal Affairs.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS