Accessibility Tools
У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася науково-практична конференція на тему «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах». До обговорення актуальної проблеми долучилися представники МВС України, НАБУ, Офісу Генерального прокурора, РНБО, Головних управлінь Національної поліції в областях України, науковці й практики закладів вищої освіти системи МВС, міжнародні експерти із Польщі, ОБСЄ та Консультативної місії Європейського союзу у Львові та інші.
Окремою категорією учасників конференції стали представники структурних підрозділів у Львівській, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій областях, які також були запрошені до обговорення корупційних ризиків у системі Міністерства внутрішніх справ.
Розпочався захід із привітального слова Романа Благути, ректора ЛьвДУВС. «Концептуальне переосмислення і переоцінка протистояння таких фундаментальних понять, як право і злочин, є непростим завданням для всієї наукової спільноти. Ця проблематика є, безперечно, актуальною з огляду на певні кризові явища в сучасній кримінологічній методології, її неспроможність випереджати реалії сучасного світу і злочинності як його невід'ємної частини. Тож сподіваюся, що наша конференція стане вагомим внеском у вирішення пріоритетної для всіх держав проблеми – протидії злочинності в сучасному світі», – зазначив ректор.
Надалі до слова було запрошено Анатолія Фодчука, начальника Управління запобігання корупції МВС України. «Результатами нашої сьогоднішньої дискусії має бути безпечне середовище, прозора сфера державного управління та комфортні умови для життя всіх наших громадян. Найважливішою особливістю боротьби з корупцією і злочинністю є превенція і запобігання протиправним діям, а отже, мусимо під час нашого заходу напрацювати механізми протидії таким негативним явищам», – наголосив фахівець.
Привітав учасників конференції також і Марек Дзержега, в. о Голови регіонального представництва Консультативної Місії Європейського Союзу у Львові. Він акцентував увагу на важливості обміну досвіду між державами-сусідами у сфері протидії злочинності: «Мусимо зосередитися на порівнянні боротьби зі злочинністю в Україні та у її державах-сусідах, адже важливо ділитися один із одним нашими спільними доробками у цій сфері. Від українських колег у нашій місії ми вже багато чого навчилися, тож сподіваємося також передати вам наші знання».
Наступним до вітального слова запросили Олександра Водяннікова, Національного радника з юридичних питань Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. «Розглядаємо цей захід як важливий крок у розбудові політики у сфері кримінальної юстиції, а також налагодження належного діалогу між стейкхолдерами у даній сфері – науковцями, органами державної влади та громадянським суспільством», – зазначив експерт.
Руслан Сиймовський, заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області, під час своєї промови наголосив, що необхідність модернізувати принципи боротьби зі злочинністю є одним із першочергових завдань правоохоронних органів.
А заступник комендант-ректора Вищої школи поліції в місті Щитно (Республіка Польща) Анджей Жилінський подякував усім присутнім за плідну співпрацю і висловив сподівання, що завдяки спільній роботі двох держав вдасться впоратися зі всіма реаліями і викликами сучасносї злочинності.
Дискусійна частина конференції складалася із трьох панелей, модераторами яких були ректор ЛьвДУВС Роман Благута та проректор університету Ольга Балинська. Обговорювали особливості антикорупційної політики в Україні та зарубіжних державах, корупційні ризики в системі МВС, нормативно-правове забезпечення та реформування правоохоронної діяльності. Звернули увагу також на проблеми взаємодії правоохоронних органів у правозастосовній діяльності.
За підсумками міжнародної науково-практичної конференції було ухвалено відповідну резолюцію, куди увійшли основні ідеї та пропозиції, висловлені учасниками заходу.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/