Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

У ЛьвДУВС відбувся круглий стіл про роль OSINT-досліджень у зміцненні національної безпеки України

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл з міжнародною участю на тему «Роль OSINT-досліджень у підвищенні рівня національної безпеки України».  

Захід об'єднав представників наукової спільноти, правоохоронних органів, міжнародних організацій та експертів із розвідки з відкритих джерел.

Ректор університету Дмитро Швець, відкриваючи захід, наголосив на важливості OSINT-досліджень у сучасних умовах гібридної війни та підкреслив роль аналітиків у протидії кіберзлочинності та воєнним злочинам.

«Ця дискусія об'єднала науковців та практиків, які мають досвід у використанні розвідки з відкритих джерел та готові поділитися напрацюваннями у цій сфері. Бажаю усім плідного обговорення й вагомих результатів», – наголосив Дмитро Швець.

Натомість Павло Пригунов, директор Департаменту з питань безпеки Секретаріату Кабінету Міністрів, підкреслив важливість OSINT у держуправлінні.

«Підрозділи проводять фахові експертизи нормативно-правових актів за допомогою OSINT. Ми аналізуємо дані, щоб спрогнозувати наслідки ухвалення того чи іншого рішення. Це вже частина управлінської аналітики», – зауважив Павло Пригунов.

Роман Бутко, начальник Департаменту кримінального аналізу НПУ, зазначив, що OSINT-аналітика – це складова роботи кожного підрозділу поліції.

«Ми готуємо фахівців, які зможуть ефективно діяти у гібридній війні. Це не панацея, але інструмент, що дає змогу оперативно приймати рішення», – акцентував Роман Бутко.

За словами державного експерта Національного координаційного центру кібербезпеки Сергія Демяненка, OSINT – це вже давно повноцінний етап розслідування. Соцмережі, взаємодія профілів – усе це дає більше даних, ніж традиційні джерела. В умовах війни це критично важливо для виявлення воєнних злочинів, колаборантів, інформаційних операцій тощо.

Денис Каденко, Національний програмний директор Офісу ООН з наркотиків і злочинності, розповів про освітні ініціативи.

«Торік ми створили спеціальний клас для навчання правоохоронців. Курс з OSIN дає інструменти для викриття фактів відмивання коштів, торгівлі культурними цінностями та наркотиками. Участь у тренінгах беруть, зокрема, представники Офісу Генпрокурора, Нацполіції», – повідомив Денис Каденко.

Ханнелора Вальєр, керівниця Львівського регіонального представництва Консультативної місії ЄС, наголосила, що досягти перемоги – це не лише вигнати ворога, а й притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах.

«Я бачила ефективність OSINT у Косово. Тепер така інформація може бути припустимою як доказ у суді. Україні потрібно розвивати власні OSINT-потужності – університет є гарним місцем для цього», – підсумувала пані Вальєр.

Круглий стіл став майданчиком для обговорення кращих практик використання розвідки з відкритих джерел у розслідуваннях, пошуку зниклих, боротьбі з фінансовими злочинами та інформаційними загрозами.

Учасники наголосили на необхідності інтеграції OSINT із ШІ та сучасними технологіями задля посилення безпеки держави.

У ЛьвДУВС відбулась зустріч з керівником Департаме...
Студенти ЛьвДУВС відвідали Личаківський районний с...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Lviv State University of Internal Affairs.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS