Accessibility Tools
Працівники кіберполіції завітали до Львівського державного університету внутрішніх справ. Вони зустрілися із курсантами вишу, аби презентувати онлайн-платформу «StopRussia | MRIYA». Це проєкт, який розробили представники кіберполіції спільно із волонтерами для протидії російським окупантам у медіапросторі.
Начальник 1-го сектору Управління протидії кіберзлочинам Львівщини Дмитро Калька та старший інспектор цього ж сектору Валерія Івкова детально розповіли присутнім про ідею створення та основні завдання цієї платформи.
«Бот «StopRussia | MRIYA» приймає інформацію про телеграм-канали, які мають на меті сіяти паніку серед населення, розповсюджувати фейки у соціальних мережах», – відзначила Валерія Івкова.
Вона пояснила вихованцям ЛьвДУВС, що такі ресурси перевіряються модераторами та блокуються.
«Наша база нараховує близько 80 тисяч активних посилань із російською пропагандою. У боті є можливість надіслати скаргу на ресурс. Крім цього, ви можете почерпнути звідти багато корисної інформацію про кібергігієну та кібербезпеку», - додала старший інспектор.
Загалом кіберполіція разом із небайдужими громадянами за час війни заблокували 4,2 тис. ворожих інтернет-каналів.
Представники кіберполіції також описали й інші вебресурси для боротьби з неправдивою інформацією.
«У чат-бот «Народний месник» люди з окупованих територій надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені боєприпаси», - продовжила Валерія Івкова.
Юнаки та дівчата також дізналися про благодійну гру «Котяцький драйв», де котики-військові, бійці територіальної оборони та поліцейські звільняють рідну землю від рашиської навали.
Насамкінець курсанти почули про сервіс «MRIYA Automatic» для автоматизованого блокування російської пропаганди.
Детально ознайомитися з проєктом можна за посиланням https://mriya.social/
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/