Accessibility Tools
До Львівського державного університету внутрішніх справ завітала заступниця начальника сектору протидії домашньому насильству Львівського РУП № 2 Христина Оленич. Вона розповіла курсантам, які бувають форми насильства, пояснила різницю між ними та окреслила алгоритм дій працівників поліції у таких випадках.
«Розрізняють чотири види насильства: економічне, психологічне, фізичне та сексуальне. За останнє настає виключно кримінальна відповідальність, а за перші три – може бути й адміністративна. Працівники, які виїжджають на виклик, перш за все, складають форму оцінки ризиків домашнього насильства шляхом опитування постраждалої особи. На підставі цього правоохоронець може прийняти рішення про винесення термінового заборонного припису. Його максимальний термін становить 10 діб. Поліцейські можуть виселити кривдника та заборонити в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою», - розпочала Христина Оленич.
Вона відзначила, що бувають випадки, коли необхідно забрати з дому жінку з дітьми, адже існує загроза їхньому життю та здоров'ю.
«У Львові створено спеціальні притулки для постраждалих від домашнього насильства, а також кризовий центр. Умови проживання хороші: є кухня, спальня та ігрові кімнати для малечі», - підкреслила представниця поліції.
Вихованці ЛьвДУВС також дізналися про запуск нового чат-бота з протидії домашньому насильству. Він замаскований під виглядом жіночого календаря.
«Це зроблено для того, щоби кривдник нічого не запідозрив, - пояснила Христина Оленич. -У ньому є кнопка SOS. Коли її натиснути, чат-бот автоматично визначає геолокацію і за цією адресою виїжджає поліція».
Спікерка також додала, що у Львові працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка прибуває на місце події після правоохоронців.
Насамкінець Христина Оленич ознайомила юнаків та дівчат зі змінами в законодавстві щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/