Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

У ЛьвДУВС дискутували щодо виявлення корупційних ризиків в умовах війни та післявоєнний період

Сьогодні на базі університету провели регіональний круглий стіл на тему «Виявлення корупційних ризиків у діяльності МВС в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України».

ЛьвДУВС організував наукову подію спільно із Міністерством внутрішніх справ України та Управлінням запобігання корупції.

Відкрив захід очільник вишу Роман Благута.

«Від себе особисто та від усієї університетської спільноти дякую за довіру й можливість вкотре провести цей важливий просвітницький захід. Сьогодні ми маємо оперативно реагувати на корупційні ризики та вберігати від їхнього негативного впливу діяльність усіх структурних підрозділів МВС. Адже від цього залежить безпека українського суспільства», – наголосив Роман Благута.

Привітав учасників також начальник Управління запобігання корупції МВС України Анатолій Фодчук.

«Війна спричинила нові виклики та загрози на усіх рівнях функціонування держави, посиливши нашу увагу і до таких ганебних явищ, як корупція. Ефективно долати усі її прояви можливо лише завдяки якісним підходам, системній взаємодії науковців та практиків», – відзначив Анатолій Фодчук.

Модератором круглого столу виступив уповноваженийзантикорупційної діяльності ЛьвДУВС Андрій Годяк.

Присутні розглянули вплив корупції у діяльності МВС на євроінтеграційні процеси в Україні.

Не оминули увагою й міжнародні стандарти протидії корупції у роботі сектору безпеки та оборони.

Крім того, йшлося про європейський досвід протидії корупції в умовах воєнного стану.

Одним із напрямів обговорення було впровадження навчальної дисципліни з виховання доброчесності в освітні програми підготовки представників сектору безпеки та оборони.

Першою виступила координаторка Програми НАТО з виховання доброчесності Марина Когут.

Фахівчиня зосередилася на перспективах та напрацюваннях у сферіреалізації цієї Програми у нашій державі.

Йшлося і про особливості волонтерської діяльності у період воєнного стану. Цій темі присвятив доповідь керівник Благодійного фонду «Корпорація добрих справ» Віталій Іванов.

Начальник наукового відділу супроводження виховання доброчесності та впровадження передового досвіду у сфері запобігання корупції Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у сфері безпеки та оборони Національного університету оборони України Ростислав Пікуль також долучився до обговорення.

Він розглянув актуальні питання реалізації заходів протидії корупції у секторі оборони в умовах війни.

Однією із важливих тем круглого столу були корупційні ризики під час отримання та розподілу гуманітарної допомоги. Дослідив цю тему керівник Благодійного фонду «Там, де живе надія» Сергій Канюка.

Завідувачка кафедри фінансово-економічної безпеки Національної академії Служби безпеки України Марія Чеховська доповіла про освітні та наукові аспекти навчальної дисципліни з виховання доброчесності.

Під час дискусії присутні визначили й корупційні ризики в діяльності Державної прикордонної служби України в період воєнного стану. На цій проблематиці наголосив помічник начальника регіонального управління – начальник сектору запобігання та виявлення корупції Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Ігор Доменюк.

Правовий статус викривача та особливості роботи з повідомленнями викривачів окреслила доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інститут права ЛьвДУВС Оксана Броневицька.

Доповідь на тему «Впровадження принципів доброчесності в освітньому процесі закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання» презентував заступник директора Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції ЛьвДУВС Данило Йосифович.

Крім того, диспути стосувалися особливостей деклараційної кампанії 2023-го року. На них акцентував уповноважений з антикорупційної діяльності університету Андрій Годяк.

Своїми фаховими думками під час заходу також поділилися начальник Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України Павло Жук та заступник начальника Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України – начальник наукового відділу дослідження та впровадження інноваційних технологій Олег Сова.

Регіональний круглий стіл вкотре став корисною платформою для обміну напрацюваннями, ідеями та рекомендаціями щодо виявлення корупційних ризиків у діяльності МВС під час війни та у період повоєнної відбудови України.

«Молодь – рушійна сила»: у ЛьвДУВС відбувся святко...
Курсанти ЛьвДУВС дізналися про правила безпеки на ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Lviv State University of Internal Affairs.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS