Accessibility Tools
У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулось заняття на тему «Комунікація. Деескалації. Конфлікт, його динаміка і управління». Захід провів радник-тренер із взаємодії поліції та громади КМЄС Ларс Гронлунд.
Він розповів вихованцям ЛьвДУВС про базові елементи та стадії конфлікту, методи його вирішення та поділився шляхами управління конфліктними ситуаціями.
«Конфлікт є широким і неоднозначним концептом. Ми зазвичай асоціюємо його лише з чимось негативним, протиставляючи поняттям співпраці, миру та гармонії. Багато хто вважає, що конфлікти несуть у собі лише деструктивну складову, тому здебільшого їх намагаються взагалі уникати. Але конфліктні ситуації є потрібними для розвитку суспільства», – зауважив Ларс Гронлунд.
За його словами, користь конфліктів полягає у тому, що намагаючись їх вирішити, люди часто знаходять корисні ідеї та створюють прогресивні винаходи.
Спікер відзначив, що конфлікт - це будь-яка ситуація, коли дві або більше сторін вважають, що вони мають взаємно несумісні цілі. Він розповів курсантам про сторони конфлікту, їхні типи, а також про стадії, що притаманні будь-якому конфлікту: латентну, стадію зародження, ескалації, виникнення патової ситуації, деескалації, стадію вирішення суперечки (перемовини), постконфліктний стан та встановлення миру. Усі вони формують так звану «модель стадій конфлікту».
Розповідаючи про неї, лектор приділив особливу увагу ситуаціям, коли конфлікт може перерости у насильство.
Також Ларс Гронлунд продемонстрував аудиторії «трикутник конфлікту» та описав його основні елементи: ставлення учасників, поведінку та наявність між ними суперечностей.
У другій частині зустрічі радник КМЄС запропонував курсантам розділитися на групи, змоделювати та обговорити конфліктні ситуації. Після цього вихованці вишу мали проаналізувати їх згідно з моделлю стадій конфлікту.
Наприкінці заходу лектор наголосив: «Ви як майбутні поліцейські маєте пам'ятати, що конфлікти, які виникають у вашому особистому житті можуть негативно вплинути на професійні відносини. Закликаю вас бути уважними до таких моментів та дбати про емоційну стабільність. Для вас як людей, що часто стикатимуться з конфліктами, важливо не забувати про безпеку та піклуватися про ваших колег».
Додамо, що досвід роботи Ларса Гронлунда в поліції становить понад 30 років. Він працював у відділах, що займаються розслідуваннями, та опікувався питаннями вирішення конфліктів. Під час зустрічі спікер також поділився з курсантами прикладами роботи правоохоронців Данії, зокрема підрозділів кінної поліції.
Слід відзначити, що зустріч із фахівцем КМЄС відбулася за ініціативи відділення актуалізації навчання та практичної підготовки університету.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/