Accessibility Tools
Нещодавно у світі відзначили День психічного здоров'я. З нагоди цієї дати для другокурсників вишу організували зустріч із завідувачем відділення психологічного забезпечення ВКЗ Павлом Чайкою. Він розповів курсантам, як зберегти ментальне здоров'я та подолати стресові ситуації.
«Зазвичай, коли вам дошкуляє фізичний біль, ви намагаєтеся його усунути. Але якщо людина стурбована власним психічним станом та потерпає від психоемоційного дискомфорту, тоді здебільшого просто терпить, мовляв, «незабаром пройде». Це небезпечно, адже проблема не зникне. Негативні емоції будуть накопичуватися і це може призвести до погіршення психоемоційного стану», - наголосив лектор.
Павло Чайка відзначив, що в умовах війни кожен повинен приділяти належну увагу вмінню надавати психологічну допомогу і собі, й оточенню.
«Зараз, коли українські міста зазнають ракетних ударів, артобстрілів, люди стають свідками жахливих речей - поранень, смертей, руйнувань. Призвичаїтися до сучасних умов війни надзвичайно важко. Часто на місце надзвичайної події спершу потрапляють поліцейські. Тому ви можете стикнутися з тим, що побачите людину, яка перебуває у стані ступору чи істерики, або ж проявляє агресію, надмірну рухову активність, плаче», - відзначив Павло Чайка.
Він розповів курсантам, як саме допомагати людям у таких випадках.
Спікер ознайомив присутніх з кількома методиками психологічної регуляції і запропонував виконати відповідні вправи, як-от: «дихання по квадрату», «метелик», глибоке та низьке дихання із задіюванням діафрагмальних м'язів, а також техніка описування простору.
Павло Чайка відзначив: «Коли ви самі стали свідками вибухів, почули будь-які різкі звуки і відчуваєте, що у вас починається панічна атака, або ж що вам страшно і ви дезорієнтовані, тоді раджу застосувати одну з цих технік психологічної саморегуляції. Адже вплинувши на власне тіло, ви можете нормалізувати психічний стан».
Він також наголосив, що кожна із запропонованих вправ допомагає подолати знервованість, активізувати кровообіг, заспокоїтися та зосередитися у стресових ситуаціях.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/