Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Іспит з фізичної підготовки: як отримати максимум балів та показати найкращий результат

Іспит з фізичної підготовки є обов'язковим для вступу на курсантські факультети. Цьогоріч він проходитиме за спрощеною процедурою та буде складатися лише з двох етапів. Перший – комплексна силова вправа. А другий – біг на 100 метрів.

При цьому нормативи для хлопців та дівчат будуть різними.

Аби успішно пройти це випробування, абітурієнтам радять наполегливо тренуватися. Щодня виконувати комплекс вправ для розвитку витривалості та швидкості. А також стежити за сторінками ЛьвДУВС у соціальних мережах, де щотижня публікуватимуться нові відео для вступників.

«Наші викладачі розробили декілька комплексів вправ, що допоможуть якісно підготуватися до іспиту та досягти кращих результатів», - розповіла завідувачка кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2 Олена Тьорло.

Вона також відзначила, що вкрай важливо, аби вступники навчилися правильно виконувати комплексну силову вправу. Тоді шанси показати хороший результат збільшуються у рази.

«Є певні вимоги, про які ми постійно говоримо. Підготували відео із детальними роз'ясненнями. У переддень іспиту та за кілька хвилин до нього проводимо ретельний інструктаж. Наголошуємо на типових помилках, які роблять вступники під час виконання нормативів», - каже Олена Тьорло.

Іспит проводиться на двох локаціях. Спершу в спортивному залі, де юнаки та дівчата виконують комплексну силову вправу. А згодом на стадіоні, де здають біг на 100 метрів. Між цими етапами роблять невелику перерву, аби вступники відпочили.

Комплексна силова вправа складається із двох частин - піднімання тулуба з положення лежачи в сід та згинання-розгинання рук в упорі лежачи. На кожну вправу передбачено по 30 секунд. Після команди «Час» абітурієнт змінює положення.

«Враховуються усі повтори за хвилину, незалежно, чи це піднімання тулуба чи віджимання. Єдина умова – правильне виконання вправи», - пояснює завідувачка кафедри спеціальної фізичної підготовки.

Найбільш типові помилки, які допускають абітурієнти під час виконання першої частини вправи – не до кінця піднімаються з положення лежачи, не торкаються лопатками поверхні, а ліктями – колін. Помилкою також вважається зміщення таза або якщо пальці за головою розімкнуті із замка.

Під час виконання другої частини вправи важливо, аби плечі, руки та ноги утворювали пряму лінію. Спробу не зарахують, якщо абітурієнт торкнувся підлоги колінами, стегнами чи тазом, або ж розгинатиме руки почергово.

Усі завдання вступники виконують у спортивній формі. А перед початком кожного етапу обов'язково роблять розминку. Фахівці наголошують – дуже важливо добре розігріти м'язи, аби уникнути травмування. Особливо, під час бігу на 100 метрів.

«Це така «вибухова» швидкість. Потрібно докласти максимум зусиль, аби здолати дистанцію за короткий час. Тому розминка просто необхідна!», - пояснює Олена Тьорло.

Нагадаємо, вступні випробування у ЛьвДУВС розпочнуться з 15 серпня. Тож в абітурієнтів ще є два місяці, аби ретельно підготуватися до іспитів. Головне – вірити у свої сили та тренуватися щодня!

Підбиття підсумків та окреслення планів на майбутн...
Львівський форум кримінальної юстиції – платформа ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Lviv State University of Internal Affairs.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS