Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Фахівці КМЄС розповіли курсантам про особливості розслідування воєнних злочинів

Курсанти 4-го курсу факультету № 1 взяли участь у вебінарі на тему «Воєнні злочини». Його провели представники Консультативної місії Європейського Союзу – старший радник з питань судових переслідувань міжнародних злочинів Аонгус Келлі та старший радник з питань розслідувань міжнародних злочинів Матті Раатікайнен.  

На початку заходу зі вступним словом до учасників звернувся в.о голови Львівського регіонального офісу КМЄС Маркус Ролофс.

Після цього представник Місії Аонгус Келлі розповів про свій досвід роботи розслідувачем.

«КМЄС уповноважена надавати органам влади України потрібну допомогу в розслідуваннях кримінальних та будь-яких міжнародних злочинів, що вчинені в умовах невиправданої військової агресії росії. І сьогодні ми поділимося корисною інформацією про те, як проходять такі розслідування», – зазначив спікер.

Фахівець Місії розповів про Боснійську війну, етнічні чистки на півночі цієї країни та воєнний конфлікт у Косово, до розслідування яких свого часу він був залучений.

Також Аонгус Келлі запропонував здобувачам переглянути відеоролик про масові розстріли у гірничому місті Сребрениці, що на сході Боснії та Герцоговини.

«Ви маєте пам'ятати, що дуже важливою під час слідства є співпраця між представниками прокуратурою, поліцією та громадськими організаціями. Інші вагомі аспекти – це дотримання чинного законодавства та належна робота зі свідками. З ними потрібно взаємодіяти дуже обережно, щоб уникнути повторної травматизації», – зауважив Аонгус Келлі. 

Наступним до присутніх звернувся старший суперінтендант поліції Фінляндії Матті Раатікайнен. Він розповів про особливості розслідування справ, пов'язаних з міжнародними злочинами, та поділився досвідом роботи у трибуналі.

«Такі злочини зазвичай є досить масштабними та охоплюють великі географічні площі. Їх скоюють кілька учасників, наприклад, військові формування, найманці та цивільні особи. Розслідуючи міжнародні воєнні злочини, ми маємо справу з величезною кількістю доказів та свідчень. Тож важливим аспектом є створення ефективної системи обробки та управління інформацією. Також ми повинні застосовувати мультидисциплінарний підхід. Тобто слідчі, криміналісти, прокурори, судово-медичні експерти мають працювати разом для досягнення якісного результату. Потрібно не забувати і про належний план розслідування та правильно працювати з доказовою базою», – наголосив насамкінець Матті Раатікайнен.

Курсанти-першокурсники долучилися до відзначення Д...
Під час засідання юних науковців обговорили важлив...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Lviv State University of Internal Affairs.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS