Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

лист.
28

У ЛьвДУВС відбулася дискусія щодо актуальних питань фізичної і тактико-спеціальної підготовки здобувачів вищої освіти

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ провели щорічний науково-практичний семінар, присвячений цій важливій темі.

На відкритті події привітав учасників очільник вишу полковник поліції Дмитро Швець.

«Для кожного закладу освіти системи МВС в умовах сьогодення дуже важливо зважати на якість підготовки майбутніх захисників правопорядку. Сьогодні поліцейські одними із перших прибувають на місце події, надають громадянам психологічну та домедичну допомогу, рятуючи життя. У складі різних підрозділів вони відповідають за безпекове середовище у нашій державі, тож мають бути готовими до складних ситуацій, розвивати стресостійкість та покращувати фізичну загартованість», – зауважив Дмитро Швець.

У рамках пленарного засідання йшлося про аспекти викладання тактико-спеціальної та вогневої підготовки здобувачів вищої освіти.

Науковці та практики розглянули зокрема психологічні й медико-біологічні особливості підготовки майбутніх поліцейських.

Не оминули увагою і розвиток прикладних видів спорту у ЗВО зі специфічними умовами навчання.

Спершу доповідачі окреслили специфіку тактичної і фізичної підготовки працівників спеціальних підрозділів поліції та інспекторів СОБ в умовах війни.

Виступи стосувалися й алгоритму дій правоохоронців під час затримання злочинців в обмеженому просторі, а також у разі виявлення саморобних вибухових пристроїв.

Крім того, торкнулися теми дотримання заходів безпеки для поліцейських при поводженні зі зброєю.

Учасники семінару дискутували про нормативи вступних випробувань для абітурієнтів ЗВО ДСНС України.

Наголосили й на важливості фізичної підготовки представників сектору безпеки і оборони у воєнних реаліях.

Було досліджено методики іпотерапії як засобу психологічної реабілітації та відновлення ментального здоров'я військовослужбовців.

Йшлося і про сучасні техніки надання першої домедичної допомоги пораненим в умовах бойових дій.

Зазначимо, що у заході взяли участь представники Управління патрульної поліції у Львівській області, Управління кадрового забезпечення ГУНП Львівщини, Батальйону поліції особливого призначення у Львівській області, Тренінгового центру ГУНП у Львівській області, корпусів оперативно-раптової дії (КОРД) ГУНП Львівщини та Херсонщини, Львівського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.  

Долучилися і працівники Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Національного університету оборони України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Херсонського державного університету, Єзупільського ліцею, Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України, Дитячо-юнацької спортивної школи «Буревісник» з кінного спорту та Римського університету «Тор Вергата».

Науковці та практики узагальнили теоретико-методичні основи, різновекторні аспекти фізичної й ментальної підготовки здобувачів вищої освіти, а також запропонували нові підходи до проведення такої підготовки з огляду на виклики воєнного стану.

  374 Hits
374 Hits
лист.
29

У ЛьвДУВС пройшов науково-практичний семінар «Процесуальне та криміналістичне забезпечення досудового розслідування»

Сьогодні в університеті вкотре відбулося обговорення цієї проблематики.

Подія розпочалася із вітальних слів проректорки вишу Ольги Балинської.

«Війна поставила неабиякі виклики перед усіма сферами функціонування нашої держави. Наразі одним із нагальних завдань для представників правоохоронних структур залишається забезпечення ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень, насамперед воєнних злочинів росії, скоєних на території України», – відзначила Ольга Балинська.

Дискусія була присвячена методикам розслідування різних категорій кримінальних злочинів, зокрема пов'язаних з торгівлею людьми.

Йшлося і про проблеми доказування, а також аспекти використання спеціальних знань під час досудового розслідування.

Науковці та практики проаналізували й особливості застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Окремо розглянули тактичні інновації та стратегічні підходи у діяльності безпекового сектору.

Стосувалися доповіді також показань підозрюваного як самостійного виду доказів.

Крім того, учасники приділили увагу дослідженню вогнепальної зброї, виготовленої завдяки 3D-принтеру.

Дискутували також про реалізацію проєкту «Прокурор громади».

Було окреслено загальні положення процесуальної регламентації зняття показань із технічних приладів і засобів фото-, кінозйомки та відеозапису.

До семінару доєдналися представники Головного управління поліції Львівщини, Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області, Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницькому, Галицької окружної прокуратури м. Львова, Львівської обласної прокуратури, Національної гвардії України, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Університету Короля Данила.

Учасники заходу поділилися напрацюваннями, що стануть важливим внеском у розвиток кримінального судочинства України в умовах воєнного стану.

  225 Hits
225 Hits
груд.
06

У ЛьвДУВС відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-прикладні проблеми правового регулювання в Україні»

Львівський державний університет внутрішніх справ вкотре став платформою для дискусії щодо цієї теми, об'єднавши близько сотні дослідників з різних областей нашої держави.

Розпочалася подія з вітальних слів очільника вишу полковника поліції Дмитра Швеця.

«Приємно бачити таку кількість науковців та практиків, які продовжують плідно працювати над розвитком української правничої сфери в умовах війни. На сучасному етапі це вкрай відповідальне завдання, зважаючи на важливість інтеграції України у європейський простір як суверенної, демократичної та правової держави. Бажаю присутнім плідних дискусій та ґрунтовної резолютивної частини», – наголосив Дмитро Швець.

Звернувся до учасників також директор Інституту праваЛьвДУВС Іван Красницький, окресливши тематику доповідей та напрями роботи конференції.

Спікери обговорили різні виміри національного та міжнародного безпекових викликів, специфіку публічного адміністрування в умовах воєнного стану, а також сучасні проблеми правового забезпечення економічного, екологічного та соціального розвитку нашої держави.

Торкнулися і сфери кримінальної юстиції в Україні під час війни.

У рамках пленарного засідання йшлося про актуальні напрями роботи Вищого антикорупційного суду.

Науковці та практики окреслили й процесуальні аспекти інституту відповідальності за порушення цінностей Європейського Союзу й перспективи удосконалення нового Кримінального Кодексу України.

Було порушено питання дискримінаційності українського законодавства у частині прийняття на роботу окремих категорій осіб.

Особливу увагу приділили безпеці інформаційного простору, а також пошуку шляхів забезпечення гендерної рівності у сучасних реаліях.

Було презентовано й доповіді щодо скасування арешту після закриття кримінального провадження та зловживання правом у контексті захисту трудових прав вагітних жінок.

Учасники поділилися баченням діяльності органів публічної влади у розв'язанні проблеми надання допомоги особам, які опинилися у громадському місці у стані алкогольного сп'яніння.

Йшлося і про використання показань з чужих слів при доказуванні факту домашнього насильства, а також правові гарантії адвокатської таємниці за законодавством України.

Окрім цього, диспути стосувалися механізмів використання штучного інтелекту у виконавчому провадженні та попереднього договору у сфері обігу нерухомого майна.

До участі у конференції долучилися представники Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, Міністерства цифрової трансформації, ГУНП Львівщини, Лабораторії прав людини імені академіка Петра Рабіновича НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, Виконавчого округу Львівської області, Львівського міського нотаріального округу, адвокатури, Великомихайлівського районного суду Одеської області, Державного науково-дослідного інституту МВС України, Національної академії внутрішніх справ, Дніпровського та Донецького державних університетів внутрішніх справ, Київського інституту Національної гвардії України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету природокористування, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С. З. Ґжицького, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного університету кораблебудування, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, Ужгородського національного університету та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Серед установ-учасниць також – Університет Короля Данила, Маріупольський державний університет, Державний податковий університет, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Міжрегіональна академія управління персоналом, Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАНУ, Інститут правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії наук України, Київський авіаційний інститут, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної Академії правових наук України, НДІ правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України, Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України та Поштово-логістична група «Міст Груп».

Напрацювання та рекомендації науковців і практиків матимуть вагомий вплив на розв'язання проблем правового регулювання у нашій державі під час збройного конфлікту та у повоєнний період.

  414 Hits
414 Hits
трав.
25

Вихованці університету стали переможцями фінального етапу відомчого Конкурсу наукових робіт

За підсумками цьогорічного Конкурсу юні дослідники ЛьвДУВС здобули 5 призових місць.  

Нагородження переможців проходило на базі Національної академії прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, під час засідання Наукової ради МВС.

Із вітальним словом до обдарованої молоді звернулася Державний секретар Міністерства внутрішніх справ України Інна Ящук.

Вона урочисто вручила дипломи та нагороди призерам підсумкового етапу відомчого Конкурсу наукових робіт.

Цього року до участі у Конкурсі надійшло 126 досліджень за 16-ма номінаціями, із яких було обрано 55 кращих. До їх числа увійшли й роботи юних науковців Львівського державного університету внутрішніх справ.

Під час публічного захисту, що проходив напередодні у місті Кам'янець-Подільський на базі ХНУВС, учасники Конкурсу презентували результати свої наукових пошуків.  

У підсумку курсантка 2-го курсу факультету №3 ЛьвДУВС Наталія Шелест здобула перемогу у номінації «Адміністративно-правові науки». А студент 4-го курсу Інституту управління, психології та безпеки Сергій Решетніков став кращим у номінації «Економічні науки та фінанси (логістичне забезпечення службово-бойової діяльності)».

Першокурсниця Інституту права Анна-Марія Левко отримала нагороду за друге місце у номінації «Теорія та історія держави і права, історія політичних і правових учень, філософія права». А вихованка 2-го курсу цього ж Інституту Валерія Афтанасів посіла друге місце у номінації «Цивільно-правові та господарсько-правові науки».

Цьогорічний випускник ЛьвДУВС Святослав Лазуренко став третім у номінації «Інформаційні технології, інформаційна безпека та кібербезпека».

Вітаємо переможців Конкурсу й бажаємо цікавих ідей, наукових пошуків та нових досягнень!  

Світлини Національної академії прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

  482 Hits
482 Hits
лют.
14

У ЛьвДУВС визначили переможців першого туру відомчого конкурсу наукових робіт

Відомчий конкурс наукових робіт серед курсантів та студентів відбувається щороку та проходить у два етапи. Спершу кожен виш визначає переможців серед університетської молоді, а після цього - кращі дослідження оцінюють на всеукраїнському рівні.

Цьогоріч вихованці ЛьвДУВС подали на конкурс 47 наукових робіт у 13-ти номінаціях.

Проректорка вишу Ольга Балинська привітала присутніх та оголосила результати першого туру наукової події.

Отже, переможцями конкурсу стали:

– у номінації «Адміністративно-правові науки»:

І місце – Ілона Вітюк, курсантка 2-го курсу факультету №3. Тема наукової роботи «Особливості організації оперативного реагування підрозділами Національної поліції на правопорушення або події»;

ІІ місце – Христина Венцик, другокурсниця факультету № 3. Тема наукової роботи «Адміністративно-правове регулювання взаємодії поліції з населенням на засадах партнерства»;

ІІІ місце – Вероніка Порцін, студентка 3-го курсу Інституту права. Тема наукової роботи «Суб'єкти адміністративно-правового регулювання у сфері виконавчої влади»;

– у номінації «Економічні науки та фінанси»:

І місце – Тетяна Парій, студент 4-го курс Інституту управління, психології та безпеки. Тема наукової роботи «Сучасний стан та тенденції кіберзлочинності в Україні в контексті протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом»;

ІІ місце –Діана Андрусишин, студентка 4-го курс цього ж Інституту. Тема наукової роботи «Проблеми функціонування та розвитку малого підприємництва в умовах війни»;

– у номінації «Інформаційні технології та кібербезпека»:

І місце – Софія Петрів, студентка 4-го курсу Інституту права. Тема наукової роботи «Розвиток системи правової інформації в умовах цифровізації та воєнного стану»;

ІІ місце –Іван Хром'як, курсант 3-го курсу факультету № 2. Тема наукової роботи «Впровадження криптографічних засобів для захисту інформації у інформаційних підсистемах Національної поліції України»;

–у номінації «Конституційне та міжнародне право»:

І місце – Валерія Афтанасів, першокурсниця Інституту права. Тема наукової роботи «Право людини на евтаназію»;

ІІ місце – Софія Чвак, студент 1-го курсу Інституту права. Тма наукової роботи «Реалізація інформаційних прав і свобод людини та громадянина в Україні в умовах воєнного стану»;

ІІІ місце – Павло Кальницький, першокурсник цього ж Інституту. Тема наукової роботи «Конституційно-правове регулювання подвійного громадянства: світовий досвід та перспективи для України»;

– у номінації «Кримінальне право та кримінологія»:

І місце – Марія Шавало, курсантка 3-го курсу факультету № 1. Тема наукової роботи «Види злочинних організацій за Кримінальним кодексом України»;

ІІ місце – Дарина Андрейчіна, студентка 2-го курсу Інституту права. Тема науковоїроботи «Торгівля людьми: кримінологічний вимір»;

ІІІ місце –Марта Гонсьор, другокурсниця цього ж Інституту. Тема наукової роботи «Геноцид: кримінально-правова характеристика»;

– у номінації «Кримінальний процес, криміналістика та судова експертиза»:

І місце – Вікторія Батрух, курсантка 4-го курсу факультету № 1. Тема наукової роботи «Кримінальне провадження в межах співробітництва з міжнародним кримінальним судом»;

ІІ місце – Марія Газдун, студентка 3-го курсу Інституту права. Тема науковоїроботи «Допит неповнолітньої особи з використанням новітніх методик»;

ІІІ місце – Андріана Пашко, курсантка 3-го курсу факультету № 1. Тема науковоїроботи «Реалізація засади змагальності на стадії досудового розслідування»;

– у номінації «Оперативно-розшукова діяльність та спеціальна техніка»:

І місце – Вікторія Довга, третьокурсниця факультету № 2. Тема наукової роботи «Незаконний обіг зброї як реальна загроза погіршення криміногенної обстановки в державі»;

ІІ місце – Софія Бадзюнь, курсантка 4-го курсу факультету № 1. Тема наукової роботи «Застосування безпілотних літальних апаратів (БпЛА) у правоохоронній діяльності»;

– у номінації «Психологічне забезпечення»:

І місце – Кароліна Скакунова, вихованиця 3-го курсу Інституту управління, психології та безпеки. Тема наукової роботи «Особливості особистісного профілю хейтера»;

ІІ місце – Альона Шаталова, третьокурсниця Інституту управління, психології та безпеки. Тема наукової роботи «Антисоціальна мотивація девіантної поведінки»;

ІІІ місце – Ілона Ванько, студентка 4-го курсу цього ж Інституту. Тема наукової роботи «Вплив самооцінки на конфліктність в підлітковому віці»;

– у номінації «Соціально-гуманітарні науки»:

І місце –Мар'яна Кохан, студентка 2-го курсу Інституту управління, психології та безпеки. Тема наукової роботи «Проблеми управління персоналом в умовах дистанційної роботи»;

ІІ місце – Софія Петрів, четвертокурсниця Інституту права. Тема наукової роботи «Вплив воєнних дій на навколишнє природне середовище в Україні»;

ІІІ місце – Дмитро Качмарик, курсант 2-го курсу факультету № 3. Тема наукової роботи «Вплив формальної логіки на формування мислення юриста»;

– у номінації «Тактико-спеціальна та службово-бойова підготовка»:

І місце – Андрій Сарабун, курсант 2-го курсу факультету № 3. Тема наукової роботи «Вдосконалення фізичної підготовленості здобувачів вищої освіти методом високоінтенсивного інтервального тренування»;

–у номінації «Теорія та історія держави і права, історія політичних і правових учень, філософія права»:

І місце – Діана Яцків, третьокурсниця Інституту права. Тема наукової роботи «Захист прав дитини від домашнього насильства: основні напрямки діяльності України та зарубіжних держав»;

ІІ місце – Олександра Кушнірук, курсантка 2-го курсу факультету № 1. Тема науковоїроботи «Поняття, механізми та форми реалізації права: теоретико-правові аспекти»;

ІІІ місце – Вікторія Березовська, студент 2-го курсу Інституту права. Тема наукової роботи «Правовий статус дітей в умовах війни»;

ІІІ місце –Юліана Літвінова, другокурсниця факультету № 1. Тема наукової роботи «Співвідношення та роль органів державної влади та місцевого самоврядування у формуванні демократичного суспільства»;

– у номінації «Цивільно-правові та господарсько-правові науки»:

І місце – Юлія Карпенко, студентка 4-го курсу Інституту права. Тема наукової роботи «Правова охорона творів, створених технологіями штучного інтелекту»;

ІІ місце – Марія Газдун, студентка 3-го курсу цього ж Інституту. Тема наукової роботи «Розгляд судом справ про визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення її померлою»;

– у номінації «Воєнна безпека, національна безпека, безпека державного кордону»:

І місце –Ольга Караїм, студент 4-го курсу Інституту управління, психології та безпеки. Тема наукової роботи «Молодіжна міграція в умовах російсько-української війни: ризики та загрози національній безпеці»;

ІІ місце – Майя Мельник, курсантка 2-го курсу факультету № 1. Тема наукової роботи «Інституційні основи санкційної політики України».

Вітаємо конкурсантів, бажаємо невпинного творчого зростання, саморозвитку та реалізації усіх задумів!

  896 Hits
896 Hits
лист.
23

У ЛьвДУВС відзначили призерів Міжнародного студентського саміту

Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута вручив нагороду призерам Міжнародного студентського саміту «Права людини та глобальна безпека». Очільник вишу привітав команду ЛьвДУВС із черговим досягненням, побажав успіхів та нових перемог.

Нагадаємо, курсанти 4-го курсу факультету №1 Владислав Савюк, Марта Левчук і Дмитро Пасічник здобули третє місце на Міжнародному студентському саміті у Дніпрі.

Захід проходить щороку за ініціативи Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників».
Цьогоріч саміт відбувався в очно-дистанційному форматі. До участі в події долучилися здобувачі закладів вищої освіти з різних куточків України та закордону.

  597 Hits
597 Hits
лист.
25

Науковці та практики обговорили роль фінансових розслідувань у зміцненні економічної безпеки

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар «Фінансові розслідування як інструмент зміцнення економічної безпеки»  

Розпочався захід із вітального слова проректорки ЛьвДУВС Ольги Балинської.

«В умовах воєнного стану питання економічної безпеки держави набувають особливого значення, оскільки оборона країни, армія, функціонування сил спеціальної оборони, спираються на стабільну та стійку економічну систему. Дослідження та обговорення цієї проблематики є запорукою досягнень у сфері національної безпеки України», - підкреслила Ольга Балинська.

Вона також зазначила, що цей науковий захід є гарною нагодою проаналізувати роль та місце правоохоронців, їх співпрацю з фінансовими органами та інститутами у сфері забезпечення економічної безпеки держави.

Модерували подію заступниця директора Інституту управління, психології та безпеки Зоряна Кісіль та завідувач кафедри фінансів та обліку Степан Мельник.

Дискусія стосувалася декількох напрямів. Учасники обговорювали забезпечення економічної безпеки держави в умовах війни, зокрема, фінансову розвідку. Також йшлось про фінансові розслідування в контексті воєнного конфлікту. Науковці та практики розглянули міжнародний досвід у цій сфері та її правовий вимір в Україні. Окрім цього, окреслили роль та місце Державної служби фінансового моніторингу України та інших суб'єктів у проведенні таких розслідувань. 

За результатами семінару буде підготовлено відповідні рекомендації, до яких увійдуть ідеї та пропозиції учасників події.

  478 Hits
478 Hits
лист.
25

У ЛьвДУВС обговорили питання тактико-спеціальної та фізичної підготовки здобувачів

В університеті відбувся науково-практичний семінар «Актуальні питання тактико-спеціальної та фізичної підготовки здобувачів вищої освіти». Захід пройшов у змішаному форматі. Представники більшості установ-учасників доєдналися за допомогою платформи ZOOM.

Зі вступним словом виступила проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«Раніше, коли ми планували проведення цього семінару, то зовсім не могли передбачити, що цьогоріч говоритимемо про тактико-спеціальну, спеціальну фізичну та військову підготовку в зовсім іншому контексті. Однак тепер перед нами постало чимало серйозних викликів, зумовлених війною. На жаль, за тих умов, в яких опинилася Україна, наші здобувачі, офіцери, науково-педагогічні працівники змушені виконувати низку обов'язків, які з'явилися у зв'язку зі складною ситуацією в державі», - зауважила Ольга Балинська.

Наступним виступив декан факультету № 3 Степан Гнатюк. Він зазначив, що одним з предметів обговорення під час цьогорічного семінару стануть особливості організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, зокрема, викладання дисциплін, що стосуються фізичної підготовки поліцейських.

Завідувач кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету № 3 Юрій Йосипів також привітав учасників події.

«Тема нашого заходу є напрочуд актуальною. З початком повномасштабної війни акценти змістилися на такі дисципліни як домедична, тактико-спеціальна, вогнева підготовка та мінно-вибухова справа. З лютого ми провели чимало позапланових занять саме з цих дисциплін. Зараз ми активно здійснюємо наукові пошуки та відстежуємо нові тенденції, аби зробити заняття для наших здобувачів якомога ефективнішими», - зауважив Юрій Йосипів.

Його колега, завідувачка кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету № 2 Олена Тьорло, звернула увагу присутніх на проблеми, які існують в навчальних програмах відомчих вишів.

Учасники науково-практичного семінару обговорили особливості організації спортивно-масової роботи серед курсантів, а також студентів, які проходитимуть військову службу за контрактом. Крім цього, йшлося про сучасні аспекти фізичної підготовки правоохоронців в умовах воєнного стану та питання фізичної підготовленості студентів-медиків в сучасних умовах системи освіти.

Також не оминули увагою процес подолання стресових ситуацій у роботі поліцейського в умовах воєнного стану фізичною активністю. Присутні обговорювали специфіку фізичної підготовки особового складу Батальйону поліції особливого призначення під час війни. Однією з тем доповідей була фізична і тактико-спеціальна підготовка особового складу окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України. Науковці та практики окремо зупинилися також на темі оптимізації системи оцінки рівня фізичної підготовки працівників оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

У заході взяли участь представники Управління кадрового забезпечення ГУНП у Львівській області, Батальйону поліції особливого призначення ГУНП Львівщини, окремого загону спеціального призначення Західного територіального управління Національної гвардії України, Управління превентивної діяльності ГУНП Львівщини , а також працівники Управління патрульної поліції у Львівської області та управління «КОРД» Головного управління Нацполіції Херсонської області.

Долучилися до семінару і науковці Харківського, Дніпропетровського та Одеського університетів внутрішніх справ, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Харківської державної академії фізичної культури та Харківського державного університету, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Львівського торговельно-економічного університету, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, а також Національної збірної команди України з кульової стрільби, Ліцею імені Героїв Крут та ГО «АЙВА ДОДЖО».

Зауважимо, що семінар відбувся за ініціативи кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету № 3 та кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету № 2 ЛьвДУВС. 

  619 Hits
619 Hits
груд.
02

У ЛьвДУВС обговорили процесуальне та криміналістичне забезпечення досудового розслідування

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся семінар, що об'єднав науковців та практиків з різних куточків України.

Захід розпочався із вітального слова проректорки ЛьвДУВС Ольги Балинської.

«Вже традиційно ми проводимо цей семінар на початку грудня. Щоправда цьогоріч до списку питань щодо обговорення додали також контекст воєнного стану. Це закономірно, адже він вніс чимало змін та доповнень до чинного законодавства. Бажаю нам активної та плідної дискусії», - відзначила проректорка.

Також до присутніх звернувся декан факультету № 1 Руслан Шехавцов.

«Зараз перед відомчими закладами вищої освіти та науково-педагогічними працівниками цих вишів постали виклики, пов'язані з модернізацією освітнього процесу. В умовах активної фази війни поліцейські працюють на звільнених територіях, тому у них з'явились нові завдання, - підкреслив Руслан Шехавцов. - Це вимагає перегляду алгоритму дій правоохоронців та появи нових підходів, зокрема, криміналістичної розвідки. Також важливими є безпекові та інші компоненти, що пов'язанні із забезпеченням прав, свобод і законних інтересів осіб. Адже ми - цивілізована європейська держава, що неухильно дотримується вимог та положень Конституції України і міжнародних нормативно-правових актів».

Учасники окреслили проблеми доказування під час досудового розслідування та застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Окрім цього, йшлось про нормативно-правову регламентацію та практику проведення слідчих (розшукових) дій.

Чимало уваги приділили темі використання спеціальних знань під час досудового розслідування, зокрема, у часі війни.

У семінарі взяли участь представники поліції Львівщини та Івано-Франківщини, Львівської обласної прокуратури та Управління Державного бюро розслідувань (м. Хмельницький). Також до обговорення долучились фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та працівники науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС зі Львова та Рівного.

Серед учасників заходу були й науковці, зокрема, з Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Європейського університету та Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України.

У ході обговорення учасники надали тези, що видадуть окремим збірником та розмістять на офіційному сайті університету.

  644 Hits
644 Hits
груд.
06

У ЛьвДУВС визначили переможців конкурсу наукових есе серед учнівської молоді

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ оголосили результати конкурсу наукових есе на соціально-правову тематику серед школярів Львівщини.

Цьогоріч подія відбувалася втретє. Захід є спільним проєктом ЛьвДУВС, Департаменту освіти і науки ЛОДА та Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді.

До участі долучилися 27 юнаків і дівчат із закладів освіти Львова та Львівської області. Зустріч із конкурсантами проходила в онлайн-форматі.

Привітав присутніх ректор ЛьвДУВС Роман Благута.

«Талановита молодь Львівщини, попри навчання в умовах військового стану та потенційного блекауту, спроможна демонструвати високі показники не лише у сфері здобуття середньої освіти, але також у науці. Переконаний, що кожен із вас має потужну громадянську позицію та є справжнім патріотом», – підкреслив очільник вишу.

Вітальне слово також мав директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска. Він закликав молодь поділитися своїми враженнями від конкурсу, побажав успіхів у житті, нових здобутків та перемог.

Крім цього, до присутніх звернулася директорка Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді Іванна Бородчук. Вона подякувала учням за те, що долучися до конкурсу, висловили думки стосовно актуальних соціальних проблем та запропонували шляхи їх розв'язання.

Модерувала захід проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

Роботи учасників оцінювали у семи номінаціях. У своїх дослідженнях юні науковці обґрунтовувати власне бачення шляхів вирішення суспільних і правових проблем на рівні людини, сім'ї, соціальної групи, суспільства, держави. Порушували питання національного спротиву, національної безпеки та мови. Крім цього, висвітлювали гендерні проблеми українського суспільства, досліджували проблеми економіки, психології та педагогіки.

Усі есе пройшли рецензування і перевірку на дотримання академічної доброчесності на антиплагіатній системі StrikePlagiarism.com. Перевага надавалася роботам, які вирізнялися оригінальністю бачення проблеми та унікальним авторським підходом.

Отже, переможцями конкурсу стали:

Перше місце: у номінації «Питання національного спротиву та національної безпеки» – Оксана Повх,

«Кримінально-правові проблеми» – Юліана Олійник,
«Проблеми психології та педагогіки» – Альона Живчик,

«Проблеми економіки та менеджменту» – Марія Кравчук та Олег Новосад,

«Проблеми мови, культури та спорту» Юлія Кремінець,

«Протидія торгівлі людьми, насильству та дискримінації» – Вікторія Сиділо,

«Проблеми прав людини та гендерної рівності» Зоряна Волошин.


Друге місце: у номінації «Питання національного спротиву та національної безпеки» – Тарас Іванов,

«Кримінально-правові проблеми» – Остап Шпік,

«Проблеми психології та педагогіки» – Олександра Дерид та Станіслав Студінський,

«Проблеми економіки та менеджменту» – Діана Ільчишин, Дарина Голодняк і Ярина Алексеєнко,

«Проблеми мови, культури та спорту» Іванна Михальчук,

«Протидія торгівлі людьми, насильству та дискримінації» – Богдан Павлунишин,

«Проблеми прав людини та гендерної рівності» Назар Блащук.


Третє місце: у номінації «Питання національного спротиву та національної безпеки» – Юліан Сироїд,

«Кримінально-правові проблеми» – Яна Дещиця,

«Проблеми психології та педагогіки» –Вікторія Вацлав,Анастасія Гунька та Соломія Матолінець,

«Проблеми економіки та менеджменту» – Матвій Слєпухін,

«Протидія торгівлі людьми, насильству та дискримінації» – Дарія Мисик і Вікторія Рубан,

«Проблеми прав людини та гендерної рівності» – Ірина Груша.

Цього року учасники, які здобули призові місця, будуть нагороджені дипломами, а наукові керівники подяками від оргкомітету конкурсу. Окрім цього, школярі отримають пам'ятні подарунки.

Вітаємо конкурсантів та їхніх наукових керівників, бажаємо невпинного творчого зростання, саморозвитку та реалізації усіх задумів! 

  869 Hits
869 Hits
груд.
06

Курсантка ЛьвДУВС стала призеркою мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

Першокурсниця факультету №1 Софія Шевченко здобула друге місце на обласному етапі конкурсу. Його учасниками стали здобувачі закладів вищої освіти Львівщини.  

«Я люблю творчість Великого Кобзаря, часто перечитую його поезії. Слова Шевченка є особливо актуальними у час війни. Адже він писав про нашу національну ідентичність та закликав єднатися у боротьбі з ворогом», - зазначила курсантка.

До участі у конкурсі її підготувала доцентка кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення факультету №2 Оксана Клак.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка проводиться щороку. Його основними завданнями є виявлення творчо обдарованих юнаків та дівчат, розвиток їхнього потенціалу, а також виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу.

Учасники конкурсу традиційно пишуть есе на запропоновану тему та виконують граматичні завдання. 

  492 Hits
492 Hits
груд.
09

У ЛьвДУВС провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Теоретико-прикладні проблеми правового регулювання в Україні»

До заходу долучилися представники понад п'ятдесяти установ – судді, прокурори, адвокати, працівники виконавчої служби, а також науковці із близько тридцятьох вишів України. Подія відбулася у змішаному форматі.

Відзначимо, що на початку конференції присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять поліцейських, які загинули 7-го грудня на Херсонщині.

Ректор ЛьвДУВС Роман Благута звернувся до учасників конференції із промовою.

«На жаль, сьогодні Україна постала перед великим викликом, пов'язаним із військовою агресією рф. З 24-го лютого ми живемо в іншому режимі, даючи гідну відсіч окупантам, демонструючи неабияку згуртованість, та продовжуємо розбудовувати нашу правову суверенну державу. Через війну українське законодавство зазнало багатьох змін. Від її початку ми виробили чимало механізмів удосконалення та нормування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування у воєнних реаліях. Сьогодні на нас очікує змістовна дискусія, яка стосуватиметься актуальних проблем правового регулювання та вдосконалення чинного законодавства», – зазначив очільник вишу.

Директор Інституту права Іван Красницький також виголосив вступні слова. «Такий науково-практичний захід ми проводимо вшосте, й щоразу обговорення є багатовекторним та охоплює усі правові галузі. Прогнозую, що цьогоріч зробимо акцент на тих питаннях регулювання права, які постали після початку повномасштабного вторгнення. За сучасних умов ми повинні шукати нові наукові підходи щодо вдосконалення українського законодавства та максимально адаптувати його до прийнятого в Європейському Союзі», – наголосив Іван Красницький.

Під час пленарного засідання учасники торкнулися теоретичних питань кримінально-правового регулювання в Україні у часи війни, європейських стандартів реалізації права на мирні зібрання, а також реформування законодавства у сфері розрахункових відносин. Обговорення стосувалося й актуальних питань податкового резидентства у разі тривалого перебування громадян за межами України.

Присутні приділили увагу й аспектам кримінальної відповідальності за пособництво державі-агресору та колабораціонізм. Під час дискусії охопили й тему надання адміністративних послуг в умовах воєнного стану. А також обговорили правові форми та методи реалізації статусу України як держави-кандидата на вступ до ЄС.

Модераторами пленарного засідання стали проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська та керівник Інституту права Іван Красницький.

Наступним етапом Всеукраїнської конференції стало проведення тематичних секцій. Фахівці дискутували на тему публічного адміністрування в умовах війни та окреслили основні напрями реалізації національних програм у сфері соціально-економічного та екологічного розвитку України. Йшлося і про історичні та новітні доктрини розуміння держави й права та сучасні виклики для кримінального права та процесу. Одним із напрямів роботи секцій була проблематика цивільного права та процесу у світлі новелізації правового регулювання приватних відносин.

За результатами Всеукраїнської науково-практичної конференції учасники ухвалили відповідну резолюцію та запропонували шляхи розв'язання актуальних проблем правового регулювання у нашій державі. Крім цього, буде упорядковано збірник тез виступів усіх, хто долучився до науково-практичного заходу. 

  670 Hits
670 Hits
груд.
08

У ЛьвДУВС відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Державотворення та правотворення в контексті євроінтеграції»

Наукова подія відбувалася у змішаному форматі, частина учасників долучалася до обговорення онлайн.

З вітальним словом до присутніх звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«Вже увосьме ми актуалізуємо питання державотворення. Однак, ми не могли передбачити, що цьогоріч воно відбуватиметься у таких важких воєнних реаліях. Нині Україна доводить світові своє право на існування та вже десятий місяць протистоїть російським агресорам. Тому тема збереження і розбудови держави є особливо злободенною», – наголосила вона.

Протягом круглого столу тривало активне обговорення філософсько-правових та теоретико-історичних засад державотворення та правотворення у контексті євроінтеграції. Науковці та практики дискутували щодо галузевих проблем державотворення та правотворення, а також прав людини в умовах війни.

Зокрема ад'юнкт факультету права та адміністрації Щецінського університету (Республіка Польща) Тетяна Курило розповіла про правовий статус громадян України, які прибули до Польщі у зв'язку з російською агресією.

Продовжив дискусію науковий консультант з правових питань Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Петро Стецюк. Він описав основні проблеми забезпечення незворотності європейського та євроатлантичного курсу нашої держави.

Помічниця голови суду Західного апеляційного господарського суду Ольга Гармата наголосила присутнім на важливості ролі судової реформи на шляху до євроінтеграції України.

З доповіддю про право на медичну допомогу в умовах війни виступила співзасновниця Благодійного фонду «Легіон світла», членкиня Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України, викладачка кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталя Чорноус.

Професорка кафедри загально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Ольга Барабаш розтлумачила учасникам круглого столу, як діє система захисту прав дітей в умовах воєнного стану.

Доцент кафедри загально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Олег Панкевич окреслив головні принципи заборони дискримінації.

Про право на мирні зібрання учасникам події розповів доцент цієї ж кафедри, старший науковий співробітник Львівської лабораторії прав людини і громадянина НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук Руслан Тополевський.

На завершення із доповіддю виступив професор кафедри теорії права, конституційного та приватного права факультету № 1 ЛьвДУВС Назар Рудий. Він торкнувся питання розширення праворозуміння в контексті сучасних нейронаукових досліджень.

Додамо, що учасники Всеукраїнського круглого столу визначили багато проблемних аспектів у державотворенні та правотворенні, але водночас окреслили ймовірні способи їх вирішення.

  746 Hits
746 Hits
груд.
09

Проректорка ЛьвДУВС взяла участь в обговоренні актуальних проблем державотворення, правотворення та правозастосування

Науково-практичний семінар провели на базі ДДУВС. Львівський державний університет внутрішніх справ на заході представила проректорка вишу Ольга Балинська.

Відзначимо, що до участі в події запросили науковців, практиків, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій. Також були залучені докторанти, аспіранти та здобувачі вищої освіти.

Обговорення стосувалося теорії та історії держави і права, його філософії, а також історії політичних і правових вчень. Учасники охопили різні галузі права: конституційне, муніципальне, господарське та господарсько-процесуальне, трудове право та право соціального забезпечення, земельне та екологічне тощо. Торкнулися й проблем, актуальних у сфері цивільного права та цивільного процесу, сімейного та міжнародного приватного права, кримінальної та адміністративної правових галузей.

Загалом вдалося розглянути різні проблемні аспекти сучасних процесів державотворення, правотворення та правозастосування, а також визначити шляхи їхнього розв'язання в Україні. 

  469 Hits
469 Hits
трав.
18

У ЛьвДУВС відбулося останнє в навчальному році засідання товариства юних науковців вишу

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулося засідання Наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів (ад'юнктів), докторантів та молодих вчених. Теми доповідачів були присвячені актуальним для українського суспільства проблемам.

Студентка 3-го курсу Інституту управління, психології та безпеки Ольга Караїм виступила з темою «Управління соціально-психологічним кліматом в організації». Третьокурсниця цього ж Інституту Кароліна Гапчич представила свою доповідь «Феномен агресії у жінок – представниць правоохоронних органів».

Про національну безпеку в контексті захисту прав людини в умовах сьогодення розповіла здобувачка Інституту права Богдана Шукалович.

Наукові доповіді вихованців ЛьвДУВС викликали жваві дискусії та обговорення.

Наприкінці зустрічі куратор Наукового товариства відділу організації наукової роботи Юлія Шевців подякувала учасникам за плідну наукову працю протягом 2021-2022 навчального року. 

  482 Hits
482 Hits
квіт.
20

У Львові відбулася всеукраїнська конференція щодо проблем протидії злочинності в умовах воєнного стану

20 квітня відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «Кримінально-правові, кримінологічні,кримінальні процесуальніта криміналістичні проблеми протидії злочинності в умовах воєнного стану». Співорганізатори заходу – Львівський державний університет внутрішніх справ, Національна академія внутрішніх справ, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка.

До дискусії долучилися також фахівці, науковці та практики зі всієї України.

З вітальним словом розпочав конференцію Євген Бодюл, заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту МВС України – начальник Управління освітньої діяльності.

«Наш Департамент започаткував низку наукових заходів, аби виробити пропозиції для спротиву російській агресії. Тож думки, які сьогодні звучатимуть, будуть слушними та актуальними, зважаючи на спектр питань, які ми розглянемо. Усі напрацювання будуть направлені у практичні підрозділи», - наголосив Євген Бодюл.

Заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту МВС України привітав усіх із прийдешніми Великодніми святами та побажав мирного неба й перемоги.

Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута відзначив: «Ми – науковці, маємо сьогодні важливе завдання. Перш за все, нас чекають продуктивні наукові дискусії, стосовно регулювання діяльності правоохоронних органів в умовах воєнного стану. Їх результатом буде аналіз, поради або рекомендації щодо діючих законодавчих норм у нашій роботі. Також необхідно розглянути низку питань, що стосуються освіти та професійної підготовки майбутніх правоохоронців».

Роман Благута подякував усім, хто долучився до конференції та відзначив важливість співпраці у напрямку протидії злочинності в умовах воєнного стану.

Андрій Фоменко, ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, підкреслив, що широкомасштабна війна, яку розпочала росія проти України стала найбільшим викликом світової безпеки після Другої світової війни.

«Сьогодні український народ, збройні сили України та наші правоохоронні органи успішно протистоять окупанту. Враховуючи численні факти злочинів, що вчиняє держава-агресор, проблема документування та наукового обґрунтування цих правопорушень є актуальною сьогодні», - зазначив Андрій Фоменко.

До учасників конференції звернувся ректор Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка Віталій Комарницький.

«Сьогодні наш університет працює у новій локації, та ми хочемо передати присутнім відання з Луганщини. Вважаємо необхідним обговорити тему вирішення кримінально-правових питань на тимчасово-окупованих територіях. Також хочу звернути увагу на зміни, що відбуваються у нашому суспільстві вже 56 день, їх масштаби та швидкість. Дякую усім організаторам, що створюєте такі майданчики для обговорення нагальних проблем. Бажаю плідних дискусій та результативних напрацювань. Наш колектив з нетерпінням чекає відновлення роботи у рідному Луганську. Тому разом до перемоги!», - зауважив він.

Сергій Чернявський, проректор Національної академії внутрішніх справ, привітав присутніх та подякував усім співорганізаторам заходу.

«Дуже приємно, що в таких надскладних умовах ми об'єднали зусилля, аби обговорити ряд важливих питань правотворчості, правозастосування та напрацювати конкретні рішення проблем, що постають перед нашими правоохоронцями, військовослужбовцями під час відсічі збройної агресії росії», - підкреслив Сергій Чернявський.

Робота науково-практичного заходу проходила у вигляді пленарного засідання. Модераторами події були проректори закладів-організаторів Сергій Чернявський, Ольга Балинська, Лариса Наливайко та Микола Карчевський.

Учасники конференції обговорювали особливості кримінально-правової кваліфікації воєнних злочинів, кримінологічну протидію злочинності в умовах воєнного стану. Дискутували про криміналістичне та судово-експертне забезпечення правоохоронної діяльності в умовах воєнного стану, а також міжнародне кримінальне правосуддя та міжнародні злочини, учинені на території України. Під час наукової події йшлося про удосконалення кримінального процесуального законодавства в умовах воєнного стану та проблеми документування та доказування злочинів, учинених на тимчасово окупованих територіях і на територіях ведення бойових дій.

У ході конференції було визначено, що боротьба зі злочинністю в умовах воєнного стану вимагає злагоджених, комплексних і системних заходів з боку правоохоронних органів нашої держави, а також спільно із науковцями країни.

За підсумками всеукраїнської науково-практичної конференції буде сформовано відповідну резолюцію, куди увійдуть основні ідеї та пропозиції, висловлені учасниками заходу. 

  843 Hits
843 Hits
жовт.
20

У ЛьвДУВС відбулося засідання юних науковців вишу

У ЛьвДУВС дистанційно відбулося засідання Наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів (ад'юнктів), докторантів та молодих вчених. 

Із доповіддю «Певні аспекти гендерної рівності в системі МВС» перед учасниками засідання виступила курсантка 3–го курсу факультету № 1 Вікторія Надурак. Її колега, другокурсник цього ж факультету, Артем Мороз описав присутнім кримінально-правові та кримінологічні аспекти торгівлі людьми. Його тема була присвячена Європейському Дню боротьби з торгівлею людьми.

Участь у засіданні наукового товариства взяла також радниця ректора з гендерних питань, доцентка кафедри теорії права, конституційного та приватного права факультету №1 Ірина Євхутич. Вона розповіла вихованцям ЛьвДУВС про політику гендерної рівності в системі МВС.

Наприкінці онлайн-зустрічі куратор наукового товариства відділу організації наукової роботи Юлія Шевців відзначила, що невдовзі відбудеться Всеукраїнська наукова конференція здобувачів вищої освіти «Механізм функціонування громадянського суспільства». Вона закликала вихованців вишу обирати цікаву тему й долучатися до участі у науковій події.

  633 Hits
633 Hits
жовт.
21

Підбито підсумки щорічного відомчого конкурсу на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію

Цьогоріч конкурс на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію серед закладів та установ, що належать до сфери управління МВС, проходив на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Учора відбулися засідання конкурсних комісій за кожною із номінацій, під час яких було визначено результати оцінювання поданої продукції. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання проходили у дистанційному форматі. До роботи конкурсних комісій також долучилися і представники Львівського державного університету внутрішніх справ – директор Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Юрій Назар, керівник Інституту права Іван Красницький, декан факультету №3 Степан Гнатюк, начальниця відділу зв'язків з громадськістю Галина Лемішко та керівник відділу профорієнтаційної та комунікаційної роботи Роман Янович, заступниця директора Інституту права Альона Дутко, заступниця керівника Інституту управління, психології та безпеки Зоряна Кісіль, завідувач кафедри загально-правових дисциплін Інституту права Дмитро Забзалюк, професорка кафедри соціально-гуманітарної підготовки факультету № 3 Ірина Ревак та доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету № 1 Сергій Марко. 

Загалом, було визначено переможців у 13 номінаціях, серед яких – кращі наукові видання (монографії, науково-практичні коментарі); методики та методичні рекомендації; винаходи, корисні моделі та промислові зразки; довідкові видання; підручники; навчальні посібники; профорієнтаційні відеоролики; друкована профорієнтаційна продукція; наукові періодичні видання тощо.


Учасники конкурсних комісій також висловили низку пропозицій, що стосувалися критеріїв оцінки поданої продукції та внесення змін до положення про проведення конкурсу.

Цього ж дня відбулося підсумкове засідання організаційного комітету, до якого долучилася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська. Під час засідання було підбито підсумки конкурсу та обговорено усі пропозиції, які надійшли від конкурсних комісій.

Наразі результати конкурсу на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію подано на розгляд Департаменту персоналу МВС України та будуть оприлюднені вже найближчим часом.

  605 Hits
605 Hits
жовт.
23

У ЛьвДУВС розпочався тренінг для науково-педагогічних працівників із психологічного супроводу у екстремальних ситуаціях

У Львівському державному університеті внутрішніх справ розпочався черговий етап проєкту міжнародної технічної допомоги «Розбудова тренінгових спроможностей Міністерства внутрішніх справ України з психологічного супроводу в екстремальних ситуаціях». 

Захід відбувається за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні і призначений для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти системи МВС. 

Під час відкриття тренінгу із вітальним словом до учасників звернувся ректор ЛьвДУВС Роман Благута. «Науково-педагогічні працівники нашого університету ніколи не залишалися осторонь питання надання психологічної допомоги тим категоріям, які найбільше цього потребують, зокрема, учасникам війни на Сході. Тому проведення таких навчань є надзвичайно важливим та потрібним», ­– підкреслив очільник вишу.

До слова також було запрошено Національного менеджера проєктів, Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Сергія Гриненка.

«Метою проєкту, який ми реалізовуємо вже другий рік поспіль, є впровадження навчального курсу з надання психологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях. Відпрацювавши його із представниками практичних підрозділів, наразі пропонуємо цю програму для науково-педагогічних працівників вишів системи МВС», – відзначив Сергій Гриненко. 

Після цього до присутніх звернулася Ніна Лигун, начальниця відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України. «Збереження психічного та фізичного здоров'я українців є надзвичайно важливим, зважаючи на виклики нашого часу. Проведення таких тренінгів – це вагомий вклад у розвиток психологічної науки. Раніше ми вже проводили таке навчання у Маріуполі і отримали схвальні відгуки. Тож сподіваюся, що й цього разу наші тренери зможуть допомогти впровадити нові знання й навички у вашу професійну діяльність», – зауважила Ніна Лигун.

Насамкінець до слова було запрошено тренерів Людмилу Царенко та Марину Маліновську, експерток ОБСЄ із питань психологічної реабілітації.

«Матиму честь показати вам, як працює метод травмафокусу, що допомагає людині позбутися критичних наслідків стресу», – зазначила Людмила Царенко.

«Методи, що будуть презентовані під час тренінгу, є апробованими у реальних екстремальних ситуаціях. Зокрема, у зоні бойових дій», – додала Марина Маліновська.
Надалі представники закладів вищої освіти зі Львова, Києва та Одеси впродовж чотирьох днів навчатимуться сучасним технікам роботи з психотравмами, стресом та його наслідками.

Участь у тренінгу допоможе науково-педагогічним працівникам опанувати новітні напрями психологічної реабілітації осіб, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та тих, хто пережив інші психотравмуючі події, аби згодом передати отримані знання і навички здобувачам вищої освіти.

  457 Hits
457 Hits
жовт.
13

Науковці та практики обговорили проблеми війни та насильства у сучасному світі

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науковий семінар «Війна і насильство у сучасному глобалізованому світі». Захід проходив дистанційно.

До дискусії долучилися проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська, директор Інституту управління, психології та безпеки В'ячеслав Бліхар та науково-педагогічні працівники вишу.

Під час заходу науковці та практики обговорили низку актуальних питань. Йшлося, зокрема, про війну як соціально-політичний феномен, міжнародну безпеку та членство в НАТО.

Учасники наукової події обговорили питання гібридної війни, дискутували про релігійний вплив на трактування насильства у сучасному світі, а також поділилися думками про те, чи можливий світ без конфліктів та насилля.

  495 Hits
495 Hits
© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.