Науковці та практики обговорили питання академічної доброчесності у вищій освіті

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл «Дотримання академічної доброчесності в закладах вищої освіти». Захід проходив онлайн з використанням платформи ZOOM, завдяки підтримці надійних партнерів ЛьвДУВС – Товариства StrikePlagiarism.com, та за сприяння Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти і Міжнародної фундації науковців та освітян.

До участі у круглому столі долучилася широка наукова спільнота – експерти, наукові та науково-педагогічні працівники, адміністратори антиплагіатних систем, гаранти освітніх програм, а також здобувачі вищої освіти.

Присутні зібралися, аби з'ясувати рівень зацікавленості учасників освітнього процесу в дотриманні спеціальних етичних принципів і правил у сучасному академічному середовищі.

Привітала учасників наукової події проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«Сподіваюся, що цей круглий стіл стане дискусійним майданчиком, який об'єднає науковців у сфері обговорення питань академічної доброчесності. Ми тільки починаємо виходити на високий рівень якості забезпечення академічної доброчесності і цей шлях доволі непростий. Нам потрібно виробити для себе єдину політику та підхід до розуміння цього поняття. І, власне, заради цього ми організували такий круглий стіл. Тож щиро бажаю всім нам цікавих ідей, жвавих дискусій та академічної толерантності», - відзначила Ольга Балинська.

Тахмазов Алі Малік огли, виконавчий директор Plagiat.pl, також привітав учасників наукового заходу й наголосив, що плагіат є дуже актуальною проблемою сьогодення.

Робота круглого столу проводилася за кількома напрямками. Присутні обговорювали академічну доброчесність у вищій освіті й міжнародний досвід з її дотримання. Йшлося також про використання системи StrikePlagiarism.com та актуальні правові питання дотримання академічної доброчесності.

Розпочала дискусію Наталія Стукало, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Вона розповіла присутнім про напрями сприяння академічній доброчесності у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

Іван Назаров, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, ініціатор і співавтор проєкту закону про академічну доброчесність, описав присутнім законодавчі ініціативи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у сфері формування простору академічної доброчесності.

Олег Батюк, голова правління ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян», виступив із темою «Дотримання академічної доброчесності під час акредитації освітніх програм Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти».

Як антиплагіатна система і процедури допомагають боротися з плагіатом, пояснив учасникам круглого столу Алі Малік огли Тахмазов, виконавчий директор Plagiat.pl.

«Академічна доброчесність як інструмент забезпечення якості освіти» - з цією темою виступила Валентина Візнюк, директорка бібліотеки Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

Доповідь про управління антиплагіатними перевірками представила учасникам Ольга Крамаренко, завідувачка відділу інформаційно-аналітичної роботи та електронних ресурсів Сумського державного університету.

Присутні також послухали виступ Зінаїди Смутчак, завідувачки кафедри менеджменту та економіки Льотної академії Національного авіаційного університету, про актуальні аспекти європейського досвіду дотримання академічної доброчесності.

Повністю засідання можна було спостерігати через соціальну мережу Facebook на вебсторінці StrikePlagiarism.com за підтримки Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти і Міжнародної фундації науковців та освітян (див. https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=658136708404122).
Підсумком круглого столу стали спільні напрацювання науковців та практиків стосовно дотримання академічної доброчесності у вищій освіті.
Майбутні абітурієнти завітали на День відкритих дв...