Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

груд.
03

Триває співпраця ЛьвДУВС із Консультативною місією Європейського Союзу в Україні

Майбутні напрями такого співробітництва очільник вишу Дмитро Швець сьогодні обговорив із керівницею Львівського регіонального представництва КМЄС Ханнелоре Вальєр.

«Завдяки співпраці з Місією нам вже вдалося досягнути чимало. Якісна підготовка поліцейських, загалом фахівців сектору безпеки й оборони України, не можлива без залучення міжнародних партнерів. Дякуємо за ваш неоціненний багатоаспектний внесок у розвиток відомчої освіти та науки», – зауважив Дмитро Швець.

Робоча зустріч відбулася за участю проректора університету Станіслава Мозоля, декана факультету №1 Руслана Шехавцова, завідувача відділення міжнародного співробітництва Василя Франчука й завідувачки відділення практичного навчання Олександри Захарової.

Присутні узгодили можливості проведення на базі ЛьвДУВС низки тренінгів щодо особливостей протидії торгівлі людьми та незаконній міграції, запобігання корупції, а також інтерактивних занять щодо використання ЗD-сканера для огляду місця події.

Йшлося і про перспективи залучення представників КМЄС до занять зі здобувачами освіти щодо розслідування та документування воєнних злочинів.

У межах заходу присутні окреслили інші важливі питання у контексті підготовки курсантів та студентів.

Додамо, що співпраця ЛьвДУВС із Консультативною місією Європейського Союзу в Україні триває з 2016-го року. Протягом цього часу за сприяння Місії університет отримав передові зразки технічного обладнання – 3D-сканер для роботи на місцях злочинів, балістично-криміналістичні валізи, устаткування для Навчального ситуаційного центру «102» та засоби для надання тактичної допомоги.

Крім того, сторони неодноразово виступали співорганізаторами науково-практичних заходів міжнародного рівня з питань протидії різним видам злочинності.

Наразі ЛьвДУВС та КМЄС продовжують реалізувати спільні ініціативи з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України.

  256 Hits
256 Hits
черв.
12

Представниця університету пройшла навчання від CEPOL

Учасники курсу дізналися про сучасні інструменти аналізу розвідувальних даних під час розслідування шахрайства.  

Навчання тривало впродовж п'яти днів у місті Будапешті на базі штаб-квартири Агентства Європейського Союзу з підготовки співробітників правоохоронних органів (CEPOL).

Учасницею тренінгу стала доцентка кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету №1 Єлизавета Коць, яка успішно пройшла попередній відбір.

«Курс проходив англійською мовою. Фахівці CEPOL спершу розповіли нам про новітні методи збору даних з відкритих джерел. Наприкінці кожного дня відбувалися практичні модулі, під час яких ми виконували завдання на основі реальних кейсів. А після завершення навчання - пройшли підсумковий тест та провели власне розслідування», - зазначила Єлизавета Коць.

Вона також підкреслила, що такий курс буде насамперед корисним для працівників практичних підрозділів поліції.

«З початком повномасштабного вторгнення в Україні почастішали випадки шахрайств, зокрема в інтернет-просторі. Тож для нас ця тема є дуже актуальною. Впродовж тренінгу європейські колеги поділилися з нами сучасними програмами та навчили ефективно їх застосовувати під час розслідування таких злочинів», - розповіла представниця ЛьвДУВС.

Після завершення курсу усі учасники отримали відповідні сертифікати від CEPOL. 

  368 Hits
368 Hits
лист.
25

У ЛьвДУВС завершився тренінг з протидії торгівлі людьми

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ впродовж двох днів тривав практичний семінар «Торгівля людьми: попередження, протидія та міжвідомча співпраця». Захід відбувся за ініціативи Консультативної місії ЄС в Україні. У ньому взяли участь працівники поліції, прокуратури та Державної прикордонної служби. Після завершення навчання учасникам вручили відповідні сертифікати.

Головними спікерами події стали фахівці КМЄС – старший радник з питань інтегрованого управління кордонами Аймар Косс, радник-тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо та старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас. До проведення тренінгу також долучилися директор благодійної організації «Регіональний центр соціальної адаптації» Ігор Гнат, менеджер проєктів з попередження та протидії торгівлі людьми громадської організації «Жіночі перспективи» Олена Кальбус. Львівський державний університет внутрішніх справ на заході презентували завідувачка науково-дослідної лабораторії вишу Лариса Брич та доцентка кафедри кримінального процесу та криміналістики Олена Гарасимів.

На початку другого дня тренінгу спікери Юкка Ларкіо та Гедімінас Бучюнас поділилися практичними кейсами з Фінляндії та Литви.

Після цього Аймар Косс розповів про міжвідомчу співпрацю між правоохоронними органами та інтегроване управління кордонами.

Представниця ЛьвДУВС, завідувачка науково-дослідної лабораторії Лариса Брич, виступила із темою «Правові позиції ЄСПЛ щодо права сторони захисту перевірити джерела доказів обвинувачення у кримінальному провадженні». 

Завершився семінар підведенням підсумків, під час якого усі учасники поділилися враженнями про навчання, а також врученням сертифікатів.

  607 Hits
607 Hits
лист.
29

У ЛьвДУВС стартував тренінг від КМЄС з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству

У Львівському державному університеті внутрішніх справ розпочався тренінг від Консультативної місії Європейського Союзу з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Подія триватиме впродовж чотирьох днів.

Захід проводиться у рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

Із привітальним словом до учасників тренінгу звернулася радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич.

«До участі в заході долучилися представники тих структурних підрозділів, які першими реагують на випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства. Тож сьогодні, завдяки кваліфікованим тренерам, кожен з присутніх почує багато цікавої інформації й здобуде корисні навички. Бажаю ефективної комунікації та успішного навчання», - наголосила Ірина Євхутич.

Учасниками тренінгу стали представники Головного управління Національної поліції у Львівській області, а також Управління патрульної поліції Львівщини.

ЛьвДУВС на заході презентує викладачка циклу загальноправових дисциплін Західноукраїнського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Діана Пилипчук-Пріщенко. «Я долучилася до цього тренінгу, щоб здобути безцінний досвід. Мені завжди цікаво дізнаватися щось нове. Крім цього, ніколи не зупиняюся на досягнутому, прагну розвиватися та вдосконалюватися», - поділилася працівниця університету.

Навчання проводитимуть старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас з Литви та тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо з Фінляндії. Крім цього, до проведення події долучаться начальниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №2 Марта Василькевич і заступниця начальника відділу зв'язків з громадськістю патрульної поліції Львівщини Віра Проців.

Учасники тренінгу обговорюватимуть, як протидіяти різним формам насильства та долати гендерні стереотипи в суспільстві. Фахівці також розкажуть про алгоритм дій правоохоронців у випадках домашнього насильства та притягнення кривдника до відповідальності.

Крім цього, присутні довідаються про досвід інших країн у протидії та попередженні домашнього й гендерно зумовленого насильства, торкнуться питань нормативно-правової бази у цій сфері й розглянуть різні практичні кейси.

  665 Hits
665 Hits
лист.
30

ЛьвДУВС отримав технічну допомогу від Координатора проєктів ОБСЄ в Україні

Сьогодні із робочим візитом до університету завітали Посол Генрік Вілладсен, Спеціальний представник чинного головування ОБСЄ - Координатор проєктів в Україні та Віталій Гацелюк, Координатор проєктів у сфері верховенства права, демократизації та належного урядування Програми підтримки ОБСЄ для України. На зустрічі були присутні ректор ЛьвДУВС Роман Благута та перший проректор вишу Тарас Созанський.

Учасники обговорили питання подальшої співпраці та реалізації спільних проєктів.

Посол Генрік Вілладсен підкреслив, що ОБСЄ є багаторічним партнером ЛьвДУВС. Завдяки такому співробітництву вже вдалося втілити у життя чимало ініціатив у сфері освіти та науки.

Цього разу Координатор проєктів ОБСЄ в Україні передав університету технічне устаткування, необхідне для якісної підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції.

Під час зустрічі посол Генрік Вілладсен також ознайомився із матеріально-технічною базою університету, зокрема побував у навчально-тренінговому комплексі «Зелена кімната».

  585 Hits
585 Hits
груд.
02

Поліцейські Львівщини пройшли тренінг з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству

Захід відбувався на базі Львівського державного університету внутрішніх справ. 

Навчання тривало впродовж чотирьох днів. А після його завершення усі учасники отримали відповідні сертифікати.  

Провідними спікерами заходу стали фахівці Консультативної місії Європейського Союзу в Україні - старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас і тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо. Вони розповіли про міжнародний досвід протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.

Перед учасниками тренінгу також виступили начальниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №2 Марта Василькевич і заступниця начальника відділу зв'язків з громадськістю патрульної поліції Львівщини Віра Проців.

Своїм практичним досвідом щодо протидії насиллю поділилися запрошені гості – представники Львівської обласної військової адміністрації, суду та громадських організацій.

Захід було проведено у рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства», основною метою якої є привернути увагу суспільства до цієї важливої теми та об'єднати усіх небайдужих заради боротьби проти будь-яких проявів насильства.

  937 Hits
937 Hits
груд.
08

Представники університету доєдналися до міжнародного антикорупційного форуму

Представники ЛьвДУВС беруть участь у масштабному науковому заході, присвяченому обговоренню реалізації державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі. Форум розпочався сьогодні та триватиме впродовж двох днів.  

Захід поводиться уже всьоме за сприяння Міністерства внутрішніх справ України.

Його співорганізаторами виступили Національна академія внутрішніх справ, Консультативна місія ЄС, Національна академія правових наук України та громадська спілка«Центр запобігання та протидії корупції».

Цьогоріч форум розпочався із вшанували хвилиною мовчання поліцейських, які героїчно загинули вчора на Херсонщині.

Відкриваючи роботу науково-практичного заходу, ректор НАВС Володимир Чернєй зазначив, що обговорення запропонованої проблематики набуває особливої актуальності в умовах воєнного стану. «Всі сили сектору безпеки та оборони держави єдиним фронтом, за активної підтримки зарубіжних партнерів, впевнено відновлюють суверенітет і свободу нескореної України», - підкреслив він. Крім цього, наголосив, що зниження корупційних ризиків, неухильне дотримання засад доброчесності та прозорості у роботі є важливими для наближення до європейських критеріїв публічної служби. 

Від керівництва МВС України учасників форуму привітав заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий. «Цей рік є найважчим в історії українського державотворення, але непорушність наукових традицій навіть в умовах воєнного стану є черговим свідченням моральної стійкості та незламності інтелектуальної еліти перед обличчям неординарних викликів», - відзначив Богдан Драп'ятий. Він також назвав корупцію одним із основних внутрішніх фронтів, на якому ведеться запекла війна цивілізації проти занепаду, демократії проти автократії, а суспільного блага проти олігархії.

«За дев'ять років війни росії проти України наша держава і суспільство не зупинялися у розвитку. А навпаки – проводились комплексні реформи, спрямовані на інституційне забезпечення ефективної антикорупційної інфраструктури», - підсумував заступник Міністра.

Із привітальними словами до присутніх також звернулися інші поважні гості: керівниця операційного департаменту Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Лін Шихан, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності В'ячеслав Медяник, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Галина Янченко, в.о. президента Національної академії правових наук України Володимир Журавель, директор Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М. С. Бокаріуса» Олександр Клюєв та голова громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко.

Від Львівського державного університету внутрішніх справ у форумі беруть участь проректор вишу Мар'ян Гурковський, уповноважений з антикорупційної діяльності Андрій Годяк та заступник директора Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Данило Йосифович. 

  513 Hits
513 Hits
жовт.
18

Курсанти ЛьвДУВС дізналися про європейський досвід протидії торгівлі людьми

Заняття, присвячене цій актуальній темі, провели представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

Спікерами події виступили старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас з Литви та тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо з Фінляндії.

Захід було приурочено до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який щороку відзначають 18 жовтня.

Курсанти та магістранти ЛьвДУВС дізналися про різні форми торгівлі людьми. Фахівці Місії пояснили присутнім, чому постраждалі зазвичай мовчать про те, що з ними трапилося та не звертаються до відповідних структур.

Юкка Ларкіо відзначив, що злочин торгівлі людьми не є одномоментним, як от крадіжка.

«Це тривалий процес, який складається із рекрутингу, перевезення та експлуатації осіб. Відповідно, розслідування цього злочину займає певний час», - зауважив спікер.

Представники КМЄС також розповіли здобувачам, яким чином зловмисники контролюють постраждалих.

«Злочинці, які займаються торгівлею людьми, використовують вразливість чи слабке становище потерпілих осіб, до прикладу, фінансову скруту», - наголосив Гедімінас Бучюнас.

Юкка Ларкіо додав, що існує низка установ, які надають допомогу постраждалим: юридичні консультації, фінансову підтримку, медичні послуги та проживання.

Насамкінець спікери підкреслили, що торгівля людьми – це злочин, який не має кордонів. Адже відбувається по всьому світу.

«Ми не можемо зупинити імміграцію. Але ми в змозі систематично інформувати населення про ризики потрапити в тенета рабства, проводити профілактичну роботу й краще турбуватися про тих, хто постраждав від торгівлі людьми», - підсумував Юкка Ларкіо.

Захід організовано за ініціативи відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС. 

  397 Hits
397 Hits
жовт.
19

Представник КМЄС обговорив з курсантами феномен конфлікту та етапи його виникнення

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулось заняття на тему «Комунікація. Деескалації. Конфлікт, його динаміка і управління». Захід провів радник-тренер із взаємодії поліції та громади КМЄС Ларс Гронлунд.  

Він розповів вихованцям ЛьвДУВС про базові елементи та стадії конфлікту, методи його вирішення та поділився шляхами управління конфліктними ситуаціями.

«Конфлікт є широким і неоднозначним концептом. Ми зазвичай асоціюємо його лише з чимось негативним, протиставляючи поняттям співпраці, миру та гармонії. Багато хто вважає, що конфлікти несуть у собі лише деструктивну складову, тому здебільшого їх намагаються взагалі уникати. Але конфліктні ситуації є потрібними для розвитку суспільства», – зауважив Ларс Гронлунд.

За його словами, користь конфліктів полягає у тому, що намагаючись їх вирішити, люди часто знаходять корисні ідеї та створюють прогресивні винаходи.

Спікер відзначив, що конфлікт - це будь-яка ситуація, коли дві або більше сторін вважають, що вони мають взаємно несумісні цілі. Він розповів курсантам про сторони конфлікту, їхні типи, а також про стадії, що притаманні будь-якому конфлікту: латентну, стадію зародження, ескалації, виникнення патової ситуації, деескалації, стадію вирішення суперечки (перемовини), постконфліктний стан та встановлення миру. Усі вони формують так звану «модель стадій конфлікту».

Розповідаючи про неї, лектор приділив особливу увагу ситуаціям, коли конфлікт може перерости у насильство.

Також Ларс Гронлунд продемонстрував аудиторії «трикутник конфлікту» та описав його основні елементи: ставлення учасників, поведінку та наявність між ними суперечностей.

У другій частині зустрічі радник КМЄС запропонував курсантам розділитися на групи, змоделювати та обговорити конфліктні ситуації. Після цього вихованці вишу мали проаналізувати їх згідно з моделлю стадій конфлікту.

Наприкінці заходу лектор наголосив: «Ви як майбутні поліцейські маєте пам'ятати, що конфлікти, які виникають у вашому особистому житті можуть негативно вплинути на професійні відносини. Закликаю вас бути уважними до таких моментів та дбати про емоційну стабільність. Для вас як людей, що часто стикатимуться з конфліктами, важливо не забувати про безпеку та піклуватися про ваших колег».

Додамо, що досвід роботи Ларса Гронлунда в поліції становить понад 30 років. Він працював у відділах, що займаються розслідуваннями, та опікувався питаннями вирішення конфліктів. Під час зустрічі спікер також поділився з курсантами прикладами роботи правоохоронців Данії, зокрема підрозділів кінної поліції.

Слід відзначити, що зустріч із фахівцем КМЄС відбулася за ініціативи відділення актуалізації навчання та практичної підготовки університету.

  1418 Hits
1418 Hits
жовт.
21

У ЛьвДУВС відбулась міжнародна конференція «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах»

Учасниками події стали науковці та практики не лише з України, а й закордонні фахівці. Захід проходив у дистанційному форматі.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ЛьвДУВС Роман Благута. «Ця конференція традиційно проводиться у нашому університеті, проте цьогоріч вона є особливо актуальною. Вторгнення агресора на українську землю суттєво вплинуло на діяльність усієї правоохоронної системи нашої держави, зокрема підрозділів Національної поліції. Тож сьогодні ми зібрали науковців, практиків та міжнародних партнерів для обговорення сучасних шляхів протидії злочинності в умовах війни», - підкреслив очільник вишу.

Він висловив подяку усім учасникам конференції: «Переконаний, що сьогоднішній захід пройде продуктивно і шляхом дискусії ми знайдемо рішення, що допоможуть удосконалити нашу роботу. Особисто та від імені колективу університету засвідчую щиру повагу захисникам та захисницям нашої держави, адже завдяки їх титанічній праці ми можемо виконувати свою роботу».

До учасників конференції також звернувся заступник начальника управління науки та інновацій Департаменту освіти, науки та спорту МВС України Едуард Кісілюк.

«Сьогодні ми захищаємо країну на усіх фронтах. Перед правоохоронцями постали нові виклики, зросла потреба у застосуванні криміналістичних, технічних та інших спеціальних знань. Напрацювання науковців щодо внесення змін до законодавства, спрямовані на оптимізацію кримінально-процесуальної та адміністративної діяльності правоохоронних органів, нові дослідження, вивчення іноземного досвіду та інші здобутки сприяють удосконаленню правоохоронної системи в Україні. Я переконаний, що сьогодні нам вдасться обговорити ці та інші важливі аспекти протидії злочинності».

Голова Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу Ханнелоре Вальєр, вітаючи присутніх, зазначила: «Тема сьогоднішньої конференції є дуже актуальною. В сучасних умовах робота правоохоронців надзвичайно важлива. Перед ними постають правові та практичні питання, наприклад: збір доказів, відновлення поліцейської діяльності на деокупованих територіях, дотримання прав  населення у такий важкий час. Сподіваюсь, нам вдасться обговорити усе найважливіше та реалізувати ці напрацювання у майбутньому».

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод подякував учасникам наукової події за їхню роботу у цей визначальний для країни час. «Питання, які сьогодні прозвучать у межах конференції є важливими для нас. Тому бажаю усім плідної та результативної роботи».

Начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Олександр Шляховський наголосив: «Проблеми військових злочинів після 24 лютого сколихнули світову спільноту. Злочинність у контексті воєнних викликів і загроз набула особливо жорстоких і насильницьких форм. Ми стали свідками відвертого геноциду українського народу. Тому зараз вкрай важливо застосовувати міжнародні інструменти для подолання воєнних загроз та відновлювати справедливість».

Вітаючи учасників заходу, керівник Львівської обласної прокуратури Антон Войтенко, підкреслив: «Україна як незалежна демократична держава щодня розширює міжнародне співробітництво у сфері протидії злочинності, у той час як російський агресор від початку вторгнення нівелює норми міжнародного права. Наша відповідь – це забезпечення правосуддя. Жоден злочин не уникне відповідальності та покарання. Сьогоднішній захід неодмінно допоможе нам у боротьбі за справедливість».

Керуюча справами виконавчого комітету Львівської міської ради Наталія Алєксєєва відзначила, що проведення цієї міжнародної конференції свідчить про незламність українського народу. «Важливо, що сьогодні діяльність правоохоронної системи буде осмислюватись науковцями, адже це дає можливість оперативно напрацьовувати нові інструменти та методи роботи. Можливо, вони будуть застосовуватись не лише в українській, але й міжнародній практиці. Тому нехай напрацювання конференції наблизять нашу Перемогу», - наголосила вона.

Комендант-ректор Вищої школи поліції в місті Щитно (Республіка Польща), доктор габілітований Івона Клоновська також звернулась до учасників події: «Ми дякуємо за запрошення до цієї дискусії. Сподіваємось, вона буде успішною, як наша попередня співпраця».

Науковий захід працював у трьох напрямках. Під час першої дискусійної панелі учасники обговорювали нормативно-правове, організаційне та кадрове забезпечення правоохоронної діяльності в умовах війни.

Першим зі доповіддю виступив Петр Пойман, керівник громадської організації «Team for Ukraine» з Чеської Республіки. У його виступі йшлося про російську атаку на Україну як найвищу стадію девіантної поведінки фашистського режиму та соціально депресивного суспільства.

Про кримінально-правові засоби забезпечення швидкої та неминучої перемоги України розповів Вячеслав Навроцький, член-кореспондент НАПрН України, професор кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 ЛьвДУВС.

Івона Клоновська, комендант-ректор Вищої школи поліції в місті Щитно, та Ярослав Радослав Трухан, професор кафедри досліджень громадської безпеки Інституту превенційної служби факультету безпеки та юридичних наук цього закладу освіти, підготували доповідь на тему: «Вибрані аспекти діяльності польської поліції щодо протидії кіберзлочинності – створення та функціонування комплексної системи навчання». 

Дослідження з моніторингу та виявлення корупційних правопорушень правоохоронними органами в умовах війни представила Інна Однолько, головна спеціалістка відділу комунікації та промоції Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Про своє дослідження також розповіли Ірина Ревак, професорка кафедри соціально-гуманітарної підготовки факультету № 3 ЛьвДУВС та Олег Підхомний, професор кафедри фінансів, грошового обліку і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка. Вони працювали над темою формування системи моніторингу дотримання санкційних режимів щодо країни-агресора.

Завідувачка науково-дослідної лабораторії ЛьвДУВС Лариса Брич представила роботу, присвячену принципу справедливості у міжнародному гуманітарному праві. 

У другій дискусійній панелі йшлось про проблематику законодавчого визначення та кваліфікації воєнних злочинів. Обговорення модерували проректоркаЛьвівського державного університету внутрішніх справ Ольга Балинська та декан факультету № 1 ЛьвДУВС Руслан Шехавцов.

Дискусія розпочалась із виступу директора Департаменту комунікації МВС України Дмитра Андреєва. Він окреслив застосування сучасних інформаційних комунікацій і технологій у фіксації та розслідуванні воєнних злочинів.

Наступний доповідач Аонгус Келлі, старший радник Консультативної місії Європейського Союзу з питань судових переслідувань міжнародних злочинів, розповів про приклади розслідувань та судових переслідувань воєнних злочинів з Боснії та Косово.

Свою роботу також представила Дар'я Балобанова, професорка кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 ЛьвДУВС. У її виступі йшлося про часовий компонент динаміки кримінального права України в умовах збройної агресії.

Прокурор Офісу Генерального прокурора України Сергій Шульгін окреслив проблеми правового регулювання затримання особи в бойовій обстановці

Своє дослідження на тему «Окремі питання кримінального провадження щодо військовополонених» запропонувала до обговорення Ганна Тетерятник, завідувачка кафедри кримінального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ.

Останнім у цій дискусійній панелі виступив Михайло Акімов, доцент кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ. Він описав проблеми удосконалення відповідальності за зґвалтування та сексуальне насильство під час збройного конфлікту. 

Третя частина конференції була присвячена проблемам взаємодії органів безпеки і оборони у сфері протидії злочинності в умовах воєнного стану. Її спільно з Ольгою Балинською модерував Юрій Назар, директор Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції ЛьвДУВС.

Спершу виступив Януш Кішка, комендант міської поліції в м. Перемишль, надкомісар. Його співдоповідачами були Богуслава Себастіанка, заступниця начальника відділу контролю воєводської комендатури поліції в м. Жешув та Рафал Кіянка, директор служби швидкої допомоги в м. Перемишль. Вони розповіли про діяльність підкарпатської поліції та воєводської служби швидкої допомоги під час напливу біженців у зв'язку з війною в Україні.

Наступним своє дослідження на тему «Основні напрями міжнародного співробітництва правоохоронних органів у сфері протидії організований злочинності» представив Анатолій Мовчан, професор кафедри оперативно-розшукової діяльності факультету № 2 ЛьвДУВС.

Після цього заступниця начальника Управління правової роботи юридичного департаменту Львівської міської ради Ірина Вовк розповіла про процесуальні дії в умовах воєнного стану.

Доцент кафедри кримінального процесу, детективної та оперативно-розшукової діяльності Національного університету «Одеська юридична академія» Віктор Завтур презентував дослідження «Допити в порядку ч. 11 ст. 615 КПК України та депонування показань: питання кореляції правових процедур».

Стюарт Брант, операційний директор – Румунія, Молдова та Україна – «Операція підземна залізниця» (США) розповів про запобігання та протидію торгівлі людьми в зонах конфлікту.

Насамкінець за результатами роботи конференції ухвалили відповідну резолюцію.

Учасники наукового заходу констатували, що ефективне документування злочинних порушень міжнародного гуманітарного права забезпечить залучення міжнародно-правових інструментів притягнення до відповідальності не тільки комбатантів, а й посадових осіб держави-агресора, компенсації російською федерацією завданої українському народу та державі шкоди.

Сучасна державна політика щодо протидії злочинності має бути спрямована на підвищення ефективності реалізації завдань правоохоронної діяльності в умовах війни та має передбачати наступні кроки:

- внесення до законодавства необхідних змін, спрямованих на оптимізацію оперативно-розшукової, кримінальної процесуальної та адміністративної діяльності правоохоронних органів в умовах воєнного стану шляхом оптимізації процедур надання органами безпеки і оборони оперативним підрозділам і слідчим технічних носіїв інформації із зафіксованими на них даними про обставини вчинення злочинів комбатантами та посадовими особами держави-агресора, розширення кола суб'єктів, які можуть здійснювати слідчі огляди та інші початкові процесуальні дії до внесення відомостей у Єдиний реєстр досудових розслідувань;

- активізація розробки методичного забезпечення перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу правоохоронних органів з виявлення, належної кримінально-правової кваліфікації, розслідування, розкриття кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованих територіях, у взаємодії з органами безпеки і оборони;

- впровадження інноваційних технологій для фіксації слідів на місцях події воєнних та інших злочинів, які вчинені на тимчасово окупованих територіях, збирання доказів у «польових умовах»;

- оновлення номенклатури пересувних криміналістичних лабораторій та збільшення персоналу криміналістичних та вибухотехнічних підрозділів правоохоронних органів для гарантування безпеки та якісного техніко-криміналістичного забезпечення проведення процесуальних дій;

- удосконалення методичного забезпечення та лабораторних комплексів проведення судових експертиз для криміналістичного дослідження зброї, боєприпасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв з урахуванням номенклатури зброї, боєприпасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв, яку застосовує держава-агресор;

- вивчення закордонного досвіду документування злочинних порушень міжнародного гуманітарного права та продовження тісної співпраці з іноземними партнерами, які надають Україні допомогу та підтримку, зокрема у сфері судово-експертної діяльності, що проявляється в організації іноземних місій для допомоги у збиранні доказів;

- розробка методичного забезпечення з організації спільних слідчих груп, співпраці з міжнародними інституціями, зокрема Міжнародним кримінальним судом під час досудового розслідування.

Учасники міжнародної науково-практичної конференції «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах» засвідчили згоду взяти активну участь у реалізації визначених завдань у сфері протидії злочинності та сприяти подальшому вдосконаленню чинного законодавства України у співпраці з іноземними державами та організаціями.

  885 Hits
885 Hits
вер.
13

У ЛьвДУВС стартували навчання із протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ розпочались навчання для поліцейських Львівщини, які реагують на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства. Захід проходить за ініціативи Консультативної місії Європейського Союзу.  

Під час офіційного відкриття події ректор університету Роман Благута зазначив, що Україна вже давно обрала вектор руху, спрямований на утвердження верховенства права і законних інтересів громадян.

«В умовах війни питання гендерно зумовленого насильства постало у новому світлі. Передові практики держав-членів ЄС та інших демократичних країн, що стосуються протидії домашньому та гендерному насильству, є дуже потрібними. Адже завдяки їх освоєнню поліцейські зможуть якісно, швидко та ефективно виконувати свої функції», – підкреслив Роман Благута.

Він висловив вдячність представникам КМЄС за ініціативу та бажання поділитися досвідом.

 Наступним до присутніх звернувся тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо з Фінляндії. Він працює в поліції з 1985-го. Впродовж десяти років був звичайним патрульним, потім його залучили до боротьби з наркозлочинами. А з 2010-го пан Юкка керує розслідуваннями у відділі боротьби з організованою злочинністю. У наступні дні він представить учасникам фінський досвід протидії домашньому насильству.

Продовжив захід старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас з Литви. Спершу він поділився з присутніми передісторією свого професійного становлення. Далі розповів, у яких форматах проходитимуть тренінги.

«Щодо змісту нашого навчання: перші дні будуть академічними. Я говоритиму з вами про історію домашнього насильства, про його типи та форми, не оминемо увагою і статистичні дані. Можливо, ми спробуємо провести невеликі онлайн-ігри, щоб закріпити знання. Наступні дні будуть практичними: ви навчитеся, як працювати з документами, як заповнювати протоколи про адміністративні правопорушення. Також ми з колегою розповімо, як діяти під час інцидентів, пов'язаних з насильством, та захищати себе від можливих небезпек», – зазначив Гедімінас Бучюнас.

Поліцейські матимуть змогу відпрацювати вивчені кейси на прикладі розроблених сценаріїв в інтерактивній класній кімнаті та на криміналістичному полігоні.

Додамо, що одним із учасників навчань є доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету № 3 ЛьвДУВС Володимир Висоцький.

Навчання для поліцейських із протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству триватимуть впродовж вересня-жовтня. 

  576 Hits
576 Hits
квіт.
29

«Діалоги молоді про післявоєнне майбутнє»: івент-кафе у ЛьвДУВС

У Львівському державному університеті внутрішніх справ другий день поспіль тривають заходи для представників організацій громадянського суспільства. Сьогодні у виші відбувся івент-кафе: «Діалоги молоді про післявоєнне майбутнє. Початок».

Захід проходив у форматі фасилітованого діалогу. Тренерами заходу були Максим Єлігулашвілі, дослідник і конфліктолог, та Діана Проценко, медіатор і правник.

Серед учасників заходу – представники курсантсько-студентського самоврядування ЛьвДУВС, Асоціації молодіжних правників України, приватного закладу освіти «КМДШ», «Пласт Львів», ГО «Демократична дія», Дитячої дорадчої ради, Національного університету «Львівська політехніка», ГО «Центр об'єднаних рішень», Інституту лідерства управління та коучингу.

Розпочалася подія із панельної дискусії «Чому тільки диктатори вивчають уроки історії? Історія і освіта як зброя». У другій частині івент-кафе учасники напрацьовували ідеї й обмінювалися думками щодо місця та ролі молоді у розвитку громадянського суспільства після війни.

Присутні також розмірковували про свою роль у розбудові України, обговорювали, які виклики стоять сьогодні перед молодіжними центрами та як трансформується волонтерська діяльність після війни.

Відзначимо, що напрацювання івент-кафе будуть використані для організації та проведення наступних фасилітованих сесій з активною молоддю в рамках проєктної діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні, зокрема, у підготовці майбутніх правоохоронців. 

  594 Hits
594 Hits
груд.
20

Курсанти та студенти ЛьвДУВС долучилися до онлайн-події, присвяченій темі безпечної міграції

Як захиститися від міграційних небезпек та уникнути пасток експлуатації говорили під час онлайн-заходу «100 хвилин із молоддю для молоді». До дискусії долучилися курсанти та студенти Львівського державного університету внутрішніх справ.

 

Модератором події виступив голова Львівського міського молодіжного центру та мережі молодіжних просторів «ТВОРИ!» Олег Малець. Перед початком ефіру він зауважив: «Цей захід спрямований на підвищення обізнаності щодо питань безпечної міграції та загальної корисності міграційних процесів в Україні та світі. Сьогодні ми будемо розглядати роль молоді у сприйнятті безпечної міграції та протидії торгівлі людьми. Така дискусія стане своєрідною платформою для обміну особистим міграційним досвідом, а також висвітлить наявні ресурси та інструменти, які будуть корисними для молодих людей».

Прямий ефір був насичений цікавими зустрічами зі спікерами, які розповіли про правила безпечної міграції, а також працевлаштування в Україна та закордоном.

Під час заходу обговорили, як уникнути ризикованих ситуацій під час мандрівок та пошуку роботи. Учасники події почули реальні історії про випадки торгівлі людьми, а також дізналися, як не потрапити у тенета сучасного рабства.

Слід відзначити, що онлайн-зустріч відбулася за ініціативи Міжнародної організації з міграції та Агентства ООН з питань міграції. 

  415 Hits
415 Hits
жовт.
23

Представники університету долучились до міжнародних навчань «Rapid Trident – 2021»

Нещодавно на Львівщині відбулися щорічні міжнародні навчання «Rapid Trident – 2021». Учасниками заходу стали науково-педагогічні працівники Львівського державного університету внутрішніх справ - завідувач кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету №3 Юрій Йосипів та викладач циклу спеціальних дисциплін «Академії поліції» ЛьвДУВС Богдан Тучапець. 

Тренування проходили на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

До заходу долучилися близько шести тисяч військовослужбовців із 15 країн-партнерів.

Організатори наголошують, що такі міжнародні навчання є важливим кроком України на шляху до НАТО, адже мають на меті підвищити рівень підготовки й оперативності українських військ та покращити сумісність штабів Збройних Сил України, США та інших членів Альянсу і держав-партнерів.

«Практичній складовій навчання передував теоретичний вишкіл, що стосувався планування спеціальних операцій з урахуванням особливої військової тактики в умовах міської забудови, надання домедичної допомоги під час бойових дій, застосування безпілотних систем спостереження. Крім цього, йшлося про особливості спілкування з населенням, що проживає в умовах збройних конфліктів», - розповів завідувач кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету №3 Юрій Йосипів.

Практична частина тренувань відбувалася на ділянці «Бій у місті», що є своєрідним містом у мініатюрі. Під час цього етапу навчань військовослужбовці відпрацьовували різноманітні завдання в умовах міста, звикали правильно пересуватися та вчасно виявляти ворожі засідки.

Після завершення навчань представники ЛьвДУВС отримали відповідні сертифікати.

  540 Hits
540 Hits
© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.