• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Здобувачі ЛьвДУВС долучилися до «Освітнього марафону»: тема зустрічі - протидія торгівлі людьми

Захід відбувся у рамках глобальної міжнародної акції «16 днів проти насильства». У ньому взяли участь понад дві тисячі майбутніх правоохоронців та правників із відомчих вишів України.  

Курсанти та студенти Львівського державного університету внутрішніх справ доєдналися до зустрічі онлайн.

Спікерами події стали старша координаторка з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Чісі Мюллер та керівник Департаменту міграційної поліції НПУ Юрій Пархоменко. 

Зі вступними словами до присутніх звернулася модераторка зустрічі, помічниця ректора НАВС з гендерних питань Валентина Лук'янець-Шахова.  

«Україна як держава, яка поділяє європейські цінності, приймає виклики у питаннях не лише гендерно зумовленого насильства, але й активно займається протидією та запобіганням торгівлі людьми. Сьогодні ми продовжуємо наш «Освітній марафон» із залученням представників українських вишів системи МВС, а також партнерів з міжнародних організацій», зазначила вона.

Представниця Міжнародної організації з міграції в Україні Чісі Мюллер виступила наступною. Фахівчиня розповіла про основні напрями діяльності МОМ та інформаційну кампанію з протидії торгівлі людьми, що розпочалась після повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, що Представництво МОМ діє в Україні з 1996-го року та надає підтримку внутрішньо переміщеним особам, протидіє торгівлі людьми, допомагає уряду в запобіганні неврегульованій міграції.

«Наша організація працює над тим, аби підвищити обізнаність українців щодо теми «сучасного рабства», аби ви знали, як захистити себе та своїх рідних від цього явища. Повномасштабне вторгнення росії на територію України вплинуло на тенденції торгівлі людьми. Тож, починаючи з лютого 2022-го року, ми налагодили роботу нашої «гарячої лінії» підтримки, модифікували усі наші інструменти, щоб допомогти українським громадянам захищатися від вербування та експлуатації», − зауважила Чісі Мюллер. 

Вона також розповіла про актуальний для молоді Квест з безпечного працевлаштування, розроблений за підтримки МОМ та за фінансування уряду Японії. Він доступний за посиланням: https://quest.stoptrafficking.org/  

Керівник Департаменту міграційної поліції Юрій Пархоменко виступив із доповіддю «Ризики торгівлі людьми в умовах збройної агресії рф проти України». Він проінформував присутніх про напрями діяльності оперативних підрозділів міграційної поліції у сфері запобігання торгівлі людьми та діяльність міжнародних організацій, які допомагають Україні.

Юрій Пархоменко згадав про оперативну групу ESPN Ukraine, серед завдань якої − допомога українським біженцям та обмін інформацією про злочини, пов'язані з торгівлею людьми. Спікер не оминув увагою і діяльність Європейської мультидисциплінарної платформи проти кримінальних загроз (EMPACT) та агентства Frontex.

Під час виступу він також розповів про Telegram-боти «Залишайся в безпеці» та «Safe Women». Ці сервіси надають інформацію про торгівлю людьми, її ознаки та форми, а також містять контакти допомоги.

На думку Юрія Пархоменка, ці боти є важливими інструментами превенції.

Зазначимо, що чат-бот «Залишайся в безпеці» розроблений працівниками Львівського державного університету внутрішніх справ. Створення бота «Safe Women» зініціювали Міністерство соціальної політики та Нацполіція України за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

«Суспільство має бути поінформованим щодо такої злободенної та серйозної теми, як торгівля людьми. Кожна особа, яка почувається вразливою через зовнішні загрози, має знати, куди звертатися. Адже тоді вона не залишається наодинці з проблемою та зможе вчасно отримати кваліфіковану допомогу», − наголосив наприкінці онлайн-зустрічі Юрій Пархоменко. 

Поліцейські Львівщини пройшли тренінг з протидії д...
Юні науковці ЛьвДУВС презентували дослідження, при...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.