• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У Львові відбулась всеукраїнська науково-практична конференція «Психічне здоров’я особистості у кризовому суспільстві»

Сьогодні у Львівському державному університету внутрішніх справ відбулася всеукраїнська конференція, присвячена темі психічного здоров'я особистості у кризовому суспільстві. До обговорення цієї вкрай актуальної теми долучилися близько сотні науковців та практиків із різних куточків України. Захід проходив у дистанційному форматі – учасники спілкувалися онлайн за допомогою платформи ZOOM.  

Із привітальним словом до присутніх звернувся ректор ЛьвДУВС Роман Благута. «Психічне здоров'я є одним із найважливіших ресурсів особистості, - наголосив він. - Тема сьогоднішньої дискусії відповідає потребам сучасності, а її фахове обговорення сприятиме вирішенню проблем, що виникають у кризовому суспільстві».

Начальниця відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу МВС України Ніна Лигун також привітала учасників наукового заходу. «Психічно здорова людина живе у гармонії із собою та соціумом. Вона здатна реалізувати свій потенціал, використати свої таланти та здібності. Навіть стикаючись із труднощами, вона бачить у них певні можливості, долає виклики і проблеми без напруги», - зауважила Ніна Лигун. Вона також підкреслила, що Міністерство внутрішніх справ приділяє велику увагу формуванню фізичного й психічного здоров'я працівників. «Ми активно працюємо над поєднанням теоретичного та практичного чинників, регулярно проводимо психологічні тренінги, які отримують позитивні відгуки від учасників», - розповіла начальниця відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу МВС.

До учасників конференції також звернувся начальник управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції у Львівській області Роман Онисик. «Психічне здоров'я особистості впливає не лише на якість життя громадян, а й на національну безпеку держави. Тож обговорення цієї важливої теми із науковою спільнотою є хорошою традицією», - зазначив він.

Плідної дискусії та продуктивної роботи побажав учасникам конференції директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук Віталій Панок.

Перший проректор Харківського національного університету внутрішніх справ Дмитро Швець, вітаючи присутніх, підкреслив: «Переконаний, що думки, які будуть сьогодні висловлені, а також напрацювання колег стануть дієвим інструментом для подолання кризових ситуацій та формування здорового суспільства у нашій державі».

Із привітальним словом до присутніх також звернувся начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис. Він розповів, що діти, які виховуються в інтернатних закладах, нерідко зіштовхуються із труднощами адаптації у суспільстві. «Наше завдання – підготувати таких дітей до соціуму. Сподіваюся, що напрацювання, які звучатимуть на цій конференції, допоможуть нам у цьому».

Проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська зазначила, що до наукового заходу долучилися науковці та практики, яким не байдужа запропонована тема. Серед учасників конференції - представники МВС України, Міністерства оборони, Національної поліції, а також закладів вищої освіти.

Модерувала дискусію заступниця директора Інституту управління, психології та безпеки ЛьвДУВС Зоряна Кісіль.

Під час конференції обговорили чимало важливих та актуальних тем. Зокрема йшлося про методи збереження психічного здоров'я військовослужбовців, психологічний профіль професії керівника підрозділу Національної поліції, психологічні ресурси подолання кризових ситуацій майбутніми правоохоронцями.

Учасники заходу поділилися думками щодо моделі поведінки людини як суб'єкта самозбереження, а також обговорили підходи до оцінки ризиків учинення повторних правопорушень дітьми.

 

Крім цього, розглянули закордонний досвід залучення військових капеланів до психологічного супроводу військовослужбовців. Подискутували про толерантність до невизначеності як стратегію життєтворення молоді, теоретичні аспекти професійного здоров'я викладача закладу вищої освіти.

Учасники конференції поділилися досвідом щодо застосування у процесі психологічного консультування метафоричних асоціативних карт. Обговорили токсичність організаційної культури, здійснили порівняльний аналіз розвитку дитячої психотерапії у Західній Європі та вУкраїні.

Під час заходу також йшлося про гендерні особливості впливу психологічних чинників на формування адиктивності підлітків, соціально-психологічні особливості життєвого стилю соло у жінок, психічне здоров'я сучасних батьків. 

Крім цього, науковці та практики обговорили переваги та недоліки онлайн-навчання для студентів закладів вищої освіти.

Здобувачі ЛьвДУВС пройшли онлайн-курс «Основи кібе...
У ЛьвДУВС відбувся випуск слухачів «Академії поліц...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.