• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У ЛьвДУВС відбувся тренінг з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству

У рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся тематичний тренінг. Його провела заступниця начальника відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції Львівщини Віра Проців.  

Перед початком заходу вона запропонувала курсантам прикріпити до однострою білі стрічки, що символізують боротьбу проти жорстокості й насильства над дівчатами та жінками.

«Домашнє насильство є дуже поширеним явищем. Проте часто постраждалі бояться звертатися за допомогою до поліції, адже їм соромно зізнатися, що рідна для них людина є кривдником», - зазначила патрульна.

Вона розповіла про чотири форми домашнього насильства – фізичне, психологічне, економічне та сексуальне.

«Ніхто з постраждалих не звертається за допомогою одразу. Як правило, телефонують вже тоді, коли насилля вчиняється систематично. Такі випадки стаються не лише в малозабезпечених родинах, адже домашнє насильство не залежить від соціального статусу. Доволі поширені ситуації, коли постраждалими є жінки, які досягли успіху в кар'єрі та мають високі статки. Вони не афішують того, що коїться у них вдома, адже бояться суспільного осуду чи помсти впливового чоловіка», - наголосила Віра Проців. 

Патрульна пояснила присутнім, що таке феномен «соціальної естафети». Він полягає у тому, що діти, які страждали від домашнього насильства або спостерігали за його вчиненням, дуже часто сприймають таку поведінку як норму та повторюють її у дорослому віці.

Курсанти також дізналися про алгоритм дій поліцейських у випадках домашнього насильства. Вони отримали посібник із порадами та брошуру з інформацією, куди звертатися постраждалим у таких ситуаціях.

Віра Проців нагадала, що влітку цього року Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію. «Таким чином наша держава взяла на себе зобов'язання посилити заходи, спрямовані на захист постраждалих жінок, дівчат та дітей від насильства», - підкреслила спікерка.

Вона зауважила, що наразі поліцейські мають право виносити стосовно кривдника терміновий заборонний припис та зобов'язати його покинути до 10-ти днів місце спільного проживання із постраждалою особою, заборонити входити у приміщення, де вона перебуває, або ж контактувати з нею у будь-який спосіб.

Віра Проців підкреслила, що терміновий заборонний припис дає правоохоронцям реальні можливості захистити тих, хто потерпає від домашнього насильства.

«Ми маємо пам'ятати, що наше життя та здоров'я має велику цінність. І ніхто не має права зазіхати на нашу гідність», - наголосила поліцейська.

Вона також зазначила, що вийти із кола домашнього насильства надзвичайно складно, адже йдеться про рідних людей. Трапляється, що постраждалі не знаходять підтримки серед найближчого оточення, їм радять мовчки терпіти знущання. Проте насильство, яке вчинили бодай раз, обов'язково повторюється з ще більшою силою. 

Усі учасники тренінгу були одностайними - ми повинні відкрито говорити про домашнє насильство та спільно протидіяти цьому явищу. Тож наприкінці зустрічі вони написали на кольорових долоньках слова підтримки для постраждалих. А після цього - кожен прикріпив на фліпчарті таку символічну «руку допомоги».

Колектив ЛьвДУВС висловлює співчуття Наталії Удут ...
У ЛьвДУВС завершився тренінг з протидії торгівлі л...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.