Accessibility Tools
Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар «Гендерні студії: міждисциплінарні дослідження актуальних проблем соціальних відносин».
Захід об'єднав учасників із різних куточків України.
«Нині ми традиційно згуртували на базі нашого закладу вищої освіти представників і представниць громадськості, науковців та практиків, усіх зацікавлених в обговоренні напрямів гендерної політики України в умовах війни. Дякую за посилену увагу до забезпечення принципів паритету прав, свобод і можливостей жінок та чоловіків у сучасному світі», – привітала присутніх проректорка вишу Ольга Балинська.
До учасників заходу також звернувся представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний.
«Умовою вступу України до ЄС є гідний рівень протидії гендерній дискримінації у суспільстві. Показово, що торік наша держава увійшла до складу Європейської мережі органів з питань рівності EQUINET. Цей важливий момент демонструє поступ гендерної політики, навіть попри перебуванняу стані війни. Однак маємо розуміти, що ця сфера все ще потребує вдосконалення та нових напрацювань», – підкреслив Тарас Подвірний.
Учасники приділили увагу проблемам гендерної політики у часи викликів та загроз, а також окреслили сучасні міжнародні стандарти гендерної рівності.
Йшлося і про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері вищої освіти.
Було розглянуто роль жінок в ухваленні рішень та розвитку лідерського потенціалу.
Дискусія стосувалася впровадження резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», а також реалізації Стратегії безбар'єрності.
Пленарне засідання модерувала проректорка університету Ольга Балинська.
Предметом обговорення були гендерні зміни й нові виклики у Збройних Силах України на третьому році повномасштабного російського вторгнення. Цю тему також окреслили у контексті внутрішньо переміщених осіб.
Окремо присутні зосередилися на психологічних аспектах гендерно зумовленого насильства в умовах війни.
Обговорили й досвід залучення організацій громадянського суспільства, зокрема жіночих ГО та ініціативних груп, до імплементації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».
Йшлося також про досягнення і виклики Національної поліції України щодо забезпечення гендерної рівності.
Крім цього, дискутували про практичні аспекти дотримання прав людини у місцях несвободи підрозділів Нацполіції Львівщини.
Досліджено й гендерний аспект ролі молоді у відновленні України.
Серед тем семінару і вплив гендерних стереотипів на вибір спеціальності та кар'єрний шлях у вищій освіті.
Науковці та практики запропонували свої візії гендерних пріоритетів у розвитку лідерських якостей майбутніх офіцерок-прикордонниць.
Було визначено й гендерні профілі для стандартів спеціальностей «Право» та «Правоохоронна діяльність» у рамках реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти.
Вектором дискусії стали також виклики та реалії безбар'єрності як нової суспільної норми.
Учасники розглянули й основи комунікації правоохоронців з громадянами, які мають порушення слуху.
До науково-практичного заходу загалом доєдналися радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ Збройних Сил України, працівники Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України, Управління режиму та технічного захисту інформації ГУНП у Львівській області, сектору організаційного забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб ГУНП Львівщини, відділу зв'язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції, Управління патрульної поліції у Полтавській області, Львівського районного управління поліції №1, Департаменту соціального захисту Львівської обласної військової (державної) адміністрації, Молодіжної ради при ЛОВА та Львівської районної ради.
Присутніми через Zoom-зв'язок були і представники Національної академії внутрішніх справ, Національної академії прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Дніпровського та Донецького державних університетів внутрішніх справ, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова й Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Серед учасників також – депутатська група «Рівні можливості», Мережа гендерних радників і радниць, робоча група з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти Міністерства освіти і науки України, рух «ЗеЖінки», адвокатське бюро «Коць та партнери «Де факто»», аналітичний центр «Бюро гендерних стратегій і бюджетування», благодійні організації «БФ «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» та «Українська студентська ліга», ГО«Центр «Жіночі перспективи»», «Я не одна» та «Спілка жінок України».
Спільнота науковців та практиків ухвалила ґрунтовну резолютивну частину й визначила низку рекомендацій щодо розв'язання сучасних проблем гендерної рівності, реалізації гендерної політики в Україні та розвитку безбар'єрного простору в умовах війни.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/