Представники ЛьвДУВС стали учасниками «Освітнього марафону»

«Освітній марафон» – це серія тематичних лекцій для здобувачів відомчих закладів вищої освіти. Подія стартувала сьогодні у змішаному форматі, більшість учасників долучалися онлайн.

Львівський державний університет внутрішніх справ на заході представляли проректорка вишу Ольга Балинська, радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич, курсанти та студенти вишу.

Привітала присутніх Катерина Павліченко, заступниця Міністра внутрішніх справ України. Вона відзначила, що марафон проходитиме в рамках проведення Всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

Першою спікеркою стала Оксана Жолнович, Міністерка соціальної політики України. Тема її виступу: «Скоординована державна політика – інструмент боротьби з домашнім та гендерно зумовленим насильством в Україні. Важливість ратифікації Стамбульської конвенції Україною та її подальша імплементація в національне законодавство».

Оксана Жолнович пояснила здобувачам, що таке насильство та до яких наслідків воно призводить.

«У 2021 році Український інститут майбутнього проводив анонімне опитування. За його результатами понад 2 мільйони українців стикалися з домашнім насильством. І це надзвичайно велика цифра», – наголосила експертка.

Вона підкреслила, що впродовж 9 місяців 2022 року, за інформацією Національної соціальної сервісної служби України, надійшло понад 175 тисяч звернень з приводу домашнього насильства. А серед постраждалих – більшість жінки та діти.

На лекції йшлося про гендерні стереотипи, а також про те, як війна в країні вплинула на благополуччя сімей.

Учасники марафону почули чимало цікавого про важливість ратифікації Стамбульської конвенції, порядок забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Експертка розповіла присутнім, як повинні взаємодіяти між собою різні державні структури й громадські організації у випадку виявлення домашнього насильства. Присутні дізналися і про притулки для постраждалих осіб та спеціалізовані служби підтримки.

«Цьогорічна акція триває під лозунгом «Чуйність переможе насильство». Тож будьмо більш людяними один до одного. Адже ми платимо велику ціну за нашу свободу. І я би дуже хотіла, щоб завтрашня Україна була вільною та без насильства», – закликала насамкінець Оксана Жолнович.

Додамо, що «Освітній марафон» триватиме впродовж наступних тижнів. У рамках просвітницького заходу представники державних інституцій виступатимуть перед здобувачами відомчих вишів та правознавцями із лекціями щодо недопущення насильства у сучасному світі, дотримання прав людини, безбар'єрності та протидії дискримінації.

«16 днів проти насильства»: у ЛьвДУВС тривають зах...
У ЛьвДУВС відбувся Вечір патріотичної поезії