Accessibility Tools
Старший радник Консультативної місії Європейського Союзу Аймар Косс розповів вихованцям ЛьвДУВС про інтегроване управління кордонами.
Міжнародний фахівець понад 30 років був прикордонником в Естонії. Зараз він співпрацює із Західним регіональним управлінням Державної прикордонної служби України.
«Як правоохоронцям вам важливо знати, що таке інтегроване управління кордонами. Адже я впевнений, що ви також будете залученими до цієї сфери. 20 років тому існувала думка, що за безпеку кордонів відповідають лише прикордонники та митники. Але пізніше всі зрозуміли: аби належно захищати державні кордони та протидіяти організованій злочинності, всі правоохоронні органи мають працювати разом», – зазначив Аймар Косс.
Спікер поділився з присутніми переліком основних законів Європейського Союзу, що регулюють інтегроване управління кордонами.
«Ви повинні чітко знати закони та розуміти, якими є ваші права та обов'язки. Дотримання норм законодавства – фундаментальний принцип вашої роботи. Якщо колись ви працюватимете у сфері інтегрованого управління, то маєте зробити все, щоби люди, які не порушуютьзакон, мали змогу перетинати кордони без жодних ускладнень. Але тих, хто пов'язаний зі злочинним світом, ви маєте зупинити. Кордон держави повинен бути фільтром, а не залізною завісою. І ще пам'ятайте, що належно працювати ви зможете, лише коли навчитеся довіряти один одному та налагодите міжвідомче співробітництво», – наголосив Аймар Косс.
Він розповів курсантам, що робота систем інтегрованого управління кордонами починається у консульствах. Саме звідти надходить інформація про осіб, яким заборонено видавати візу. Адже вони можуть наважитися нелегально перетнути кордон. Бували випадки, коли незаконні мігранти гинули під час таких спроб.
Також спікер відзначив, що для захисту кордонів потрібно мати достатню кількість персоналу, забезпечити наявність налагоджених баз даних та належного обладнання. Це дозволяє вчасно реагувати на випадки транскордонної злочинності.
Під час лекції радник КМЄС згадав і про агентство Frontex, яке відповідає за безпеку зовнішніх європейських кордонів та бореться з проблемою нелегальної міграції. Frontex надає допомогу Україні через проведення тренінгів та навчань.
Насамкінець представник Місії зауважив: «Усі європейці пишаються тим, як ваша держава відстоює свободу та незалежність, захищаючи не лише себе, але й країни ЄС. Ми робимо все, аби залучити до допомоги міжнародні служби Європейського Союзу, зберігати безпеку на кордонах та всебічно підтримати українців».
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/