Accessibility Tools
Цьогоріч до обговорення тем, які найбільше турбують українське суспільство, долучилася молодь із дев'яти вишів. Юні науковці ділилися міркуваннями про те, як збройна агресія росії вплинула на кожного з нас. Як змінилися українці та чи готові до викликів, які спричинила війна – відповіді на ці запитання шукали усі разом.
Науковий захід проходив під назвою «Механізм функціонування громадянського суспільства в умовах війни (осінні читання)». Подія відбувалася у змішаному форматі.
Перед початком пленарного засідання з вітальним словом до усіх учасників обговорення звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська. Вона відзначила, що така всеукраїнська наукова конференція традиційно проводиться у Львівському державному університеті внутрішніх справ. До неї долучаються юні науковці із різних куточків нашої держави.
«Цьогоріч будемо говорити про зміни, що відбулися в українському суспільстві через війну. А вони справді історичні. Адже ще ніколи ми не були такими згуртованими й одностайними у своїх прагненнях – зберегти нашу державу, захистити громадян та здолати ворога», - підкреслила Ольга Балинська.
Вона також привітала молодь із учорашнім святом – Міжнародним днем студентів та побажала наполегливості у здобутті знань.
Робота конференції здійснювалася за кількома напрямами. Учасники дискутували про новітні виклики та проблеми захисту прав людини в умовах війни, ділилися думками про сучасні проблеми адміністративного права та процесу. Крім цього, йшлося про кримінально-правові, кримінологічні, кримінально-процесуальні та криміналістичні проблеми протидії злочинності в умовах воєнного стану. Юні науковці також торкнулися питання трансформації приватного права за умов євроінтеграції. А ще обговорили суспільні науки про загрози для сучасної України та шляхи їх подолання.
На цьогорічний захід надійшло майже 140 наукових доповідей із 15-ти закладів вищої освіти. У своїх дослідженнях учасники конференції звертали увагу на найбільш гострі проблеми сучасності. Серед тем, що зацікавила молодь, - захист прав і свобод людини та громадянина в умовах російської агресії; діяльність Національної поліції під час воєнного стану; притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення воєнних злочинів в Україні; виконання слідчих та слідчо-розшукових дій в умовах війни; реалізація адміністративного права та процесу з урахуванням масової міграції населення; зміни в українській економіці, викликані війною; здійснення цивільного судочинства в Україні в умовах воєнного стану; соціальний захист дітей, які втратили батьків через воєнні дії; функціонування волонтерських рухів та багато інших.
За результатами роботи конференції видано збірник тез учасників.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/