• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Юридична клініка

Загальна інформація

Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ (далі – клініка, ЛьвДУВС) створена при Юридично – консультаційному центрі Львівського юридичного інституту МВС України наказом ректора від 12 листопада 2004 року № 385 «Про створення Юридичної клініки».

З моменту створення клініку очолював її засновник доктор юридичних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, полковник міліції у відставці Гарасимів Тарас Зеновійович.

Відповідно до наказу ЛьвДУВС від 13 березня 2015 року № 53 начальником Юридичної клініки призначено фахівця старшого лейтенанта поліції Андрусишина Романа Миколайовича, а заступником начальника – доцента кафедри цивільного права та процесу Євхутич Ірину Миколаївну.

Консультантами клініки є здобувачі вищої освіти, що навчаються за напрямом «Право».

Першим напрямом роботи клініки є надання безоплатної правової допомоги громадянам і впровадження в освітній процес елементів практичної підготовки фахівців у сфері юридичних послуг.

Другим напрямом роботи клініки є проведення правопросвітніх заходів у формі лекцій та тренінгів в навчальних закладах, дитячих будинках та притулках, а також в інших установах. Так, 2 квітня 2018 року підписано меморандум про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області та Юридичною клінікою ЛьвДУВС, щодо подальшої роботи в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право», а також інших проектів Міністерства юстиції України.

В рамках третього напряму роботи клініки, 23 вересня 2015 року підписано меморандум про співпрацю з громадською організацією «Асоціація учасників антитерористичної операції Львівщини», 1 вересня 2018 року з громадською організацією «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня» щодо подальшої співпраці у напрямку надання правової допомоги учасникам АТО та їх сім’ям.

Заступником начальника клініки, яка курує даний напрям систематично публікуються статті, в журналі «ГО «Асоціація учасників АТО Львівщини», щодо обґрунтування отримання статусу учасника бойових дій, встановлення факту перебування в зоні АТО, а також інших важливих проблемних питань, які виникають в учасників АТО.

З 2012 року Юридична клініка ЛьВДУВС є членом Асоціації юридичних клінік України та бере участь у чергових з’їздах, а також інших заходах, які організовує асоціація.

Поміж основних завдань Юридична клініка ЛьвДУВС бере участь у розробці проектів Положень щодо діяльності Юридичних клінік у закладах вищої освіти, так відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.11.2016 № 1414 «Про утворення робочої групи з удосконалення Типового положення про юридичну клініку вищого навчального закладу» начальник Юридичної клініки Роман Андрусишин входить до складу робочої групи з удосконалення типового Положення.

Окрім організації виконання основних напрямів роботи клініки, консультанти клініки (студенти) здійснюють законне представництво в судах, також одним з останніх є представництво громадянина міста Львова у Шевченківському районному суді м. Львова у справі щодо відновлення порушених прав та законних інтересів. В результаті юридично обґрунтованих дій та високого професіоналізму консультантів, рішення суду було винесене на користь клієнта Юридичної клініки. В результаті чого студенти були відзначені грамотами керівництвом університету.

Юридично-консультаційний центр (Юридична клініка) Львівського державного університету внутрішніх справ й надалі планує продовжувати свою діяльність в напрямі надання безоплатної правової допомоги соціально-незахищеним верствам населення, проведенні різного роду правопросвітніх заходів, надання правової допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, представляти інтереси громадян в судах та інших установах, а також продовжувати роботу по впровадженню теоретичних навиків молодих правників у практичну діяльність.


© 2023 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.