Рада молодих вчених Львівського державного університету внутрішніх справ є колегіальним виборним дорадчим органом, що об’єднує молодих вчених для забезпечення захисту їхніх прав та інтересів і функціонує в межах Наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів (ад’юнктів), докторантів та молодих вчених Університету.
Рада створена у березні 2021 року, відповідно до Положення про Раду молодих вчених Львівського державного університету внутрішніх справ (Додаток до наказу ЛьвДУВС від 02.03.2021 № 55).
У 2025 році до складу Ради входять 7 осіб (Ольга Барабаш, Марта Копитко, Ірина Євхутич, Назарій Туз, Юрій Хатнюк, Ірина Бесага, Степан Церковник, Валерія Афтанасів). Це наукові та науково-педагогічні працівники, а також аспіранти і ад’юнкти Університету.

Барабаш Ольга – голова Ради молодих вчених, завідувач науково-дослідної лабораторії актуальних проблем правозастосовної та правоохоронної діяльності ННІ права та правоохоронної діяльності ЛьвДУВС, доктор юридичних наук, професор.
Є автором та співавтором 147 наукових та навчально-методичних праць, а саме: 2 підручників (у співавторстві), 6 навчальних посібників (у співавторстві), 2 монографій, 5 колективних монографій, 10 методичних розробок, 70 наукових статей (з них 5 – опубліковані у міжнародних виданнях, 13 – у виданнях, включених до наукометричної бази даних Scopus) та 52 тез виступів на міжнародних та всеукраїнських конференціях.
У 2024 році діяльність Ради молодих вчених ЛьвДУВС охоплювала широкий спектр ініціатив: організацію наукових конференцій, круглих столів і дискусій, участь у міжнародних проєктах, підготовку наукових публікацій, а також активне залучення молодих вчених до вирішення актуальних проблем правової науки та правоохоронної діяльності.
Важливим напрямом роботи стало також розширення міждисциплінарної співпраці та інтеграція українських науковців у світовий науковий простір.
Перелік основних напрацювань Ради молодих вчених за звітний період (2024 р.)
- Публікація наукової статті у журналах, що входять у базу даних Scopus та Web of Science – 5
- Наукові статті у фахових виданнях – 45
- Підручники, посібники -5
- Статті в збірниках матеріалів та тези доповідей – 29
- Інша навчально-методична література - 25
- Опонування кандидатських та докторських дисертацій - 11
- Рецензування монографій - 1
- Відгуки на реферати дисертації: - 3
- Онлайн тренінги та курси - 7
- Підвищення кваліфікації, стажування - 6
- Науково-дослідна робота - 2
- Отримання Сертифікату про рівень володіння державною мовою – 2
- Отримання Сертифікату про рівень володіння англійської мовою (рівень – В2) - 1.
- Акт про впровадження - 5
- Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір - 4
- Стипендіат Кабінету Міністрів України. Відповідно до постанови президії Комітету з питань Національної премії України імені Бориса Патона від 05 листопада 2024 р. № 6. (додаток 2) Ольга БАРАБАШ отримала стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених.
- Стипендіат іменної стипендії Верховної ради України для молодих учених – докторів наук у 2024 році. Відповідно до Постанова ВРУ №3925-ІХ від 22.08.2024 дану стипендію отримала Марта КОПИТКО.
- Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2024 р. № 1415 «Про затвердження рішень атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 02.10.2024» присуджено Степану ЦЕРКОВНИКУ вчене звання старшого дослідника зі спеціальності 081 «Право».
- Виконання функцій члена редакційної колегії наукового видання, включеного до переліку наукових фахових видань України – 8
- Грантова діяльність:
Виграні гранти (проєкти):
- Міжнародний проект із Вищою школою торгівлі та послуг «Академія прикладних наук в м. Познані» (Республіка Польща) за фінансування Європейською комісією ERASMUS+. Отримано фінансування проєкту №2024-1-PL01-KA171-HED-000205983 міжнародної академічної мобільності для студентів спеціальності 073 «Менеджмент», ступеня вищої освіти «бакалавр» (Освітньо-професійна програма «Менеджмент та безпека бізнесу») до Республіки Польща. Копитко М.
- Діючі міжнародні проєкти ЛьвДУВС у рамках ініціативи Еразмус+
Проєкт ЄС Еразмус+ (напрям Жан Моне, модулі) «Prevention and countermeasures against domestic violence during socially necessary isolation» / «Запобігання та протидія домашньому насильству в час суспільно необхідної ізоляції» (Укладено грантову угоду № 101123014 — NON-VIOLENCE — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH. Обсяг залучених інвестицій: 30 000 євро.Термін реалізації: вересень 2023 – серпень 2026. Проєкт впроваджується для формування у студентів та курсантів знань та навичок застосування стандартів та практик ЄС у сфері протидії домашньому насильству. Басиста І.
Подані проєкти:
- Барабаш О.О., Повалена М.В. подано грантову заявку(№ ID 101240040, IRN SEP 211139045) для участі у проєкті Еразмус +, напрям Жан Моне на тему «Європейська підтримка: зміцнення кібербезпеки в Україні».
- Церковник С.І., Когут В.М., Забзалюк Д.Є. подано грантову заявку (№101175982 N.A.M.E. UP) для участі у проєкті МТД Еразмус +, напрям Жан Моне (модулі) на тему «Нормативно-правове регулювання перейменування населених пунктів, як складова процесу декомунізації в Україні».
- Басиста І. Сприяння рівному поводженню та боротьба з гендерним насильством у сільській економіці / Promoting equal treatment and combating gender-based violence in rural economy. Реєстраційний номер заявки 101234670. Координатор: завідувач кафедри адміністративного права та поліцейської діяльності ННІПФПКП ЛьвДУВС Хатнюк Ю.А.
- Басиста І.Молодіжний демократичний хаб: шлях України до інклюзії та прав / Youth Democracy Hub: Ukraine’s Path to Inclusion and Rights. Реєстраційний номер заявки 101240580. Координатор: Учений секретар секретаріату Вченої ради, кандидат юридичних наук, доцент Рудий Н.Я.
Для популяризації молодої науки та навчання у Львівському державному університеті внутрішніх справ.
Рада молодих вчених ЛьвДУВС підтримує ініціативи, запроваджені Університетом. До прикладу, у співпраці з Малою академією наук учнівської молоді Львівської області у 2024 році задля стимулювання інтересу молодих осіб до дослідницької роботи та з метою профорієнтаційної роботи, Голова ради молодих вчених Ольга БАРАБАШ проводила у Малій академії наук протягом 2 місяців ознайомчі онлайн лекції з навчальних дисциплін, які будуть вивчати майбутні абітурієнти Львівського державного університету внутрішніх справ на першому та другому році навчання у ЛьвДУВС.
Співпраця Ради з аналогічними органами інших ЗВО полягає у тісній співпраці рад молодих учених з усієї України. Ольга БАРАБАШ активно підтримує зв'язок з представниками Рад більшості закладів вищої освіти України. Ця спільнота тісно спілкується, обговорює актуальну інформацію про наукові заходи та безпосердньо організовує і координує ці активності.
Рада Університету тісно співпрацює із Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Голова ради та члени ради на постійній основі беруть участь у форумах та засіданнях Рад молодих учених, організованих Радою молодих вчених при МОН України.
Завідувач кафедри соціально-поведінкових, гуманітарних наук та економічної безпеки Інституту управління, психології та безпеки Львівського державного університету внутрішніх справ доктор економічних наук, професор Марта Копитко обрана до складу Ради молодих вчених при МОН України.
Адміністрація Університету підтримує роботу Ради. Зокрема, відділення організації освітньо-наукової підготовки (докторантури та аспірантури (ад’юнктури)), відділ організації наукової роботи, керівництво кафедр, факультетів та Інститутів Університету. Так, постійно здійснюється інформування членів Ради молодих вчених про різноманітні наукові заходи, що проходять в Університеті та в інших установах; заходи, що проводяться Радою молодих учених при МОН України; наукове стажування; проєкти, які проводять заклади вищої освіти та інші зацікавлені суб’єкти у сфері наукової діяльності та ін. Таке інформування здійснюється як особисто, так і через електронну пошту або соціальні мережі. Під куруванням відділу організації наукової роботи створено відповідну групу у фейсбуці, в якій здійснюється обмін інформацією щодо грантів, проєктів, конкурсів, у яких би могли брати участь молоді працівники та здобувачі Університету.
Завдяки креативним ідеям молодих науковців, засідання Ради постійно трансформуються та набувають нового формату. Практикується проведення не лише традиційних засідань чи нарад (їх застосовують для обговорення робочих питань), а й робота дискусійних майданчиків, зустрічі із провідними науковцями, представниками адміністрації тощо.
Молоді вчені університету є активними учасниками конференцій, круглих столів. Для того, щоб урізноманітнити наукове життя університету, а також сприяти заохоченню студентів і курсантів до наукової роботи, Рада проводить наукові зустрічі, що дозволяють зміцнити неформальні зв’язки у колективі.
Активність спільноти молодих вчених також полягає у підтримці наукової ініціативи вчених-початківців, надання їм консультаційної, організаційної та інформаційної допомоги, залученні осіб, які займаються дослідницькою професійною діяльністю в Університеті, до науково-дослідницької роботи, участь в організації конференцій, семінарів, конкурсів молодих вчених. Надається допомога в організації участі та підготовці молодих вчених до виступів на наукових конференціях, семінарах, симпозіумах, конкурсах на здобуття грантів тощо. Окрім того на засіданнях Ради молодих учених обговорюються актуальні питання, що виникають в умовах війни росії проти України.
Так, зокрема на базі ЛьвДУВС була проведена у червні 2024 року Літня школа молодого науковця Міністерства внутрішніх справ "Наука в часи війни: інструменти та можливості". Захід проходив за ініціативи Департаменту освіти, науки та спорту МВС. Учасниками Літньої школи стали представники Рад молодих вчених та Наукових товариств одинадцяти відомчих закладів вищої освіти та Державного науково-дослідного інституту МВС. Протягом трьох днів учасники пройшли низку тренінгів. Зокрема опанували провідні техніки кібергігієни та захисту від дезінформації, комунікаційні практики, а також дізналися про інновації у сфері психофізіологічних досліджень.
13 грудня 2024 року була організована та проведена зустріч Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та Ради молодих вчених Львівського державного університету внутрішніх справ за участю молодих вчених ЛьвДУВС, зокрема аспірантів та адʼюнктів університету.
Загалом на зустрічі молоді вчені дізнались про: можливості, які відкриваються для молодих вчених завдяки функціонуванню рад молодих учених, захист прав та підтримку наукової діяльності молодих учених; організацію конференцій, семінарів та інших наукових заходів; можливості міжнародного співробітництва для молодих науковців.
Зокрема, 14 березня 2025 року був проведений круглий стіл «Штучний інтелект у правовій практиці: межі та можливості». В якому взяли участь молоді вчені, Голови рад молодих вчених, науковці та практики з усієї України. Захід відбувався у змішаній формі: очно та в онлайн-форматі на базі платформи Zoom.
27–28 березня 2025 року на базі Львівський державний університет безпеки життєдіяльності відбулася XX Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, курсантів та студентів «Проблеми та перспективи розвитку системи безпеки життєдіяльності». Львівський державний університет внутрішніх справ став одним співорганізаторів заходу, а Рада молодих вчених учасником даного заходу.
Отже, спільна та плідна робота членів ради молодих вчених сприяє не лише особистісному розвитку молодих учених, а й формуванню позитивного іміджу університету як провідного науково-освітнього центру.