Accessibility Tools
Захід об'єднав науковців, представників правоохоронних та правозахисних структур, а також ад'юнктів, аспірантів і здобувачів вищої освіти з різних куточків нашої держави.
Відкрив засідання ректор Львівського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Дмитро Швець.
«Важливо зважати на передові світові практики й тенденції використання штучного інтелекту у правоохоронній сфері, насамперед у розслідуваннях та документуванні воєнних злочинів. Безумовно, інновації мають слугувати нам у відстоюванні справедливості й захисті демократичних цінностей. В умовах воєнного стану та надскладних реалій маємо йти в ногу із часом, всебічно об'єднувати зусилля заради спільної мети – Перемоги», – зазначив очільник вишу.
Начальник Департаменту карного розшуку Національної поліції України генерал поліції третього рангу Вадим Дзюбинський зауважив: «Сучасні злочинці активно послуговуються інструментами штучного інтелекту задля реалізації недоброчесних цілей. Тому завдання представників правоохоронних органів – оптимізувати свою діяльність відповідно до технологічного прогресу та діяти на випередження. Проте, слід не лише інтегрувати ШІ у роботу, але й створити механізми, які б регулювали його застосування й унеможливлювали ризики».
Із промовою до учасників круглого столу звернувся заступник керівника Управління Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань полковник ДБР Анатолій Тарасюк.
«Ми живемо в епоху цифрових трансформацій, коли штучний інтелект стає не лишеінструментом аналітики та оптимізації, але й викликом для традиційних правових інститутів. Варто розуміти, що технологічний прогрес має не лише полегшувати роботу сучасних фахівців, але й відповідати основним принципам правосуддя, законності, справедливості та рівності. Саме на цьому ми акцентуємо протягом нинішніх диспутів. Дякую організаторам та учасникам круглого столу, що вкотре демонструють здатність об'єднувати науковий потенціал для розв'язання найскладніших завдань на рівні держави та суспільства», – підкреслив Анатолій Тарасюк.
Виступила на відкритті події й голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Олеся Ващук. Спікерка наголосила на потребі розробки адаптованих систем штучного інтелекту для правоохоронного сектору.
Дискусія стосувалася етично-правових аспектів та ризиків використання ШІ у суспільному житті, медицині, освіті, державному управлінні та оборонній сфері під час війни.
Учасники обговорили й роль засобів штучного інтелекту в медіації та забезпеченні прав учасників виконавчого провадження.
Крім того, розглянули можливості й виклики застосування ШІ у діяльності Національної поліції України, зокрема розслідуваннях кіберзлочинів.
Йшлося і про актуальні виклики інформаційно-аналітичної підтримки підрозділів Збройних Сил України в умовах воєнного стану, а також перспективи функціонування безпекового проєкту «Custody Records» у територіальних підрозділах НПУ.
Науковці та практики презентували власне бачення ШІ як об'єкта авторського права й акцентували на відповідальності за шкоду, що може бути завдана штучним інтелектом.
У рамках засідання спікери приділили увагу правам особливого роду на неоригінальні об'єкти, згенеровані комп'ютерною програмою.
Зосередилися і на концепції Privacy by Design у контексті використання штучного інтелекту і транскордонного обміну даними.
Загалом до заходу доєдналися представники Великої Палати Верховного суду, Департаменту карного розшуку Нацполіції України, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, ГУНП Львівщини, Управління патрульної поліції у Львівській області, Львівської обласної ради, Закарпатського НДЕКЦ МВС України, Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету внутрішніх справ, Дніпровського та Одеського державних університетів внутрішніх справ, Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Національного університету цивільного захисту України та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Серед установ-учасниць також – Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет «Львівська політехніка», Національний університет «Одеська політехніка», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національний університет «Одеська морська академія», Донецький національний медичний університет, Донецький національний університет імені Василя Стуса, Луцький національний технічний університет, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, Ужгородський національний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Державний університет інфраструктури та технологій, Дніпровський гуманітарний університет, Інститут правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії наук України, Київський авіаційний інститут, Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка, Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені Степана Дем'янчука, Навчально-науковий інститут права Державного податкового університету, Науковий центр цифрової трансформації і права ДНУ «Інститут інформації безпеки і права НАПрН України», Науково-дослідний інститут публічного права, Полтавський державний медичний університет, Університет «Україна» та Університет Короля Данила.
За результатами обговорення доповідачі запропонували низку напрацювань щодо можливостей, перспектив та ризиків використання технологій штучного інтелекту в Україні в умовах збройного конфлікту, а також ухвалили відповідну резолюцію.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/