- Перегляди: 234

Російсько-українська війна та повномасштабне вторгнення рф в Україну позбавило нас можливості вільно пересуватися країною, відчувати емоції, пов’язані з подорожами, мандрувати рідною державою в пошуках цікавих пригод, споглядати пам’ятки архітектури та безпосередньо знайомитися з історією міст України. Сьогодні ми можемо побачити деякі міста України лише на фото, а цікаві місця назавжди знищені ворожими ракетами та бомбами. Але Україна та обласні центри – серця кожної області – незнищенні, допоки історія цих міст та пам’ять про них живуть в кожному з нас. Тому ми пропонуємо познайомитися з історією кожного обласного центру України з надією на Перемогу України у війні, та в майбутньому – реально, а не віртуально подорожувати Україною, відкривати кожен її куточок та насолоджуватися життям у вільній, незалежній країні під мирним небом.
Книга-мандрівка. Україна/Тараненко І., Курова Ю., Воробйова М., Лешак М.-Київ: #Книголав, 2019.-68 с.
Криштопа О.
Україна: масштаб 1:1.–Київ: Темпора, 2017.–370 с.
Івченко А.
Україна.-Харків: КСД, 2022.-224 с.
СІМФЕРОПОЛЬ
Столиця Автономної Республіки Крим. З березня 2014 року місто тимчасово окуповане рф. Лежить над річкою Салгир, на північних схилах Кримських гір, між двома пасмами його передгір'я
25 лютого 2014 року будівлю Верховної Ради Автономної Республіки Крим у Сімферополі пікетували близько 400 проросійськи налаштованих людей. Вони вимагали зняти державну символіку України, а ще – провести позачергову сесію, на якій прийняти рішення про референдум за незалежність Криму. 26 лютого 2014 року – початок окупації Криму. Під стінами кримського парламенту відбувся масштабний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до заходу долучилися тисячі активістів і небайдужих громадян. Дії російських та окремих кримських депутатів, їхня співпраця з незаконними парамілітарними формуваннями свідчили про підготовку до захоплення півострова росією. Проте того дня у мирний спосіб кримчанам вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу автономної республіки у складі України. 27 лютого, о 5-й ранку до парламенту та уряду Криму ввійшли регулярні військові формування РФ і захопили будівлі. 28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» військовослужбовців зс рф проголосувала за проведення референдуму про статус Криму. Того ж дня російські підрозділи почали блокувати українські військові частини та об’єкти на півострові, захопили аеропорти Бельбек і Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини. 16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. Цей захід, зрежисований Росією, бойкотували кримські татари та інші проукраїнськи налаштовані жителі півострова. 25 березня росіяни захопили останню військову частину, що тримала український прапор у Криму – морський тральник «Черкаси» ВМС України. Обороні останнього українського корабля в Криму присвячений фільм Тимура Ященка «Черкаси». Відтоді триває незаконна анексія й тимчасова окупація півострова росією. Після встановлення контролю над Кримом окупаційна влада розпочала незаконні, політично вмотивовані переслідування громадських активістів. Однією з перших і показових стала «справа 26 лютого». У 2020 році Президент України видав Указ №58/2020, яким встановив 26 лютого День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.