Віртуальні книжкові виставки

Акт Злуки — урочисте оголошення 22 січня 1919 р. в Києві універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР в соборну Україну. На Софійській площі встановили тріумфальну арку з гербами українських земель, на високих щоглах підняли українські прапори. Вишикувались війська та делегації політичних партій, громадських організацій, профспілок, рад, підприємств. На Печерську пролунав салют. Духовенство Софійського собору розпочало молебень.

22 січня 1919 року дві українські народні республіки, які постали на руїнах повалених імперій, об’єдналися в єдиній соборній державі. Цій історичній події передували десятки років просвітницької роботи української інтелігенції, яка переконувала своїх співвітчизників, що вони — єдиний народ. Інтелігенція йшла услід за титанами національного відродження — Михайлом Грушевським та Іваном Франком. На освічених українців особливо велике враження справила стаття М. Грушевського «Україна та Галичина», надрукована у 1906 році в «Літературно-науковому віснику». В ній учений застерігав співвітчизників від повторення шляху сербів і хорватів — двох різних націй, які мали одну етнічну основу. Спільність етнічного походження, доводив він, ще не є гарантією виникнення єдиної нації».