- Перегляди: 116

Безпека України має вагоме значення для НАТО і усіх держав–членів Альянсу. Альянс цілковито підтримує невіддільне право України на самооборону, а також її право обирати власні механізми безпеки. Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств НАТО. Починаючи із 2014 року, у зв’язку з незаконною анексією Криму росією, співробітництво між Україною і НАТО у низці ключових галузей було активізовано. Поглиблення співпраці України з НАТО відбулось після широкомасштабного вторгнення російської федерації. Як Північноатлантичний альянс, так і окремі країни-члени НАТО надали і продовжують надавати Україні різнобічну допомогу задля захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. 30 вересня 2022 року Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку і впродовж 2022‒2023 років підписала спільні декларації та заяви щодо підтримки прагнення України вступити до альянсу з 25 країнами.
Співробітництво України з НАТО як один із напрямів безпекової політики нашої держави спрямований на досягнення високих стандартів країн-членів Альянсу, взаємовигідну практичну взаємодію України з Альянсом у подоланні традиційних та нових викликів і загроз, а також на забезпечення належного місця і впливу України в міжнародній безпековій системі.
(Відео, присвячене партнерським відносинам між Україно та НАТО, Ви можете переглянути, якщо перейдете за блакитним посиланням «Україна-НАТО: формула безпеки»)