Віртуальні книжкові виставки

Булінг — від англ. bullying — залякування — це систематичне цькування більш слабкої людини в групі. Найчастіше говорять про цькування тільки в контексті молодших класів школи, тоді як ця проблема може зберігатися і у закладах вищої освіти, і навіть у будь-яких офісних установах. Від цькування не застрахований ніхто: не існує певної манери поведінки, яка б допомогла захиститися від вороже налаштованого натовпу і не викликати ніяких конфліктів. Кембриджський словник англійської мови це слово тлумачить так: «ображати, залякувати когось, хто є меншим чи менш впливовим»; «примушувати іншу особу до небажаних дій». Келіл Дьюкс – автор перших публікацій про це явище, він писав про шкільне цькування ще 1905 року. Дан Ольвеус у 1978 році ввів поняття «булінг» до наукового обігу. В Україні кардинальні зміни стосовно булінгу відбулись у 2018 році – це явище було закріплено законодавчо, а з 19 січня 2019 року закон набув чинності. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» розширює поняття булінгу.

Булінг є фактично зменшеною копією терористичного акту...