- Перегляди: 145

Є книги які можуть вихопити нас з реальності та перенести у найцікавіші, найзагадковіші місця нашої планети. Подробиці розповіді, детальність описів, особистий досвід автора – і читач на вершині Кіліманджаро, або спостерігає за пінгвінами в Антарктиді, чи ніжиться під сонцем Тоскани...І це все лише гортаючи сторінки книг про інші країни, про диво-мандри, про неймовірні пригоди, які захоплюють у свій вир з перших сторінок. І якщо немає можливості реально дістатися інших країн, насолодитися їх атмосферою, то в нагоді стануть книги про дивовижні та захоплюючі мандрівки світом.
Фоер Д., Тюрас Д., Мортон Е.
Atlas Obscura. Найдивовижніші місця планети.-Харків: КСД, 2019.-464 с.
Дуже гарна подарункова книга з фотографіями та описами понад 700 самих незвичайних, незвіданих, цікавих місць на Землі, природних і створених людиною. Автори проекту Atlas Obscura зібрали під однією обкладинкою понад 700 незвичайних, дивних, невідомих, містичних, вражаючих, природних і рукотворних місць всіх континентів.
Перлини нашої планети. Унікальні витвори природи і людини: фотоальбом.-Харків: Vivat, 2018.-240 с.
Налаштуйтеся на дивовижну мандрівку до найпрекрасніших куточків нашої планети. Гортаючи сторінки цього щедро ілюстрованого видання, ви ознайомитеся зі справді унікальними витворами природи і людини. Водоспади й озера, льодовики і гори, острови і скелі, національні парки і заповідні зони, палаци і храми, замки і фортеці... Розмаїття дикої природи та краса споруд, створених людиною, викликають захват, вражають уяву, надихають і закликають у путь.
Верн Ж.
Навколо світу за 80 днів: роман
Незворушний англієць Віллі Фогг та його моторний слуга Паспарту вирушають у подорож навколо світу, відвідуючи чудові міста, перетинаючи океани, підкорюючи джунглі та пустелі.
Хейєрдал Т.
Кон-Тікі: спогади
У книзі норвезький мандрівник Тур Хейєрдал розповідає про свою культову експедицію на плоту через Тихий океан. Про цю велику пригоду ходять легенди, але в сто разів цікавіше дізнатися все з перших вуст. До речі, спогади автора переведені на більш як 70 мов світу.
Прохасько М.
Мрія про Антарктиду.-Львів: ВСЛ, 2022.-656 с.
У цій книзі здійснено спробу без замаху на вичерпність синтезувати і передати читачу цілісний світ Антарктики — холодного, скутого льодом, ненаселеного і досі маловивченого краю. Він простягається на континент Антарктиди та Південний океан із безліччю островів. Зануритись у мандрівку дивовижним світом криги та снігу допоможуть неповторні краєвиди регіону, незвичайні пригоди людей, історії відчайдушних першопрохідців, неймовірні наукові дослідження, загрозливі глобальні проблеми, краса живої первозданної природи, яскраві відчуття у подорожі океаном. В основі книги — живі враження автора, який здійснив велику мрію і подався у захопливу подорож до української станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Текст насичений великою кількістю інформації, пов’язаною із континентом: від того, як люди знайшли південну землю 200 років тому, — до того, як потрапити на континент у наш час; від мальовничих описів навколишнього світу у Антарктиці — до пояснення складних процесів, які безпосередньо стосуються кожного мешканця планети.
Шах Т.
Будинок Халіфа (Рік у Касабланці)
Всі ми часом мріємо кардинально змінити своє життя, але тільки одиниці дійсно наважуються на це. Автор цієї книги якраз з їх числа. Англієць афганського походження вирішився на авантюру: він купує великий напіврозвалений будинок на околиці Касабланки та перебирається у Марокко разом з дружиною та маленькими дітьми. Кожен з етапів цієї дії — окрема пригода: і покупка будинку, і його відновлення, і сам переїзд, і непросте занурення в місцеве середовище, повноправними мешканцями якого є усілякі шахраї, чаклуни та навіть джини.
Мейл П.
Рік у Провансі.-Харків: Vivat, 2020.-256 с.
Книга про англійську сімейну пару, яка купила старий будинок на півдні Франції і почала зовсім нове життя, сповнене радощів, неочікуваних відкриттів та кумедних пригод. Книга надзвичайно атмосферна, не відпускає до останньої сторінки, написана легко та дуже позитивно. Автор з великою симпатією описав Прованс, його жителів та їх національний характер. Це своєрідний путівник, який запрошує усіх бажаючих відвідати такі чудові місця.
Фокс К.
Спостерігаючи за англійцями.-Львів: ВСЛ, 2018.-608 с.
«Вівсянка, сер», твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді англійці? Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору — усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.
Гладій А.
Ісландія. Північні дні опівночі.-Київ: Віхола, 2023.-432 с.
Північне сяйво, затишні різнобарвні хатинки посеред скель, вулкани й льодовики з назвами, які неможливо вимовити з першого разу. Це, мабуть, усе що зринає в памʼяті, коли мова заходить про Ісландію. Просто таємнича країна на півночі… Андрій Гладій у своїй книжці «Ісландія. Північні дні опівночі» знайомить нас із країною по-справжньому. Це книжка про незвідані ісландські стежки та потаємні місцини, недосяжні для ока мандрівників. Разом з Андрієм ви прогуляєтеся водоспадами й льодовиками, помилуєтеся північним сяйвом і фіордами, спостерігатимете за зміною пір року, пізнаєте ісландську мову та інші дивовижі острова, загубленого серед вод Атлантичного океану та рунистої мряковини Півночі.
Памук О.
Стамбул. Спогади та місто.-Харків: Фоліо. 2011.-510 с.
Чого немає в книжці під назвою «Стамбул: спогади та місто»? Захоплено-нудотного обожнювання рідного міста й самозамилування власною персоною. Що є в цій книзі? Відверта розповідь про велике місто, що втратило колишню велич, смуток й бажання показати справжнє обличчя міста. У цій книзі власні спогади Орхана Памука вплітаються в культурну історію міста, у спогади людей різних епох, що побували в цьому місті. Цю книгу варто прочитати, а прочитавши, відвідати Стамбул, піти трохи вбік від заїжджених туристичних маршрутів і побачити його таким, який він є…
Ґілберт Е.
Їсти, молитися, кохати: роман.-Львів: ВСЛ, 2015.-416 с.
Героїня роману - письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.
Говелл Дж.
Королева пустелі.-Київ: Наш Формат, 2017.-456 с.
Книга розповість про життя британської письменниці, мандрівниці та дослідниці початку ХХ ст.. Саме вона малювала на карті кордон між Іраком, Сирією, Палестиною, Йорданом та Саудівською Аравією. Великі статки сім’ї пророкували дівчині безтурботне та заможнє майбутнє, але вона обрала інший шлях. Вона перша з європейців перетнула Сирійську пустелю, об’їздила на верблюді всі куточки Месопотамії та навіть організувала перші вибори в Іраку. Вона була дослідницею звичаїв та культури бедуїнів Близького Сходу та заснувала в Багдаді Національний музей. Про все це ви дізнаєтесь, прочитавши цю книжку. Дивовижна людина, що змінила цей світ та досягла вершин, які не під силу більшості людей.
Русо А.
Кипуча річка. Пригоди і відкриття в Амазонії.-Харків: Vivat, 2018.-128 с.
Коли Андрес Русо був ще малий і жив у Перу, дідусь розповів йому історію, де згадується одна дивна деталь — кипуча річка в амазонських нетрях. Але чому вона кипить? По дванадцятьох роках на родинній вечірці Андресові, тепер уже молодому геологу, рідна тітка каже, ніби бачила ту неймовірну річку на власні очі. Щоб пересвідчитися, що кипуча річка справді існує, Русо вирушає в глиб Амазонії. Побачене його приголомшує: у цій довгій широкій священній річці вода така гаряча, що тутешній люд запарює нею чай, а тварини, потрапивши туди, гинуть в одну мить. Як це можливо? Цікавість Русо обертається на одержимість: науковець над усе прагне дізнатися, що змушує річку кипіти. Розвідуючи її разом з місцевими жителями, зокрема і з шаманом, що став йому за навчителя, він опиняється перед труднощами, яких навіть уявити собі не міг. На заваді Русо стає колізія інтересів: і місцеві жителі, і нелегальні скотарі, і лісозаготівники, і нафтові компанії, і уряд — усі зацікавлені в цьому куточку, де тече справжній окріп. Відкривши кипучу річку, молодий дослідник намагається подолати пов’язані з цим наукові, політичні та особисті проблеми. Андресові Русо доводиться чинити всупереч моральному обов’язку відкривача, щоб захистити святиню від хижацького користування, наруги, ба навіть від власних спокус.
Стейнбек Дж.
«Подорожі з Чарлі в пошуках Америки».-Київ: М-БУКС, 2018.-256 с.
Послухати голос справжньої Америки, відчути запах трав і дерев, побачити кольори і світло — ось яку мету переслідував Джон Стейнбек, коли у сорок вісім років вирушив у подорож, щоб заново відкрити країну, про яку стільки років писав. Зі своїм пуделем Чарлі Стейнбек їздив і трасами, і сільськими дорогами, обідав з далекобійниками, натрапляв на ведмедів у Єллоустоуні та на старих друзів у Сан-Франциско, і всюди він відчував особливий дух своєї Америки. Згідно з заявою старшого сина письменника, Тома, справжньою причиною для поїздки було те, що Стейнбек знав про наближення смерті й хотів побачити свою країну востаннє. Також Том здивувався, що його мачуха Елейн Скотт відпустила письменника в такому стані, що той міг померти будь-якої хвилини.
Маклейн П.
Леді Африка. Жінка, яка підкорила небо.-Київ: Наш Формат, 2016.-396 с.
Подорож Африкою, цим загадковим та не до кінця вивченим континентом пропонуємо завдяки цій книжці. «Леді Африка» - історія бунтарського життя Берил Маркгем, першої жінки-льотчиці на Африканському континенті. Вона першою здійснила безпосадковий переліт через Атлантику зі сходу на захід. У ранньому віці Берил з батьками переїхала з Британії у Кенію. Разом з африканськими дітьми з тубільних племен змалечку відкривала світ дикої природи. Дорослою дівчиною розпізнала свого внутрішнього хижака, прийняла свою самодостатню і непокірливу вдачу. Ці риси характеру штовхали її у вир складних стосунків, надихали на боротьбу з традиційною мораллю і схиляли до «чоловічих» професій.
Логвиненко Б.
Перехожі. Південно-Східна Азія.-Львів: ВСЛ, 2017.-480 с.
Ці короткі історії — наче портрети тих, кого автор зустрічає під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В’єтнамом, Малайзією та Сінгапуром. Портрети людей живих і справжніх — без прикрас, без вигадок і художніх метафор. Портрети прості і спонтанні. Тут корінні мешканці і туристи, індійські студенти і в’єтнамські мільйонери, типові таксисти і нетипові власники кафе. Усі, чиїми очима дивиться мандрівник, усі, чиїми вухами він слухає. Ті, ким захоплюється, ті, кому дивується, ті, яких не розуміє. Ті, які його обдаровують — і, може, він сам не знає, хто більше: старий дисидент, який дає цінні поради про життя, чи десятирічний хлопчик, що не боїться розповідати про свої мрії.