Віртуальні книжкові виставки

Усім здавна відоме неординарне прислів’я – «Б’є – значить любить»… Його вкорінення в родинний побут передбачило домінуючу роль чоловіка та покірність жінки. Погляд сучасної української жінки на покірність та терпеливість повністю змінився у ХХІ столітті. Окрім того, змінилася і суспільна думка щодо поняття насильства, зокрема, насильства в сім’ї. Так, за вчинення домашнього насильства передбачається кримінальна відповідальність, а жертви такого правопорушення не залишаються сам на сам з цією проблемою. Вживаючи фрази «б’є – значить любить», «сама напросилася», «не треба було провокувати» - це автоматичне замовчування та співучасть у скоєнні насильства. Не дозволяйте людям навколо мислити стереотипно та висловлювати негідні фрази на вашу адресу чи адресу ваших близьких; не шукайте виправдання кривднику, переконуючи себе, що він зміниться, це просто в нього поганий день. Він не зміниться, а його агресія з кожним разом буде зростати, і одного разу він просто не розрахує силу, і це призведе до летального випадку; виховуючи дітей, пояснюйте їм здорові твердження щодо насильства. Звичайно, чоловіки також страждають від насильства, зокрема, від домашнього, але його частота та жорстокість набагато менші у порівнянні з насильством над жінками. Нерідко трапляються випадки, коли чоловіки стають жертвами у відповідь на скоєне ними насильство.

Здорове суспільство – це те, яке не робить вигляд, що проблеми не існує, не ігнорує насильство та робить все можливе, аби це не толерувалося і не відбувалося.