Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Як боротися із «післясвятковим синдромом» – розповідає психологиня Ольга Угрин

Затяжні свята можуть викликати так званий «післясвятковий синдром». Основними його ознаками є швидка втомлюваність, тривога та смуток. Такий стан особливо часто спостерігається у студентів після довгих новорічно-різдвяних канікул.

Ольга Угрин, доцентка кафедри теоретичної психології Інституту управління, психології та безпеки ЛьвДУВС пояснює, чому так відбувається.

«Після тривалого відпочинку організму необхідно налаштуватися на інший графік. А це означає рано прокидатися, змінювати режим харчування, включатися в навчальний процес. Для цього людині потрібна адаптація», - говорить Ольга Угрин.

Психологиня радить молоді дотримуватися наступних порад, щоб ця адаптація пройшла якомога швидше та здобувачі знову могли з цікавістю і натхненням «поринути» у навчання.

1.Збалансуйте свій раціон харчування.

2.Більше гуляйте на свіжому повітрі. Це допоможе активізувати силу та енергію.

3.Завчасно підготуйтесьдо нового семестру:

•виберіть канцелярію того кольору, який викликає позитивні емоції;

•підготуйте робоче місце, заберіть все зайве, організуйте його максимально комфортно для себе. Можете також зробити Mood board - «дошку настрою», де помістити все те, що надихає;

•перегляньте, які навчальні дисципліни будуть цього семестру, пошукайтеінформацію про них та зробіть нотатки того, що було б цікаво дізнатись;

•за кілька днів до початку навчання практикуйте поступове входження в новий режим, аби організм починав пристосовуватись. До прикладу, прокидайтеся вранці за годину до потрібного часу, при цьому щодня зменшуйте інтервал таким чином, щоб у понеділок стартувати з потрібної години без стресу.

4. Організуйте свій час так, щоб мати можливість без поспіху виконувати всі завдання. Починати слід від простішого до складнішого. Кількість завдань має бути оптимальною. Не забувайте про перерви на відпочинок.

5. Мотивуйте себе за зроблені завдання.

6. Якщо навчання в дистанційному форматі, то під час перерв змінюйте діяльність на більш активну. Можете виконати короткі фізичні вправи або прогулятися.

7. Чергуйте навчання з ресурсним відпочинком – робіть те, що викликає радість, натхнення.

8. Опануйте музичний інструмент або запишіться на якісь курси. Нове хобі додасть ще більше позитивних емоцій.

9. Заведіть свій особистий планер длязапису звичок, досягнень, думок – всього того, що важливо та цінно саме зараз. Ведення такого нотатника допомагає фіксувати й організовувати наші думки, концентрувати увагу на найголовнішому, відкидати все непотрібне, а також проявляти креатив. 

Курсанти ЛьвДУВС стали учасниками інтерактивної гр...
День Соборності України: національне свято та симв...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.