Accessibility Tools
У темні часи найкраще видно світлих людей, які щиро діляться теплом свого серця, вміють підтримати та без вагань відгукуються на прохання про допомогу. Попри безліч справ вони завжди знаходять час, аби бути поруч із тими, хто опинився у скруті.
З перших днів повномасштабного вторгнення вони завзято борються на своєму, волонтерському фронті, аби якнайшвидше наблизити перемогу над ворогом. Допомагають українським захисникам, турбуються про тих, хто вимушено покинув рідні домівки, опікуються дітками з сиротинців…
До Міжнародного дня волонтера ми вирішили розповісти про вихованців та працівників ЛьвДУВС, якими пишаємося та захоплюємося. Ці історії – про щирість, добро, самовідданість і незламність. Про неймовірні вчинки, що надихають та вчать ніколи не втрачати віру у людей.
Мистецтво заради перемоги
У перші дні повномасштабного вторгнення її рятувала творчість. Щойно поверталася з університету додому – одразу ж сідала за мольберт. Писала картини, доки не вдавалося бодай якось стишити біль від того, що коїлося навколо. Так народжувалися нові роботи – про Україну у час війни та людей, які, наче равлики, носять на плечах частинку рідного дому.
Вона створювала нову картину щодня. Писала до пізньої ночі, доки вистарчало сили. А згодом з'явилась ідея, як завдяки творчості допомогти українським воїнам.
Ця розповідь – про курсантку факультету №1 Вікторію Черевко. Ще на початку весни дівчина опублікувала допис на сторінці в Instagram та світлину однієї з останніх робіт. Вона запропонувала підписникам придбати її картини, аби долучитися до доброї справи та підтримати наших захисників. На превеликий подив Вікторії на її прохання відгукнулося чимало людей. Завдяки такому творчому волонтерству вдалося назбирати солідну суму, яку дівчина одразу ж перерахувала на потреби української армії.
А нещодавно у Львові відбулось відкриття благодійної виставки Вікторії. Завітавши до Центру Довженка, що на Сихові, можна не лише помилуватися неймовірними картинами юної авторки, але також придбати їх, аби допомогти нашим воїнам на фронті.
Благодійна професорська кав'ярня
Напередодні Дня науки курсанти та студенти університету анонсували відкриття Благодійної професорської кав'ярні. Так розпочалась ще одна історія волонтерства у виші.
Благодійна кав'ярня стала місцем зустрічі для однодумців, які прагнули підтримати українських захисників.
Тут можна було випити запашної кави зі смаколиком, подискутувати на важливі теми та зробити благочинний внесок заради перемоги України.
Ініціатива була досить успішною. За зібрані кошти волонтери придбали техніку та передали її на фронт, допомогли мешканцям модульного містечка у Львові, а також дітям, які постраждали від війни.
Найбільша маскувальна сітка України
На початку вересня у Львові встановили національний рекорд України – сплели маскувальну сітку небачених досі розмірів.
До її виготовлення доєдналися понад дві тисячі людей – волонтери, громадські активісти та просто небайдужі громадяни.
Чи не найактивнішими учасниками акції стали курсанти та курсантки ЛьвДУВС. Хлопці та дівчата трудилися кілька годин поспіль, аби допомогти нашим воїнам. Адже після встановлення рекорду, сітки передали на фронт, аби ті оберігали українських захисників від ворога.
Благодійні акції для діток
Втікаючи від пекла війни, чимало родин віднайшли прихисток на Львівщині. Для багатодітних сімей тут створили цілі модульні містечка. До одного із них – «Маріяполісу» – навідалися волонтери вишу. Познайомившись із маленькими мешканцями містечка, вирішили влаштувати для них справжнє свято, аби відволікти діток від похмурих думок про війну та подарувати бодай трішечки радості.
Так виникла ідея, яку невдовзі втілили у життя - напередодні Дня Національної поліції України у модульному містечку на Сихові організували незабутнє свято для дітей. Професійні аніматори розважали малечу активними іграми, а поліцейські-кінологи влаштували показові виступи своїх чотирилапих помічників.
Курсанти університету розповіли дітям про професію поліцейського, провели пізнавальні конкурси та вікторини, запросили на солодке частування. А на завершення - влаштували творчий майстер-клас, під час якого разом із дітками створили яскраві патріотичні малюнки.
Захід відбувся за ініціативи працівниці університету Юлії Качанівської, яка віддавна займається волонтерством та активно підтримує українську армію.
Разом із вихованцями вишу вона організувала ще декілька акцій для діток, які постраждали від війни, а також сприяла в реалізації соціальних ініціатив «Нагодуй голодного» та «Подай руку допомоги».
«Здай кров – врятуй життя!»
Восени у Львові встановили символічну інсталяцію – «Дерево життя», аби привернути увагу людей до проблеми донорства крові.
Щодня на гілочках цього деревця з'являються золоті та червоні стрічки. Їх зав'язують волонтери, які приходять до Центру служби крові.
До таких благодійних акцій часто долучаються вихованці та працівники нашого університету. Юнаки та дівчата здають кров, аби підтримати поранених бійців. Є й ті, хто стає донорами тромбоцитів, щоби допомогти онкохворим діткам. Таких донорів називають «золотими». Один з них – Олексій Авраменко, доцент кафедри кримінального права і кримінології факультету №1 ЛьвДУВС.
Вже багато років поспіль він не лише здає кров сам, але й активно залучає до цього молодь. Адже переконаний, що такі ініціативи є вкрай важливими для порятунку життя.
Ці історії – лише невелика частина тих добрих справ, які роблять волонтери нашого університету. Тож щиро дякуємо кожному та кожній за їхню щоденну працю! Бажаємо успіху, сили й незламності! Нехай ваша боротьба на волонтерському фронті буде надійною підтримкою для українських воїнів!
Разом до перемоги!
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/