Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

«Вчасна розмова з другом може вберегти від невиправного», - психолог Павло Чайка

До Всесвітнього дня запобігання самогубствам, який щорічно відзначають 10-го вересня, для курсантів провели зустріч із завідувачем відділення психологічного забезпечення ВКЗ Павлом Чайкою.

Головним предметом лекції стали причини, проблеми та шляхи запобігання суїцидам. Спікер наголосив, як важливо зараз надавати розголосу цій темі. Адже світова статистика показує, що кожного року близько 800 тис. людей гинуть, вчиняючи самогубства. На жаль, ця кількість не зменшується.

«В економічному розрізі ситуація така, що, наприклад, в арабських чи африканських країнах відсоток суїцидів значно менший, ніж у розвинених країнах Європи та у США. Адже людина може бути дуже освіченою, розвиватися, наприклад, як митець, але все-таки скоїти самогубство. Не відомо, що саме запускає ці механізми, але ми можемо на це вплинути. Не лише психологи, а загалом суспільство, оточення», - підкреслив Павло Чайка.

Також він розповів вихованцям ЛьвДУВС про маркери суїцидальної поведінки та індикатори, що свідчать про деструктивні думки. «Важливим є факт наявності різких поведінкових змін. Життя стає нудним, людина не бачить у ньому сенсу, починає цікавитися темою смерті, роздає цінні речі, прощається з якимись дорогими їй місцями. Зараз, в умовах війни, ми не знаємо чого очікувати від наступного дня, переживаємо втрати, постійні стреси. У багатьох випадках людина може почуватися дезорієнтованою, шокованою, пригніченою», - зазначив спікер.

Він закликав курсантів бути не байдужими, підтримувати одне одного, адже саме вчасна розмова з другом може вберегти від невиправного.

«Не обов'язково звертатися саме до психологів. Комусь може допомогти спілкування зі священиком, з коханою людиною, близьким другом. Нам здається, що з нашими рідними, любими, товаришами ми можемо говорити лише про щось позитивне та приємне. Про переживання розповідати бажання немає, оскільки їх це може засмутити чи втомити. Але такі розмови насправді бувають рятівними», - наголосив психолог.

Представниця ЛьвДУВС взяла участь у Літній школі в...
Представники КМЄС розповіли курсантам про специфік...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.