Accessibility Tools
Про національний та міжнародний досвід дотримання прав людини, протидію гендерно зумовленому насильству та захист дітей під час війни говорили учасники наукового форуму, що відбувся сьогодні у Львові. Під час заходу йшлося про реалії сьогодення в роботі жінок у секторі безпеки та оборони України. Дискусія також стосувалася ризиків та перспектив гендерної політики під час воєнних дій.
До обговорення цих вкрай важливих тем долучилися учасники з різних куточків України та закордону.
Організатором наукового форуму виступив Львівський державний університет внутрішніх справ.
Із привітальним словом до присутніх звернулася т. в. о. директора Департаменту моніторингу дотримання прав людини МВС України Ольга Перунова. Вона підкреслила, що гідність людини є однією із основоположних цінностей людства. І порушення цього принципу недопустиме навіть в умовах війни. «Ми спостерігаємо повне ігнорування країною-агресором прав людини. Росія вдається до найжорстокіших і цинічних дій щодо мирного населення», - наголосила Ольга Перунова.
Вона також зазначила, що поліцейські, рятувальники, прикордонники, нацгвардійці докладають усіх зусиль, аби забезпечити безпеку та оборону держави і громадян. «Значний вклад у цьому - закладів вищої освіти, що входять до системи МВС. І сьогоднішня ініціативаЛьвівського державного університету внутрішніх справ є дуже важливою. Проведення цього форуму свідчить про готовність гуртувати науковців та світову спільноту для вирішення нагальних проблем», - підсумувала очільниця Департаменту моніторингу дотримання прав людини МВС України Ольга Перунова.
Ректор ЛьвДУВС Роман Благута, вітаючи учасників заходу, підкреслив: «Сьогодні ми маємо можливість обговорити питання вдосконалення законодавства, організації співпраці та реалізації державної політики у сфері дотримання прав людини та гендерного паритету під час війни. Платформа наукового форуму є найбільш зручною для відвертої розмови щодо цих проблем. Закликаю усіх до жвавої дискусії та пошуку нових рішень».
Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин, звертаючись до присутніх, зауважила: «Сьогодні в Україні немає людини, якої б не торкнулася війна. Вбивство населення, обстріли мирних міст та цивільних об'єктів, примусова депортація – це вчинення злочинів проти людяності».
Крім цього, вона наголосила на важливості гендерного аспекту у подоланні наслідків війни, а також необхідності усебічного обговорення теми дотримання прав людини та напрацювання нових наукових концепцій.
Директорка Львівського конференц-бюро Софія Каїнська побажала учасникам заходу плідної дискусії. «Сподіваюсь, що результати форуму будуть цінними для майбутніх дослідників цієї жорстокої та брутальної російської агресії», - підкреслила вона.
До заходу долучилися науковці, практики, представники громадського сектору та міжнародні партнери.
Модератором дискусії виступила проректорка Львівського державного університету внутрішніх справ Ольга Балинська.
Розпочала обговорення Валентина Мірошніченко, начальниця кафедри психології, педагогіки та соціально-економічних дисциплін Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Її доповідь стосувалася рівних можливостей гендерної політики.
Голова правління громадської організації «Спілка жінок Львівщини», членкиня Жіночої Ділової Палати України Дана Мехедова поділилася думками щодо важливості гендерно обумовленої гуманітарної політики в стратегії розвитку сучасної державності.
Професор кафедри адміністративної діяльності факультету правоохоронної діяльності Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Валентин Зьолка виступив із доповіддю на тему: «Міжнародні стандарти протидії сексуальному насильству в умовах воєнного конфлікту».
Про сексуальне насильство як інструмент війни розповіла радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ Збройних Сил України Оксана Григор'єва. А правозахисниця Центру «Жіночі перспективи» Ірина Юзик звернула увагу на тривожні тенденції щодо дотримання прав жінок в умовах воєнного стану.
Голова Асоціації жінок-юристок «ЮрФем», адвокатка Христина Кіт у своєму виступі торкнулася теми сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, зокрема, реагування та притягнення рф до відповідальності.
Старша викладачка кафедри кримінального права та кримінології Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Вікторія Руфанова розповіла про гендерно зумовлене насильство під час міжнародного збройного конфлікту. А доцентка кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олена Харитонова виступила із темою «Жертви гендерно обумовленого насильства і можливості кримінального правосуддя».
Суддя Галицького районного суду міста Львова, тренерка Національної школи суддів України Катерина Котельва ознайомила присутніх із застосуванням міжнародного принципу «намібійські винятки». Вона також запропонувала подискутувати про те, чи можуть видані окупаційною владою документи бути доказом в суді.
Професорка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Ірина Гловюк презентувала дослідження міжнародних та національних стандартів розслідування сексуального насильства під час збройного конфлікту.
Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин акцентувала увагу на темі додержання прав дитини в умовах воєнного стану.
Продовжила дискусію професорка кафедри загально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Ольга Барабаш. Вона розповіла про конвенційно-моральний аспект захисту дітей під час війни в Україні.
А уповноважена ректора з питань міжнародного співробітництва факультету права та адміністрації Щецинського університету (Республіка Польща) Ева Міхалкевич-Кондзелa звернула увагу на окреміаспекти міжнародного праващодо становища жінок під час збройних конфліктів.
За результатами наукового форуму було сформовано відповідну резолюцію, до якої увійшли ідеї та пропозиції учасників обговорення, а також буде видано збірник тез виступів.
Крім цього, під час заходу продовжила свою роботу Благодійна професорська кав'ярня ЛьвДУВС, аби допомогти дітям, які постраждали від війни.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/