Accessibility Tools
У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулась творча зустріч курсантів із авторкою книги «Щоденники вдови», журналісткою Оксаною Дудар, яка нещодавно доєдналася до команди комунікаційників вишу.
Вона розповіла молоді про свою книгу, поділилися історією її створення й зачитала зворушливі уривки, які народилися у перші дні після того, як дізналася про загибель чоловіка на фронті у березні 2022-го.
«Ця книга — це своєрідна терапія. Проте у ній не лише про горювання і біль. Вона містить багато інформації про те, як починалася війна, в ній є спогади, смішні історії та навіть елементи детективу», - зазначила авторка.
Чоловік Оксани — Віктор Дудар — був журналістом. Ще у 2014-му він зголосився до війська й брав участь у бойових діях на Луганщині у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. На початку повномасштабного вторгнення воював на Миколаївщині, де загинув 2 березня 2022 року у місті Вознесенськ.
«Я дуже пишаюся своїм чоловіком, тому що завдяки таким як Віктор вдалося зупинити ворога та запобігти захопленню Миколаївської області», - підкреслила Оксана Дудар.
У своїй книзі вона також розповіла про поїздку на південь через місяць після загибелі чоловіка.
«У другому розділі описано лише два дні, але він досить об'ємний. У ньому - про події, які відбулися 2 і 3 квітня 2022-го. Я вирушила на південь до міста Очакова у волонтерську поїздку. Ми їхали через усю країну. Був тільки місяць після початку повномасштабного вторгнення, велися дуже активні бойові дії, ворог просувався, окуповував українські території. Коли ми їхали, дорогою доводилося постійно змінювати маршрут, тому дуже несподівано для себе 2 квітня я опинилася у Вознесенську — місті, де загинув мій чоловік. Це не було заплановано, але так склалося», - поділилася письменниця.
Курсанти також дізналися про творчі проєкти, над якими зараз працює авторка.
Один із них — книга військових історій, які базуються на розповідях Віктора Дудара з часів його служби на Луганщині у 2014-2015 роках.
«Багато із них — сповнені гумору. Ми часто жартували, що їх варто якось записати та видати. Але тоді не склалося. А зараз я намагаюся відтворити ці розповіді так, як їх пам'ятаю, додаючи туди якісь свої елементи. Дуже сподіваюся, що вже невдовзі зможу видати цю книгу», - сказала Оксана Дудар.
Вона також зачитала молоді уривки з іще двох своїх рукописів. Перший - повість «Форестери», у якій розповідь ведеться від імені черевиків військового. Другий — роман «Той, що вижив». Його головним героєм є ветеран, з яким авторка познайомилася у 2016-му році.
«В основі - справжня історія унікальної людини, штурмана вертольота, який нині є керівником абілітаційного центру. Йому довелося воювати досить недовго, тому що на самому початку війни він зазнав важкого поранення і з того часу пересувається на кріслі колісному», - розповіла письменниця.
Вона зазначила, що робота над цим романом вже на фінальній стадії, тож невдовзі читачі зможуть ознайомитися із цією натхненною історією про того, хто, попри надзвичайно складні обставини, не втратив віру у власні сили й продовжує мотивувати інших.
Такі творчі зустрічі із письменниками є важливими для патріотичного виховання здобувачів освіти, формування їхньої національної ідентичності та культурного розвитку, а також популяризації сучасної української літератури серед молоді.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/