Accessibility Tools
Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ стартував другий етап проєкту «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі». Він передбачає підготовку 25-ти фахівців. Цього разу навчання проходитимуть учасники із 13-ти областей України. Це представники територіальних громад з Чернігівщини, Одещини, Миколаївщини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Черкащини, Вінниччини, Рівненщини, Тернопільщини, Львівщини, Закарпаття та Волині.
Привітала учасників проєкту заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. Вона підкреслила, що формування безпечного освітнього середовища є пріоритетним напрямком діяльності МВС, а підготовка таких спеціалістів здійснюється у рамках масштабного проєкту «Безпечне дитинство».
«Дякую всім, хто долучився до цієї ініціативи. Попереду чотири тижні навчання. Сподіваюся, що після його завершення учасники здобудуть нові знання та корисні навики, які допоможуть покращити безпекову ситуацію в освітньому середовищі», - наголосила Катерина Павліченко.
Майбутніх вихователів безпеки також привітав ректор ЛьвДУВС Роман Благута. «До реалізації цього цікавого та дуже потрібного проєкту будуть залучені наші кращі фахівці. Заняття також проводитимуть представники Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби та Львівської обласної військової адміністрації. Тож впродовж курсу ви отримаєте багато практичного досвіду, яким зможете поділитися у своїх громадах», - зауважив очільник вишу.
Начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан відзначив, що вихователі безпеки стануть своєрідним «містком» між адміністраціями закладів освіти, територіальними громадами, представниками різних служб, а також учнями та батьками. Він підкреслив, що більшість учасників цього проєкту мають вищу педагогічну освіту та великий досвід роботи з дітьми. А завдяки другому етапу проєкту планують охопити 68 закладів освіти та близько 26 тисяч дітей.
До присутніх також звернувся керівник відділу з питань захисту прав дитини Департаменту моніторингу дотримання прав людини МВС України Юрій Кіцул. Він зауважив, що через повномасштабне вторгнення закладам освіти довелося зіткнутися із серйозними викликами, які безпосередньо вплинули на безпекову ситуацію. «Саме тому нам необхідно шукати та використовувати будь-які інструменти, аби сформувати безпечне освітнє середовище. Після завершення навчання учасники цього проєкту повернуться у свої громади та заклади освіти, аби змінити цю ситуацію», - зазначив Юрій Кіцул.
Вихователі безпеки стануть своєрідними комунікаторами між органами місцевого самоврядування, поліцейськими, рятувальниками, освітянами, учнями та батьками. Їхніми основними завданнями будуть виявлення та припинення правопорушень у закладі освіти, участь у превентивних заходах та надання пропозицій щодо посилення безпечного освітнього середовища, вільного від булінгу, насильства та наркотиків.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/