Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У ЛьвДУВС вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Аби гідно вшанувати подвиг усіх, хто відважно боровся із наслідками наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства, в університеті провели низку тематичних заходів.  

Представники вишу долучилися до поминальної панахиди за усіма загиблими ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Традиційно зібравшись у церкві Воздвиження Чесного Хреста Господнього, присутні у спільній молитві віддали шану померлим працівникам закладу освіти, які несли службу у зоні відчуження.

Цього ж дня очільник ЛьвДУВС полковник поліції Дмитро Швець зустрівся із ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи, та вручив їм подяки.

Представники вишу спільно із ветеранами поклали квіти до Меморіалу «Героям і жертвам Чорнобиля» у Львові.

Крім цього, відбулась зустріч університетської молоді із ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС.

Своїми спогадами про події тих років поділилися ветерани університету Сергій Мащенко, Тамара Войтенко та Ігор Бєлоусов.

На початку події до присутніх звернувся ректор ЛьвДУВС полковник поліції Дмитро Швець. Він підкреслив, що ті, хто боровся зі наслідками Чорнобильської катастрофи, - є справжніми героями, прикладом для молодого покоління.

Ведучий заходу завідувач відділу соціально-гуманітарної роботи Роман Сушко зазначив, що представники закладу освіти також брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У складі зведеного загону до зони відчуження у 1987-му році вирушили 153 курсанти, 24 офіцери, лікар та медсестра. Більше десяти із них, на жаль, уже немає в живих.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх загиблих та померлих внаслідок Чорнобильської трагедії.

Ліквідатори аварії на ЧАЕС розповіли про завдання, які доводилося виконувати у зоні відчуження, аби не допустити викрадення радіаційно забруднених предметів. 

«Ми боролися із мародерами, яких на той час було дуже багато, адже після вибуху мешканці Прип'яті, Чорнобиля та навколишніх сіл у поспіху залишали свої домівки й усе, що наживали роками. Кожен такий предмет із зони відчуження становив неабияку загрозу. Адже радіація – це невидимий ворог, вона здатна непомітно й повільно вбивати людину», - підкреслив ветеран університету Сергій Мащенко.

Крім того, заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися також у Центрі первинної професійної підготовки «Академія поліції».

Курсант ЛьвДУВС — переможець Всеукраїнських змаган...
ЛьвДУВС виборов «срібло» за підсумками цьогорічної...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.