Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У ЛьвДУВС відбувся міжрегіональний курсантсько-студентський семінар «Сучасне рабство: чим загрожують міфи / про що попереджають факти»

Студенти та курсанти десяти університетів із різних куточків України долучилися до обговорення проблем протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та дискримінації за гендерною ознакою. Науково-практичний семінар, присвячений цим вкрай важливим питанням, відбувся сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ.

Подія проходила у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та проєкту «ВпровадженняНаціонального механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в умовах централізації у Львівській області».

Організували дискусію Львівський державний університет внутрішніх справ спільно з Громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» і міжнародною фундацією науковців та освітян.

Із привітальним словом до учасників семінару звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська. Вона зауважила, що проведення цього науково-практичного заходу є символічним, адже сьогодні - Міжнародний день боротьби за скасування рабства. «Рівність та справедливість — це те, чим треба керуватись у житті, тому ми маємо шукати шляхи подолання насильства», - відзначила Ольга Балинська.

Вона також додала, що ідеєю сьогоднішнього семінару є об'єднання низки закладів вищої освіти і обмін думками з різних регіонів України. Тому до заходу запросили представників різних вишів, зокрема, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Західноукраїнського національного університету, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Українського католицького університету, Університету Короля Данила, Хмельницького національного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Одеського державного університету внутрішніх справ.

Координаторка програми протидії торгівлі людьми ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус зазначила, що сьогодні минуло 72 роки з часу ухвалення Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та експлуатацією проституції третіми особами. Однак ми й досі боремося із цими проблемами. За останніми даними Міжнародної організації з міграції загальна кількість українців, постраждалих від торгівлі людьми у період з1991 до 2021 років становить близько 300 тисяч осіб. За чисельністю таку кількість людей можна порівняти з населенням міста обласного значення.

«Найвразливішими є молоді люди до 40 років. Вони є найбільшим трудовим та інтелектуальним потенціалом нашої держави. 25% дорослого населення України готові згодитись на ризиковану пропозицію роботи за кордоном або в іншому населеному пункті нашої країни. Тому я дуже радію можливості почути думки студентів та курсантів, що спрямовані на запобігання та протидію сучасному рабству», - підкреслила Олена Кальбус.

Модерували семінар та дискутували із учасниками радниця ректора ЛьвДУВС із гендерних питань Ірина Євхутич та завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександра Захарова.

Перша дискусійна панель була присвячена темі сучасних механізмів протидії торгівлі людьми. У другій обговорювали проблеми запобігання домашньому насильству. Третя, завершальна тема, була присвячена протидії та запобіганню дискримінації за гендерною ознакою.

Результатом семінару буде сертифікація всіх учасників як популяризаторів ідеї ненасильства в українському суспільстві.

Фахівець з кримінального аналізу поділився з курса...
У ЛьвДУВС тривають пізнавальні зустрічі із практик...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.