Accessibility Tools
Представники семи університетів обговорили питання державотворення та правотворення в контексті євроінтеграції. Зустріч відбулась в онлайн-форматі на платформі Zoom.
Захід проходив у двох напрямках. Учасники, насамперед, обговорили філософсько-правові та теоретико-історичні засади розуміння сутності права та правотворення в контексті євроінтеграції. А після цього подискутували про галузеві проблеми державотворення та функціонування механізму держави.
«Тема сьогоднішнього круглого столу досі не втрачає актуальності. Теоретики та філософи права давно сперечаються, що ж виникло раніше — держава чи право. Проблема одвічна, адже держава та право не можуть існувати один без одного. Говорячи про право, ми маємо на увазі певну модель держави та поведінки її громадян. А держава — це середовище реалізації права, яке об'єднує певну групу людей з єдиною національною ідеєю. Власне це й стане темою нашого обговорення», - окреслила вектор дискусії проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.
Директор Інституту права Іван Красницький підкреслив важливість побудови правової системи у державі. «Тішить, що до сьогоднішнього заходу долучилося багато молоді. Участь здобувачів у таких обговореннях є вкрай важливою, адже саме молоді люди продовжать розбудову в Україні правової, демократичної, соціальної держави. І я вірю, що їм усе вдасться», - наголосив Іван Красницький. Він також побажав присутнім плідної, жвавої та цікавої дискусії.
Із вступним словом до учасників заходу звернувся й Дмитро Забзалюк, завідувач кафедри загально-правових дисциплін Інституту права: «Ми вже всьоме зустрічаємось за круглим столом, але вперше кафедра проводить його у новій структурі — Інституту права. Певною мірою, ми в новому статусі, і новою буде робота нашого круглого столу. Радий, що тут присутні і давно знайомі нам обличчя, й нові. Адже, перш за все, ми збираємось заради студентів та курсантів, що продовжать нашу справу».
До обговорення долучились представники Львівського, Одеського, Харківського та Дніпропетровського університетів внутрішніх справ, Національного університету «Львівська політехніка», Східноєвропейського університету імені Рауфа Абляза з міста Черкаси та Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.
Загалом дискусія визначила багато проблемних аспектів у державотворенні та правотворенні, але водночас спроектувала ймовірні способи їх вирішення. Учасники засідання резюмували, що майбутнє України за модернізацією права з урахуванням сучасних тенденцій суспільних відносин та акцентуванням на захисті прав людини і громадянина.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/