Accessibility Tools
Курсанти Львівського державного університету внутрішніх справ переглянули документальний фільм «Історії про торгівлю органами». Показ кінострічки відбувся для вихованців факультетів №1, №2 та №3. До події також долучилися науково-педагогічні працівники вишу.
Захід проходив у рамках виїзного засідання кіноклубу Docudays UA громадської організації «Патронус» та у співпраці з громадською організацією «Жіночі перспективи». Ініціатор події від ЛьвДУВС – відділення актуалізації навчання та практичної підготовки.
Завідувачка відділення Олександра Захарова звернулася до присутніх.
«Наш сьогоднішній захід приурочений до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Торгівля людьми - це тяжкий злочин, складовою якого може бути примусова праця, сексуальна експлуатація, залучення до збройних конфліктів, злочинної діяльності тощо. Понад 300 000 тисяч людей з початку незалежності України постраждали від подібних кримінальних дій, віком від 3 до 83 років. Над цим варто замислитися, адже навіть у цю мить торгівля людьми продовжується», - відзначила вона.
Координаторка Мережі DOCU/CLUB з прав людини Ніна Хома наголосила курсантам, що у них була ексклюзивна можливість подивитися цей фільм, адже у вільному доступі його немає.
«Нашому фестивалю вже більше 12 років. Ми проводимо різні кіноклуби, а у зв'язку із пандемією є багато показів в онлайн-форматі. Тож кожен може знайти та подивитися щось цікаве», - також додала Ніна Хома.
Після перегляду документального фільму відбулося обговорення та аналіз стрічки в контексті гуманності, права та науки.
Ніна Хома запропонувала вихованцям ЛьвДУВС висловити свої міркування щодо провідної ідеї стрічки. Крім цього, кожен бажаючий ділився своїми враженнями та розповідав, що головне і найважливіше зумів побачити під час перегляду.
Здобувачі відповідали на такі питання: чи порушені права і свободи героїв фільму —донорів; які фактори сприяють існуванню нелегальної трансплантації органів тощо.
Наприкінці події організатори заходу підвели підсумок та акцентували увагу на ключових питаннях розглянутої проблематики.
Відзначимо, що завдяки перегляду фільму присутні глибше зрозуміли сутність та значення протидії торгівлі людськими органами, навчилися ідентифікувати різні форми експлуатації в сучасному світі. Крім цього, позбулися різних стереотипів щодо цієї тематики.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/