• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У ЛьвДУВС відбувся науково-практичний семінар «Психічне здоров’я особистості в кризовому суспільстві»

На заході йшлося про застосування методики "текст-малюнок-текст" для інтеграції особистого досвіду та обговорення психологічного огляду проблем, пов'язаних з сучасною війною. Учасники також розглянули техніки позитивної психотерапії, використання методу "синквейн" та метафоричних асоціативних карт для саморегуляції психічних станів.

На початку події до присутніх звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«Цей семінар було започатковано декілька років тому та організовано у формі майстер-класів Інститутом управління, психології та безпеки нашого університету. Сьогодні маємо можливість навчитися розуміти себе, інших, почути тих, хто поруч із нами, зрозуміти їхні потреби й підтримати та допомогти», - наголосила Ольга Балинська.

Приєднався до вітань і директор Інституту управління, психології та безпеки ЛьвДУВС В'ячеслав Бліхар.

«Під час війни питання психічного здоров'я стає нагальним. Згодом це стане викликом для всього українського суспільства, адже наш народ прагне відшукати шляхи відновлення свого психічного благополуччя. Це проблема не лише для окремих осіб, а й для усього соціуму. Сьогоднішній семінар повинна стати важливим ресурсом для науковців та практиків задля вдосконалення системи захисту та збереження психічного здоров'я українців»,- підкреслив В'ячеслав Бліхар.

Модерувала дискусію заступниця директора Інституту Зоряна Кісіль.

Учасники семінару обговорили різноманітні психологічні методики.

Першою презентувала свої наукові напрацювання доцентка кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, керівниця відокремленого підрозділу ВГО Арт-терапевтична асоціація у Хмельницькій області Лариса Подкоритова. Вона розповіла про застосування авторської методики «Текст-малюнок-текст». За допомогою використання цієї арттерапевтичної техніки можна розвинути здатність до особистісної рефлексії та сформувати основні прийоми стабілізаціїпсихоемоційних станів.

Доцентка кафедри теоретичної психології Інституту управління, психології та безпеки Львівського державного університету внутрішніх справ Оксана Христук акцентувала увагу на психологічному оглядіо сновних проблем особистості, пов'язаних з війною на сучасному етапі.

Техніки позитивної психотерапії для самодопомоги у складні часи окреслив Павло Бачинський, керівник Львівського представництва Українського інституту позитивної крос-культурної психотерапії та менеджменту, тренер м'яких навичок (softskills), фасилітатор, консультант в методі Позитивної психотерапії Н.Пезешкіана, організатор T&D-подій.

Крім цього, йшлося про використання техніки «синквейн» та метафоричних асоціативних карт для саморегуляції психічних станів. Про це детально розповіла професорка кафедри педагогіки та психології Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Мілорадова.

Учасники також розглянули феноменологічну складову методу системних розстановок, щоб дослідити нашу резильєнтність і визначили опори, на яких вона ґрунтується. Такий майстер-клас провела завідувачка кафедри теоретичної психології ІУПБ ЛьвДУВС Зоряна Ковальчук.

Наприкінці події психолог Трускавецького шпиталю, консультант-терапевт з кризової психології, фасилітатор, консультант з військової психології, фахівець у галузі біосугестивної терапії Вікторія Бикова поділилась використанням методу біосугестивної психотерапії.

Серед установ, представники яких доєдналися до заходу, були: Державний науково-дослідний інститут МВС України, Національна академія внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Харківський національний медичний університет, Державний університет «Житомирська політехніка», Хмельницький національний університет, Відокремлений підрозділ громадської організації «Арт-терапевтична асоціація» у Хмельницькій області, Львівське представництво Українського інституту позитивної крос-культурної психотерапії та менеджменту, а також Трускавецький шпиталь.

У ЛьвДУВС триває пілотний проєкт із вивчення профе...
Здобувачі освіти та працівники ЛьвДУВС пройшли нав...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.