• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У ЛьвДУВС відбувся міжнародний круглий стіл «Війна в Україні: зроблені висновки та незасвоєні уроки»

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ пройшов міжнародний круглий стіл «Війна в Україні: зроблені висновки та незасвоєні уроки». Масштабний науковий захід провели за підтримки Міністерства внутрішніх справ та Консультативної місії ЄС в Україні.

До нього доєдналося майже 100 учасників – представники Департаменту науки, освіти та спорту МВС, Збройних Сил України, Національної гвардії, Державного бюро розслідувань, Офісу Генеральної прокуратури, судів, громадських організацій, закладів вищої освіти та науково-дослідних установ.

На початку засідання з вітальним словом виступив ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута.

«Попри воєнний стан, ми успішно організовуємо спільні освітньо-наукові заходи. Повномасштабне вторгнення росії на територію України вплинуло на різні сфери суспільного життя, зокрема й на правові відносини. Однак, всупереч надскладним викликам, наш державний апарат працює, органи, які покликані забезпечувати законність, правопорядок, захист прав і свобод людини та інтересів держави, виконують свої функції, а також триває судова реформа», – зауважив очільник вишу.

Крім того, він наголосив, що впродовж останнього року Верховна Рада України зробила низку кроків для вдосконалення різних сфер законодавства, насамперед цивільного й трудового. Також зазнала змін сфера функціонування кримінальної юстиції та кримінального процесуального права.  

«Сьогодні ми спробуємо спрогнозувати, як буде змінюватися правова система України після перемоги над ворогом, яких заходів варто вжити, аби стабілізувати ситуацію у державі та відновити зруйновану інфраструктуру. Бажаю учасникам цікавих дискусій та плідної праці!» – зазначив Роман Благута наприкінці промови.

Наступною до присутніх звернулася голова Львівського регіонального представництва КМЄС Ханнелоре Вальєр.

«Тематика круглого столу є дуже актуальною. Прикметно, що ви обрали саме такі визначення, як «незасвоєні уроки» та «зроблені висновки», попри те, що війна все ще триває. Це дуже сміливо. Вся Європа зараз допомагає Україні в спротиві й захоплюється мужністю її громадян. Фахівці КМЄС теж покликані підтримати ваші національні ініціативи на шляху до європейської спільноти», – наголосила вона. 

Керівник Львівського регіонального представництва Міжнародної організації з міграції Дмитро Софій також виступив на відкритті круглого столу.

«Хочу окреслити гуманітарний аспект теми нашої зустрічі, обговорити з вами масштаб гуманітарної катастрофи, яку зараз переживає Україна. За нашими підрахунками, нині у Львівський області мешкає 250 тисяч людей, що вимушено покинули свої домівки, переїхавши зі інших регіонів. Кожен сьомий житель Львова є внутрішньо переміщеною особою. Це драматична зміна, тож тепер потрібна комплексна робота, аби ВПО могли інтегруватися», – відзначив спікер. 

Долучився до події й начальник Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Юрій Татомир. Він розповів про напрацювання підрозділу в умовах воєнного стану.

«Впродовж останнього року ми допомагали громадянам, іноземцям, тимчасово переміщеним особам отримувати документи для виїзду із зон активних бойових дій та за кордон. За 2022-й рік майже 237 тисяч людей звернулися із такими запитами. Також торік у березні внесли зміни до нормативно-правових документів для продовження терміну дії закордонних паспортів та вклеювання у них фотокарток дітей. У тилу ми робимо вагомі кроки, щоб наші громадяни почувалися у безпеці», – наголосив Юрій Татомир. 

Модерувала круглий стіл проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

Протягом першого панельного обговорення учасники розглянули проблему виявлення воєнних злочинів та покарання за них. Зокрема йшлося про використання спеціальних знань під час проведення окремих слідчих (розшукових) дій у досудовому розслідуванні кримінальних правопорушень на деокупованих територіях. 

Не оминули увагою і проблеми кримінальної відповідальності за вчинення воєнних кримінальних правопорушень та колабораційну діяльність. Також розглянули особливості взаємодії органів та підрозділів МВС в умовах війни у виявленні та документуванні кримінальних правопорушень, типових для окупованих територій.

Напрямом наступної панельної дискусії було питання міжнародної підтримки для України у війні з рашизмом. Учасники зосередилися на темах військової, гуманітарної та політичної допомоги, наданих союзниками від початку повномасштабного вторгнення росії. 

Останній блок круглого столу стосувався феномену українського суспільства в умовах війни. Науковці торкнулися теми волонтерства як чинника збереження держави, обговорили безпекові загрози для деокупованих територій та проблеми інформаційного фронту. Одним з аспектів дискусії також були соціально-економічні та психологічні чинники подолання наслідків воєнної агресії. Йшлося і про особливості взаємодії правоохоронців з органами місцевого самоврядування, ОВА, громадськими фондами та організаціями у воєнних реаліях.

Учасники дійшли висновку, що наразі потрібно використовувати увесь потенціал держави, зокрема й науковий, аби жоден постраждалий від війни не залишився наодинці зі своєю проблемою, міг реалізувати право на захист та компенсацію шкоди, якої зазнав у період воєнного стану.

За результатами засідання буде узагальнено всі озвучені та надані учасниками круглого столу пропозиції, які будуть надіслані у правотворчі та правозахисні структури держави для розгляду та реалізації. 

На фасаді ЛьвДУВС встановили меморіальну таблицю Г...
Актуальні теми та цікаві дискусії – підсумки черго...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.