У ЛьвДУВС відбулись три тренінги з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству

Загалом навчання пройшли майже шістдесят поліцейських з Львівщини. Це правоохоронці, які у своїй повсякденній роботі найчастіше стикаються з такими випадками. Після завершення тренінгу вони отримали відповідні сертифікати.

Захід проходив за ініціативи Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

Навчання проводили представники КМЄС Юкка Ларкіо та Гедімінас Бучюнас. Цього тижня їм допомагали українські колеги Христина Оленич та Віра Проців.

«Тренінг складався з теоретичної та практичної частини. Спочатку ми обговорили ризики, з якими стикаються поліцейські під час викликів про домашнє насильство, поділилися власним досвідом роботи. Після цього - відпрацювали практичні сценарії. Разом із колегою провели невелику презентацію про те, як проводиться розслідування таких випадків у Фінляндії та Литві, ознайомили із законодавством у цих країнах», - розповів радник з кримінальних розслідувань КМЄС Юкка Ларкіо, який працює у поліції Гельсінкі.

Тренінг з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству також проходили працівники ЛьвДУВС. Цього тижня університет презентувала Світлана Романцова, викладачка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права, яка читає студентам два курси з гендерної тематики.

«Враження від тренінгу дуже позитивні. Було цікаво поспілкуватися із практиками, дізнатися про досвід європейських колег та порівняти його з українським. Важливо й надалі працювати разом, аби випадків домашнього насильства було якомога менше», - підкреслила Світлана Романцова.

Як відзначають організатори, ще один тренінг для поліцейських планують провести у листопаді, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Привітання з Днем юриста
Науковці та практики обговорили проблеми протидії ...