Accessibility Tools
У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулося командне поліцейське квест-навчання «Особливості розслідування торгівлі людьми».
Родзинкою цього квесту було те, що він міждисциплінарний, адже до його проведення були залучені курсанти факультетів №1, №2 та №3.
Завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександра Захарова відзначила, що метою заходу є набуття та розвиток професійних навиків майбутніх фахівців для підрозділів Національної поліції при організації розслідування злочинів пов'язаних із торгівлею людьми, взаємодії структурних підрозділів під час виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, проведення процесуальних та інших дій.
«Наш виш є єдиним в Україні, який готує фахівців у напрямку протидії торгівлі людьми», - додала Олександра Захарова.
Спостерігали за проведенням квест-навчання курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, які перебувають у виші в рамках програми академічної мобільності. Крім цього, вперше до проведення такої події були залучені практичні працівники: національна менеджерка проєктів Програми ОБСЄ Тетяна Медун, старша оперуповноважена в особливо важких справах управління міграційної поліції Львівської області Наталія Возняк, начальниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №2 ГУНП Львівщини Марта Василькевич, слідча відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУПН Львівщини Тетяна Гарват.
Визначена мета курсантами досягалась шляхом здійснення розслідування кримінального правопорушення за запропонованою наскрізною фабулою – щодо торгівлі людьми, пов'язаної із сексуальною експлуатацією, у тому числі неповнолітньої особи. Команда курсантів Інституту підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України поетапно вирішувала змодельовані кейси на різних локаціях. У кабінеті уповноваженого оперативного підрозділу оформлялись матеріали оперативно-розшукової діяльності. У ситуаційному центрі на «лінії 102» працювали оператор та диспетчер. Крім цього, на ділянці дороги штурмували автомобіль зловмисників, де перевозилася постраждала особа. Також у квартирі, де піддавалася експлуатації постраждала, проводився обшук із залученням групи спецпризначенців. Насамкінець відбувалося встановлення психологічного контакту психологом із потерпілою та проводився допит.
Основний акцент у квесті було зроблено на взаємодію структурних підрозділів Національної поліції при розслідуванні злочинів по торгівлі людьми.
Відзначимо, що за кожною локацією був закріплений науково-педагогічний працівник, який спостерігав та аналізував дії здобувачів.
Загалом у командному поліцейському квесті брали участь курсанти у ролі слідчих, оперативних працівників, психологів, патрульних поліцейських, працівників ситуаційного центру «102», спецпризначенців, спеціалістів- криміналістів, понятих, зловмисників.Також було залучено акторів, які грали роль постраждалих.
Своїми враженнями від цього навчання поділилися з присутніми запрошені на квест практичні працівники.
«Мені, як випускниці ЛьвДУВС, дуже приємно повернутися в стіни рідного закладу і бачити, що в курсантів є всі можливості на практиці втілити свої знання та навички, які вони тут здобули. Особливо сподобалася ідея цього квесту та робота здобувачів на місці події», - зазначила слідча відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУПН у Львівській області Тетяна Гарват.
Старша оперуповноважена в особливо важливих справа управління міграційної поліціїЛьвівщини Наталія Возняк підкреслила, що протидія торгівлі людьми є одним з основних напрямків діяльності підрозділу, в якому вона працює.
«Тож ми радо ділимося з університетськими колегами своїм досвідом. Приємно спостерігати, як ЛьвДУВС розвивається та цікаво організовує навчання», - зауважила Наталія Возняк.
До присутніх звернулася національна менеджерка проєктів Програми ОБСЄ Тетяна Медун: «У сфері протидії торгівлі людьми ОБСЄ працює вже дуже давно. Ми проводимо квести, симуляційні вправи, тренінги для працівників поліції, викладачів та курсантів. Наступного року ми плануємо обладнати у ЛьвДУВС спеціальну симуляційну кімнату для проведення квестів з протидії торгівлі людьми. Дуже добре, що у вихованців вишу є можливість навчатися не лише по книжках, але також випробувати свої сили на практиці».
Командне поліцейське квест-навчання дуже сподобалося і здобувачам Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Тож його вихованець Ількін Лошкарьов радо поділився своїми враженнями.
«Дуже реалістично та ефектно виглядало затримання злочинців на плацу. Деякі з моїх колег подумали, що ЛьвДУВС залучив до проведення квесту справжніх спецпризначенців, хоча насправді це були переодягнені курсанти. Також було цікаво спостерігати за допитом, який проводився у «Зеленій кімнаті». Я сьогодні почерпнув для себе нові знання та навички, а також отримав незабутні спогади».
Під кінець події усім учасникам вручили невеличкі подарунки від ОБСЄ.
Хочемо зазначити, що методичну основу формування завдань на цей квест складала методична розробка завідувачки відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександри Захарової та декана факультету №1 ЛьвДУВС Руслана Шехавцова. Вони є експертами ОБСЄ з розробки тренінгів для викладачів з методики проведення навчального квесту з розслідування злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми, та навчального квесту для курсантів по цій категорії кримінальних правопорушень.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/