Accessibility Tools
У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася щорічна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти «Право. Комунікація. Суспільство». Захід проходив дистанційно. Учасники дискусії спілкувалися не лише українською мовою, але й іноземними - англійською, французькою та німецькою. Організатором події виступила кафедра іноземних мов та культури фахового мовлення факультету №2.
Юних науковців привітала проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська:
«Знання мови покращує комунікацію, збагачує внутрішній світ та розвиває. Ніколи не нехтуйте можливостями вивчення будь-якої мови, які випадають вам у житті. Адже це чудова нагода здобути знання, що допоможуть вам та відкриють не одні двері», - наголосила Ольга Михайлівна.
Проректор також додала, що в контексті складної ситуації в країні, доречно говорити про так звану «мовну аптечку».
«Іноді варто накласти «мовний джгут», щоб потім українська мова стала не лише культурною ін'єкцією, а й «мовним антисептиком». Це все потрібно для того, аби ми не випустили нашу національну «мовну кров», дух нації, який згуртовує суспільство. Нам необхідно зберегти те, що нам дісталося у спадок від багатьох поколінь. При цьому дуже важливо, щоб мова не стала для нас самоціллю, а засобом, який допоможе комунікувати, інформувати світ про події в Україні, знайти порозуміння і подолати зло, яке запанувало в нашій державі. Сьогодні українці, як ніколи, єдині. Хотілося б, щоб наше суспільство, попри багатомовність та етнічну й культурну розмаїтість, стало офіційно єдиномовним суспільством. Хочу, щоб це суспільство було кероване правом, однією ідеєю та бажанням перемогти ворога. Щиро бажаю всім, хто боронить нас на бойовому фронті, Божої помочі і влучних пострілів, а нам з вами – конструктивного діалогу та порозуміння», - відзначила Ольга Балинська.
Зі вступним словом до присутніх також звернулася завідувачка кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення Ірина Сковронська.
«Уже більше місяця ми потерпаємо від військового вторгнення з боку росії. Попри скрутні умови, ми продовжуємо працювати, зміцнювати наукову співпрацю серед українських викладачів, науковців та здобувачів вищої освіти», - підкреслила вона.
Модераторами конференції виступили викладачі кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення Мар'яна Кащук, Роксолана Запотічна, Мирослава Рій та Оксана Федишин.
Пленарне засідання розпочалось з виступу курсанта 2-го курсу факультету №1 Романа Миговича англійською мовою. Він порівняв сучасні події із сюжетом роману Джорджа Орвелла "1984".
Свою доповідь англійською мовою також виголосив студент Інституту права Кирило Жура. Юнак розповів про відмінність і подібність термінів «society» та «community».
Роксоляна Маринович, курсантка 3-го курсу факультету №1, виступила німецькою мовою. Вона описала основні напрямки боротьби з наркоманією у Федеративній Республіці Німеччина та Україні.
Французькою мовою презентувала доповідь другокурсниця факультету №1 Анна Підвірна. Її виступ був присвячений темі захисту прав жертв насильства.
У секції української мови виступила курсантка 3-го курсу факультету №1 Вікторія Черевко. Тема її наукової роботи «Роль української мови як фактор безпеки в час війни».
Незважаючи на ті обставини, які склалися в Україні у зв'язку із російською агресією і проведенням конференції в онлайн-режимі, науковий захід об'єднав чимало гостей з різних закладів вищої освіти України.
Так, гість конференції Роман Васюта з Львівського державного університету безпеки життєдіяльності розповів про вплив комп'ютерів на навколишнє середовище.
До події також долучився науковець із Дніпра – український мовознавець, доктор філологічних наук, професор Анатолій Поповський. Він привітав учасників конференції та виступив із цікавою доповіддю про профілактику шкідливих звичок серед працівників системи МВС. Фахівець навів статистичні дослідження та висновки.
Тези для участі у конференції також надіслали студенти та курсанти з інших закладів вищої освіти України - Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Національного університету «Львівська політехніка».
За результатами цього наукового заходу планується впорядкувати збірник тез і виступів молодих науковців.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/