Accessibility Tools
Сьогодні Львівський державний університет внутрішніх справ втретє став платформою для проведення цієї масштабної події.
Співорганізаторами заходу виступили Міністерство внутрішніх справ та Національна академія правових наук України, а також Консультативна місія ЄС.
Цьогоріч конференція об'єднала понад триста учасників – науковців закладів вищої освіти та установ, працівників правоохоронних і правозахисних структур, представників органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій України й іноземних партнерів з Великої Британії, Німеччини, Польщі, Литви та Чехії.
На початку засідання із вітальним словом виступила Державний секретар МВС Інна Ящук.
«Напередодні болісної для нашого народу та світу дати – третьої річниці повномасштабного вторгнення – маємо оцінити вже зроблені кроки і визначити, як рухатися далі. Це дуже відповідальний тест для українського суспільства та міжнародної спільноти. Адже збройна агресія росії – не локальна проблема, а глобальний виклик для усього свідомого людства. У такі темні часи слід гуртуватися, консолідовано ухвалювати рішення щодо нашого майбутнього й, аналізуючи уроки війни, ставати сильнішими і кращими у кожній хвилині своєї діяльності, аби дати гідну відсіч ворогу», – наголосила Інна Ящук.
Звернувся до присутніх ректор ЛьвДУВС полковник поліції Дмитро Швець.
«В умовах війни кожен день для України є випробуванням, але також нагодою для нас, як представників сектору безпеки і оборони, віднайти рішення для подолання найскладніших викликів воєнного часу. Реалії сьогодення вимагають не лише стратегічних дій, але й глибокої співпраці й відданості спільній меті – захисту нашої держави та розбудови її майбутнього», – відзначив очільник вишу.
Президент Національної академії правових наук України Володимир Журавель також виголосив вітальну промову.
«Повномасштабне вторгнення спричинило суспільні, економічні та політичні випробування і стало каталізатором для перегляду підходів і рішень, що визначатимуть наші дії на десятиліття вперед. Певен, що теоретичні і практичні напрацювання нашої спільноти допоможуть і надалі долати виклики війни», – зауважив спікер.
Доєднався до заходу й заступник керівника Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород – керівник управління з питань помилування Офісу Президента України Дмитро Журавльов.
«Збройна агресія росії змусила світ переосмислити фундаментальні питання безпеки, інструменти міжнародного права, інформаційної боротьби, а також військові стратегії. Наша мета – не лише проаналізувати вже пройдені уроки, а й окреслити нові напрями діяльності, адаптуватися до дедалі більших змін та забезпечити сильне партнерство на міжнародній арені», – зазначив Дмитро Журавльов.
Заступник керівника Львівської обласної прокуратури Олексій Уманець підкреслив роль правоохоронної системи у поступі України, захисті її незалежності й демократичних цінностей в умовах конфлікту.
У своїй промові керівниця Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу Ханнелоре Вальєр акцентувала: «Європа зараз допомагає Україні у спротиві загарбникам, захоплюючись неймовірною сміливістю її громадян. Фахівці КМЄС теж покликані підтримати ваші національні ініціативи на шляху до європейського товариства. Ми прагнемо поглиблювати співпрацю та будемо й надалі сприяти поступу України».
На відкритті події виступив директор Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, Руслан Ляшко. Він подякував організаторам за ініціативу та наголосив, що такий масштабний захід за участі науковців та практиків стане ще одним поштовхом для розвитку української правової системи.
Керівник Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області Андрій Козюк зауважив: «Ворог має на меті похитнути і зрештою знищити нашу державу через різні форми впливу. Лише завдяки спільним зусиллям можна виробити ефективні механізми протидії таким зазіханням. Над цим маємо працювати насамперед».
Очільниця Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Зоряна Булаш також долучилася до відкриття заходу. Вона зосередилася на результатах та напрямах роботи установи із початку повномасштабного вторгнення.
До учасників звернулася і представниця Департаменту освіти і науки Львівської обласної військової (державної) адміністрації, депутатка Львівської обласної ради Ореслава Хомик.
«Результати цієї зустрічі слугуватимуть інструментом для фахівців у розслідуванні злочинів, які росія чинить на нашій землі. Неоціненний досвід науковців і практиків є основою до подолання викликів, що постали перед Україною. Бажаю присутнім плідної праці та конструктивного спілкування. Будьмо гідними Героїв, які сьогодні бережуть нашу незалежність на лінії фронту», – підкреслила Ореслава Хомик.
Загалом конференція передбачала обговорення за кількома дискусійними панелями.
Протягом першої було окреслено питання кваліфікації, розслідування воєнних злочинів, а також покарання за них.
Спершу учасники приділили увагу проблемам кваліфікації та застосування кримінальної відповідальності за вчинення воєнних злочинів і злочинів проти основ національної безпеки.
Розглянули також особливості фіксації та збирання доказів у кримінальних провадженнях, відкритих за фактами правопорушень, вчинених на тимчасово окупованих територіях.
Йшлося і про перспективи впровадження міжнародних стандартів розслідування воєнних злочинів у практику діяльності українських органів досудового розслідування.
Крім того, було акцентовано на можливостях використання спеціальних знань під час окремих слідчих (розшукових) дій у досудовому розслідуванні кримінальних правопорушень на деокупованих територіях нашої державиОкремий блок було присвячено особливостям взаємодії підрозділів Національної поліції України з іншими державними органами й міжнародними інституціями у сфері документування воєнних злочинів і злочинів проти основ національної безпеки.
Спікери порушили й питання універсальної юрисдикції щодо воєнних злочинів, вчинених російськими військовослужбовцями в Україні.
Наступні дискусійні панелі стосувалися викликів українського громадянського суспільства в умовах воєнного стану й аспектів розвитку національної економіки у сучасних реаліях.
Науковці та практики обговорили нові виклики для фахівців-психологів в умовах воєнного стану.
Визначили зокрема і соціально-економічні та психологічні чинники подолання наслідків збройної агресії ворога.
Особливу увагу приділили питанням психологічної допомоги учасникам бойових дій, а також інноваційним формам реабілітації та психологічним технологіям психокорекційної роботи із внутрішньо переміщеними особами, військовослужбовцями та їхніми родинами.
Крім того, йшлося про волонтерство як прояв зрілості громадянського суспільства.
Окремо було висвітлено тему фінансової розвідки та фінансових розслідувань у період воєнного стану, а також особливості протидії ворожим інформаційно-психологічним операціям.
Учасники також дискутували про виклики міжнародної військової та економічної підтримки України, роль OSINT-досліджень у підвищенні рівня національної безпеки нашої держави та зміцненні інституцій громадянського суспільства.
Наприкінці конференції науковці та практики ухвалили спільну резолюцію, у якій окреслили кроки, необхідні для розвитку та розбудови України в умовах збройного конфлікту та її повоєнного відновлення у майбутньому.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/